Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


On-line reportáž

15:49

STAN hodlá po volbách iniciovat změny v Senátu. Předseda Gazdík zmínil jeden z návrhů, který považuje za zásadní. „Doba projednávání zákonů v Senátu by se měla změnit z dosavadních 30 na 60 dnů,“ uvedl. Staronový senátor Jan Horník zmínil, že už nyní senátorský klub STAN jednal s KDU-ČSL a tato spolupráce bude pokračovat.

15:40

Čtyři obvody už mají potvrzené výsledky, šestnáct má výsledky konečné, ale nepotvrzené, v sedmi obvodech se ještě sčítají poslední okrsky.

15:38

Nynější vládní koalici zůstane v Senátu ústavní většina 49 hlasů. Do klubů ČSSD, ANO a KDU-ČSL podle propočtů ČTK přibude potřebných 14 senátorů.

15:37

Volby do Senátu: vítězem lidovci, pohořela ČSSD, ANO i známá jména

přečíst článek
15:32

Pro ANO to není úspěšné druhé kolo. Místopředseda hnutí Jan Volný chtěl deset mandátů, hnutí získalo tři.

15:27

„Chtěl bych poděkovat voličům. Je to úspěch těch kandidátů, protože je evidentní, že zvítězily osobnosti. Není to spiknutí proti hnutí ANO a když už, tak rozhodli voliči,“ komentoval volební úspěch KDU-ČSL šéf strany Pavel Bělobrádek. „Anna Hubáčková je velmi dobře známá v regionu, působila v oblasti životního prostředí. Značka KDU-ČSL není těmto kandidátům na obtíž,“ reagoval na vítězství kandidátky nad senátorem ČSSD Zdeňkem Škromachem.

15:26

Ve štábu STAN panuje dobrá nálada. Členové se radují hlavně z vítězství Jana Horníka, současného senátora na Karlovarsku. Rekordně uspěl už zmíněný Michael Canov v Liberci, do Senátu míří i Petr Holeček, starosta Kralup nad Vltavou, který vyšachoval stávající senátorku Veroniku Vrecionovou (ODS).

15:21

Nejvýraznějším rozdílem patrně zvítězí chrastavský starosta a učitel chemie na gymnáziu Michael Canov. Nyní má bezmála 80 % hlasů.

15:19
  • Chrastavský starosta Michael Canov (STAN) sleduje v Liberci výsledky sčítání 2. kola voleb do Senátu (15.10.2016)

    Chrastavský starosta Michael Canov (STAN) sleduje v Liberci výsledky sčítání 2. kola voleb do Senátu (15.10.2016) / Autor: ČTK

15:19

Dernerová a Doubrava. Podrobný článek o volbách v Ústeckém kraji najdete zde.

15:10

Duely žen a mužů ve druhém kole letos vyhrály ženy 6:5.

15:06

V naprosté většině obvodů už je fakticky rozhodnuto.

Za KDU-ČSL (ať už samostatně, nebo koaličně) uspěli Renata Chmelová (Praha 10), Petr Šilar (Ústí nad Orlicí), Jaromíra Vítková (Blansko), Šárka Jelínková (Kroměříž), Anna Hubáčková (Hodonín), Miluše Horská (Pardubice), Petr Orel (Nový Jičín), Ladislav Kos (Praha 11).

Za TOP 09 uspěli Tomáš Czernin (Jičín) a Jiří Růžička (Praha 6).

Komunisté nového senátora mít nebudou.

Za ANO uspěli Jaroslav Větrovský (Tábor), Jiří Dušek (Brno-město, obvod 58), Ladislav Václavec (Bruntál).

Za ČSSD uspěli Jaromír Strnad (Kutná Hora) a Jan Žaloudík (Brno-město, obvod 55).

Za Starosty a nezávislé uspěli Michael Canov (Liberec), Petr Holeček (Mělník) a Jan Horník (Karlovy Vary).

