Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


On-line reportáž

18:01

Na jihu Čech obhájil senátorský mandát Tomáš Jirsa. Naopak neuspěl ministr Jan Mládek. Článek najdete zde.

18:00
17:57

Na Vysočině je opět senátorem politik z Telče. O vítězství Miloše Vystrčila čtěte zde.

17:56

A za Liberecko míří do Senátu chrastavský starosta Michael Canov. O jeho vítězství nad pivovarníkem Vávrou čtěte zde.

17:56

Souboj hanáckých lékařů o Senát těsně vyhrál lidovecký kandidát Kantor. Zpravodajství z Olomouckého kraje najdete zde.

17:45

Na východě Čech pomohli senátní favorité k celkovému úspěchu lidovců. Senátní zpravodajství z Pardubického kraje najdete zde.

17:42

Plzeňskou senátorku porazil autor zvířecích večerníčků Václav Chaloupek. Podrobný článek o volbách na západě Čech čtěte zde.

17:38

„Platí, že vzhledem k prohře nabídnu své ministerské křeslo, zatím jsem tak ale ještě neučinil,“ řekl listu 5plus2 ministr průmyslu Jan Mládek.

17:38

Spolehlivost je devízou lidovců, řekl předseda vítězné strany Bělobrádek

přečíst článek
17:12

„Pro mě výzva, začínám opět od nuly,“ uvedl na facebooku končící senátor za ČSSD Zdeněk Škromach.

16:34

„O žádného senátora jsme nepřišli a získali jsme další tři. To znamená, že máme v senátu celkem sedm lidí. Mohli jsme jich získat víc, měli jsme zajímavá jména, čekali jsme malinko lepší výsledek, nicméně jsme spokojeni,“ zhodnotil místopředseda hnutí ANO Jan Volný. „Je patrné, že netáhnou velká jména celorepubliková, jako je například Zdeněk Škromach nebo náš Pepík Váňa, skvělý člověk. Naproti tomu náš kandidát, starosta z malé vesnice, porazil ministra Mládka. To je něco k zamyšlení,“ dodal Volný.

16:31

„Myslím si, že náš klub bude posílen i o členy, kteří byli ve volbách podporováni více stranami,“ prohlásil šéf senátorského klubu lidovců Petr Šilar. O funkcích v Senátu budeme vyjednávat. Jakákoli politická funkce není kořist, je to prostředek k tomu, abychom mohli prosazovat program. I z tohoto důvodu budeme chtít, abychom měli v poměrném zastoupení v Senátu funkci prvního místopředsedy, na kterého bychom měli mít nárok,“ řekl. 

16:30

Je sečteno sto procent okrsků. Volební účast byla 15,38 %, historicky nejnižší ve všech druhých kolech senátních voleb od roku 1996.

15.října 2016 v 16:27, příspěvek archivován: 15.října 2016 v 16:39

Poslední okrsek sečten - Mikulčice na Hodonínsku v 16:24 #volby

16:20

Ve většině případů ve druhém kole zvítězil stejný kandidát jako v kole prvním. Výjimkami jsou Praha 11 (v prvním kole zvítězila Helena Válková, ve druhém Ladislav Kos), Brno-město, obvod 55 (v prvním kole zvítězil Pavel Staněk, ve druhém Jan Žaloudík), Olomouc (v prvním kole zvítězil Milan Brázdil, ve druhém Lumír Kantor) a Ostrava-město (v prvním kole zvítězila Liana Janáčková, ve druhém Zdeněk Nytra).

Ve třech případech tedy vítěz z prvního kola za ANO nedokázal zvítězit v kole druhém.

16:20

Ve štábu ANO byli mrzutí, Mládkův kat přiběhl slavit v teplácích

přečíst článek
16:09

Podle staronového senátora za STAN Jana Horníka lidé ve volbách ukázali, že ne vždy je známá osobnost klíčem k úspěchu. „Neskočili na levný trik nasadit známou osobnost,“ pochválil své voliče. Na Karlovarsku porazil žokeje Váňu, který kandidoval za ANO. Horník dodal, že Váni si váží.

„Ode dneška budeme hrát v horní komoře Parlamentu mnohem větší roli,“ uvedl předseda STAN Petr Gazdík (podrobný článek je zde). Počet členů klubu se zvýší na 10. Štáb STAN si po vyhlášení výsledků připil na „dvouciferný počet senátorů“.

16:00

ČSSD ve druhém kole uspěla dvakrát z devíti duelů, ANO ve třech ze čtrnácti. Ve štábu ani jedné ze dvou velkých vládních stran se dnes slavit nebude.

15:59

Odstoupí nyní Jan Mládek, když nezvítězil? Avizoval to, šéf ČSSD a vlády Bohuslav Sobotka řekl, že to není jeho téma, ale Mládkovo. Na twitteru ministr zatím mlčí.

15:53

Nejvyšší volební účast: Praha 6 (23,23 %), Hodonín (20,29 %), Olomouc 18,72.

Nejnižší volební účast: Most (10,73 %), Ústí nad Labem (11,78), Ostrava-město (11,9 %).

15:50

Senátor Jan Horník byl pro žokeje Váňu očividně větší překážkou než Velký Taxisův příkop. Podrobný článek o volbách na Karlovarsku najdete zde.