Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


On-line reportáž

14:29

V prvních 20 % sečtených okrsků činila volební účast 13,2 %.

14:27

Kdo má zatím víc než 70 % hlasů? Alena Dernerová (Severočeši, Most), Michael Canov (STAN + SLK, Liberec), Jiří Cienćiala (“OSN“, Frýdek Místek), Petr Orel (KDU-ČSL+SZ, Nový Jičín).

14:25

Druhé kolo vypadá na slušný úspěch KDU-ČSL. Zatím vede - započítáme-li i jeden koaliční obvod a Pardubice, kde Miluše Horská kandiduje za nestraníky, ale ke KDU-ČSL má blízko - v sedmi obvodech. Obhajuje přitom dva mandáty.

14:24

„Jít k volbám je reálnou možností spoluovlivňovat politiku v této zemi. Je škoda, když někdo tuto možnost nevyužije,“ komentoval nízkou volební účast ministr kultury Daniel Herman ve volebním štábu KDU-ČSL. „Může to být proto, že plno lidem není tak zle, aby si řekli, že je potřeba něco měnit. Je to škoda, protože pak se spíš nadává v hospodě nebo v kuchyni, ale tím se nezmění vůbec nic, pouze se tak zvyšuje blbá nálada,“ dodal.

14:23

V poli poražených zatím zůstávají hokejista Jiří Šlégr (Most) a senátor Zdeněk Škromach (Hodonín). Také filosof Václav Bělohradský (Praha 6).

14:21

Kde je už sečteno přes 5 %: Praha 11 (Helena Válková), Brno-město (58) (Jiří Dušek), Ostrava-město (Liana Janáčková), Frýdek-Místek (Jiří Cienciala), Bruntál (Ladislav Václavec), Kroměříž (Šárka Jelínková), Blansko (Jaromíra Vítková), Jičín (Tomáš Czernin), Český Krumlov (Tomáš Jirsa), Mělník (Petr Holeček), Ústí nad Labem (Jaroslav Doubrava), Most (Alena Dernerová), Plzeň-město (Václav Chaloupek).

14:20

Dorazila už první data ze všech obvodů, jako z posledního z Karlových Varů (žokej Váňa vs. senátor Horník).

14:17
  • Sčítání hlasů po 2. kole senátních voleb ve volební místnosti ZŠ Vladivostocká v Praze 10 (16.10.2016)

    Sčítání hlasů po 2. kole senátních voleb ve volební místnosti ZŠ Vladivostocká v Praze 10 (16.10.2016) / Autor: Michal ŠulaMAFRA

14:11

Kvůli malé účasti voličů je rychlost zpracování vysoká. Jen deset minut po zavření volebních místností například ČSÚ zveřejnil výsledky v desítkách okrsků v pardubickém obvodu.

14:10

Pomyslnou disciplínu o první zápis na mapu sečtených okrsků vyhrávají tentokrát v obvodu Bruntál. Z prvních 35 sečtených hlasů zde 26 získal kandidát ANO Ladislav Václavec a devět komunista Ladislav Sekanina.

14:00

Je 14:00. Volby do třetiny Senátu právě skončily.

13:54

Sčítání hlasů začne každou chvíli. Sledovat jej v „přímém přenosu“ můžete zde, data čerpáme přímo od Českého statistického úřadu.

  • Volební štáb ČSSD v Lidovém domě. Zatím bez sociálních demokratů.

    Volební štáb ČSSD v Lidovém domě. Zatím bez sociálních demokratů. / Autor: ČTK

13:16

Z hlubin českých sociálních sítí vybíráme tento ilustrační snímek k volební účasti.

15.října 2016 v 12:21, příspěvek archivován: 15.října 2016 v 13:17

U nás se sice letos nevolí, ale o tuhle fotku z FB profilu Lucky Hlavaté se podělit musím. https://t.co/a9Rn3MrRRb

11:27

V Praze 10 hodinu před polednem odhadovali volební účast na 17,1 procenta. O senátorské křeslo zde bojují Renata Chmelová (KDU+Pir​+DPD+LES) a Jiří Holubář (TOP+STAN).

09:49

Volební účast je nízká i v Pardubickém kraji. „Byli jsme na pár kontrolách a skoro nikdo nechodí. Po včerejšku jsme odhadovali volební účast spíše na pět až osm procent, deset neměl nikdo, kde jsme byli,“ řekla Julie Dašková z oddělení vnitřních věcí organizačního odboru Krajského úřadu Pardubického kraje.

Kontroly nezaznamenávají ani nějaké nesnáze voličů. „Jak jsou jen dva lístky, tak není ve volebních místnostech co poplést, proto je všechno v pořádku,“ dodala Julie Dašková.

08:45
14.října 2016 v 20:48, příspěvek archivován: 15.října 2016 v 08:47

A.Babiš by se měl J.Mládkovi omluvit. Mládek není jeho nevolník z ANO nebo z Agrofertu, aby ho mohl Babiš urážet, jak to má běžně ve zvyku.

Premiér Sobotka vyzval šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, aby se omluvil ministrovi průmyslu Janu Mládkovi. Babiš kandidáta na senátora na Táborsku označil za parazita.

08:02

Druhý den letošního finále senátních voleb začal. Na výběr 27 budoucích senátorů zbývá šest hodin

07:17

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, vítáme vás u pokračování on-line reportáže ze druhého kola letošních senátních voleb. Volební místnosti budou znovu otevřeny od 8:00 do 14:00. Pak volební komisaři začnou hlasy sčítat. Podle zkušeností z minulých voleb by mohly být kompletní výsledky známy do tří hodin po uzavření volebních místností.

23:00

Milé čtenářky, milí čtenáři, volební on-line reportáž nyní končí. Pokračovat budeme opět zítra ráno. Děkujeme Vám za pozornost a přejeme pěkný zbytek večera.