Za Severočechy Alena Dernerová (Most) a Jaroslav Doubrava (Ústí nad Labem).

Za ODS uspěli Miloš Vystrčil (Jihlava), Jiří Oberfalzer (Beroun) a Tomáš Jirsa (Český Krumlov).

Ve zbylých obvodech vítězí nezávislí nebo ještě není rozhodnuto.

14:48

Michael Canov (STAN + SLK, Liberec) si před malou chvílí nechal uvázat motýla místo fialové kravaty a oznámil svým podporovatelům, že si motýlka plánoval uvázat, až bude věřit ve svoje vítězství. To už má jisté - na Liberecku je sečteno 60 okrsků ze 156, Canov má 79,43 % hlasů a náskok 3300 hlasů.

14:47

„Život jde dál, já se s tím vyrovnám bez problémů,“ řekl v ČT sociální demokrat Zdeněk Škromach. Jeho porážka je nyní už jistá.

„Pokud to dopadne, jak to vypadá, popřeji protikándidátce úspěšné působení v Senátu. Co budu dělat dál, si ještě rozmyslím,“  řekl také končící senátor s tím, že člověk je jednou nahoře, jednou dole. „To tak v životě chodí,“ dodal Škromach.

14:47

„Výsledek očekávám s napětím. Souboj vůbec nebyl snadný. S panem inženýrem Kosem (Ladislav Kos, protikandidát za KDU-ČSL, SZ, Pir. a HPP11, pozn. red.) jsme jako černá a bílá. Každý máme jiný názor na pražský okruh, na řadu problémů, které jsme v kampani řešili. Jsem politik spíše na celostátní úrovni a on je lokální politik, což se samozřejmě projevovalo i na našich tématech,“ řekla při svém příchodu do štábu ANO exministryně Helena Válková kandidující na Praze 11.

14:44

„Pokud bych se stal senátorem, chtěl bych se stát členem výboru pro veřejnou správu a životní prostředí, neboť jsem dlouholetým starostou a k veřejné správě mám blízko. Jednoznačně bych se chtěl zasazovat o podporu venkova, zachování venkovských pošt, školství, zachování stavebních úřadů na obcích druhého typu. Blízká by mi také byla oblast školství a podpory sportování,“ řekl Jaroslav Větrovský, který kandiduje v obvodu Tábor proti ministrovi Janu Mládkovi (ČSSD). Ten tento týden prohlásil, že pokud v senátorské volbě neuspěje, podá rezignaci na ministerský post.

S ohledem na vývoj sčítání už ji může psát.

14:43

Sečtena je polovina okrsků, volební účast zatím činí 14,4 %.

14:39

Nejtěsnější boj je v Jihlavě (Miloš Vystrčil za ODS+SNKED+​SsČR+STO) zatím poráží Michala Stehlíka za KDU-ČSL poměrem 51,5 : 48,5 %) a v Ostravě-městě (duel mezi Zdeňkem Nytrou a Lianou Janáčkovou se odvíjí v prakticky stejných číslech).

14:33

Zpřesňujeme jednu z předešlých informací: Se započítáním dvou nestraníků, nominovaných za koalici uskupení včetně KDU-ČSL v Praze 10 a 11, aktuálně křesťanští demokraté vedou v devíti obvodech.

14:30

Na úspěch v senátních volbách mohou zapomenout žokej Josef Váňa (Karlovy Vary, ANO), hokejista Jiří Šlégr (Most, ČSSD), ministr Jan Mládek (Tábor, ČSSD), filozof Václav Bělohradský (Praha 6, SZ+ČSSD), senátorka Veronika Vrecionová (Mělník, ODS), pivovarník Marek Vávra (Liberec, ANO), starosta Jaroslav Dvořák (Nový Jičín, ČSSD), senátor Zdeněk Škromach (Hodonín, ČSSD). Sčítání jde tak rychle, že výsledky v těchto obvodech už se nezmění.