Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Operní pěvec vytáhl na kolegu škrtidlo, dostal deset let vězení

  13:34aktualizováno  13:34
Tenorista Robert Šícho půjde za pokus o vraždu kolegy na deset let do vězení s ostrahou. Rozhodl o tom Krajský soud v Plzni. Pěvec chtěl podle obžaloby loni v listopadu na dálnici D5 v blízkosti Heřmanovy Huti uškrtit kolegu barytonistu.

Osmatřicetiletý Šícho při výslechu všechna obvinění popřel, nepřiznal se ani u soudu a proti rozsudku se na místě odvolal. Tvrdil, že byl napaden kolegou, který se nechtěl po poruše auta vrátit zpátky; kvůli tomu se pohádali. Nejdřív prý dostal ránu do obličeje a nakonec na něj kolega vytáhl paralyzér.

Podle jeho výpovědi se oba nemají rádi, dokládal to vzpomínkou na vzájemná napadání při děkovačce na jevišti po představení v libereckém divadle.

Podle obžaloby i soudu se ale vše seběhlo 27. listopadu 2008 jinak. Šícho, jenž se živí jako umělec na volné noze, prostřednictvím své známé informoval kolegu o možnosti koncertování v Mariánských Lázních a poté v Německu. V půjčovně si pronajal vůz, upravil zadní sedadla, kolegu naložil a během jízdy předstíral poruchu.

Přitom svého spolucestujícího údajně nečekaně napadl, omotal mu kolem krku škrtidlo, které postupně utahoval. Když se muž bránil a chtěl utéct, chtěl použít paralyzér. Barytonista nakonec podle obžaloby z auta utekl a schoval se pod náspem dálnice, odkud zavolal policii.

Podle soudu je Šíchova verze nelogická. Naopak sled událostí, jak je popsal napadený barytonista a jak je dokládá vyšetřování policie, do sebe zapadá. Přesný motiv útoku soud nezjistil. Podle soudce se chtěl Šícho zřejmě zbavit svého konkurenta a neoblíbeného kolegy.

Obžalovaný soudu přiznal, že měl v minulosti s kolegou několik konfliktů. Senátu ale řekl, že to byl právě kolega, kdo ho první ve voze napadl. Údajně se na Šícha zlobil proto, že se kvůli poruše rozhodl vrátit zpět a koncert zrušit.

U soudu se také hájil tím, že by po zranění levé ruky nebyl schopen kolegu škrtit. V lednu 2006 si totiž zlomil předloktí. Soudní znalkyně z oboru zdravotnictví však uvedla, že podle rentgenového snímku z října 2007 žádné komplikace během hojení nevznikly, kost srostla dobře. Na bolesti si Šícho začal stěžovat až letos v květnu, kdy byl ve vazbě.

Jeho obhájce pro něj žádal zproštění. Uvedl, že každý z pěvců popisuje konflikt jinak. Stopy po škrcení, které měl poškozený na krku, prý mohly pocházet od šňůry se zavěšeným mobilem.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Požár hotelu v Praze policie vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti

V Náplavní ulici v Praze hořel hotel.

Policie vyčíslila škodu, kterou způsobil sobotní požár v hotelu Eurostars David v pražské Náplavní ulici. Případ...

Policie obvinila pět lidí z dotačního podvodu při stavbě centra v Hluboké

Relaxační a regenerační centrum v Hluboké nad Vltavou zahájilo provoz v roce...

Policisté obvinili pět lidí z dotačního podvodu při stavbě Relaxačního a regeneračního centra v Hluboké nad Vltavou....

Obžalovaný z útoků na 162 dívek netrpí deviací, shodují se znalci

Obžalovaný Jaroslav Pulpán v soudní síni.

Jaroslav Pulpán, který čelí obžalobě za rozsáhlé sexuální útoky na mladé dívky a školačky, netrpí žádnou duševní...

Najdete na iDNES.cz