Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


On-line reportáž

On-line reportáž
15:16
..Vážení čtenáři, on-line reportáž k tání a zvyšování hladin řek končí. Další zpravodajství budeme přinášet ve článcích, kompletní stavy hladin řek můžete také sledovat na webu Českého hydrometeorologického ústavu.
13:49
Vodohospodáři v Plzeňském kraji předpokládají, že hladiny by už neměly výrazněji stoupat, místy dokonce klesají. První povodňový stupeň platí na Úslavě ve Ždírci a v Prádle na Plzeňsku a v Plzni-Koterově a na Klabavě v Hrádku u Rokycan a v Nové Huti, řekl dispečer plzeňského pracoviště Povodí Vltavy Jan Bláha.
13:21
 • Zásoby sněhu v republice převedené na vodní sloupec v milimetrech

  Zásoby sněhu v republice převedené na vodní sloupec v milimetrech / Autor: Ministerstvo životního prostředí

Nepřehlédněte

13:13
Od 23. února do 2. března roztály sněhové zásoby o hodnotě 1,2 miliardy metrů krychlových vody. V Česku je stále sníh odpovídající 2,6 miliardám metrů krychlových vody, informovalo ministerstvo životního prostředí.
12:57
V nejbližších 24 hodinách podle meteorologů naprší v Čechách do pěti litrů vody na metr čtvereční, na Moravě a ve Slezsku do deseti litrů a v Beskydech až 15 litrů vody na metr čtvereční. Na mnoha místech tak zřejmě zůstanou vyhlášeny stupně povodňové aktivity, dnes ráno vyžadovalo kvůli zvýšení hladin přinejmenším bdělost na sedm desítek lokalit.
12:20
Portál hydro.chmi.cz hlásí hloubku Oslavy už "jen" 212 centimetrů. To je první stupeň.
11:43
Zatímco Olšava o 12 centimetrů klesla a je tak pod hranicí prvního stupně, Oslava v Oslavanech hlásí za poslední hodinu nárůst o 54 centimetrů. I na ní je teď už třetí stupeň, oznámil ČHMÚ na webu hydro.chmi.cz.
11:36
Vrata na pražské Čertovce jsou uzavřená poprvé od roku 2006. "Nejedná se o žádnou kritickou situaci, nýbrž o technické opatření, neboť v případě většího průtoku již není možné ta vrata zavřít," vysvětlil náměstek primátora Rudolf Blažek.
11:29
Zvedá se i hladina Brněnské přehrady. "Led zde vytvořil obrovskou kru, která se odtrhla od krajů. V žádném případě na ni nesmí nikdo z návštěvníků vstupovat. Je to velmi nebezpečné," varovala policejní mluvčí Kapitančiková.
11:10
Na první stupeň povodňové aktivity v Praze se dostala Vltava. Řekou teče 475 kubických metrů vody za sekundu, limit je 450.
10:43
 • Zavírání vrat na pražské Čertovce (6. března 2009)

  Zavírání vrat na pražské Čertovce (6. března 2009) / Autor: Lukáš Bíba, MF DNES

10:22
Vzestup hladin se podle meteorologů dotkne zejména oblastí kolem Vrchoviny. Pocítí ho ale také lidé v dalších povodích - Lužnice, Lomnice, Skalice, přítoky Berounky, Orlice a horní Moravy.
10:11
Pozlovice na Zlínsku: Jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů z Luhačovic vyjely na pomoc při hrozící záplavě stájí jízdního oddílu Policie ČR. Hasiči na místě vyčistili ucpané kanalizační svody a pomohli s vytlačením vody ze stájí a od policejních koní.
10:06
 • Zaplavené zahrady ve Znojmě - 6. březen 2009

  Zaplavené zahrady ve Znojmě - 6. březen 2009 / Autor: Vojtěch Smola, MF DNES

09:59
Podle meteorologických radarů déšť téměř ustal i na východě republiky. Ale ne na dlouho: "Postupně se srážky budou od východu vracet, z Moravy dorazí i do východnějších částí Čech. Budou většinou dešťové a zřejmě podpoří pokračování vzestupu růst hladin," řekla Milena Ferebauerová z ČHMÚ.
09:41
Momentálně prší jen ve Zlínském kraji, menší srážky jsou ještě na jižní Moravě a v Jeseníkách.
08:55
Déšť v Česku pomalu ustává. Za poslední hodinu hlásí meteorologické stanice jen několik desetin milimetru srážek v Krušných horách a na Vysočině. Nejvíc naměřili meteorologové 0,3 milimetru v Karlových Varech.
08:42
Hladiny jihočeských řek překročily ráno na třech místech druhý stupeň povodňové aktivity. V noci přestalo pršet, takže se situace uklidňuje. Výjimkou je Lužnice, která bude ještě stoupat.
 • V Praze se zvedá hladina Vltavy. strážníci kvůli tomu v noci hlídali náplavky. (5. března 2009)

  V Praze se zvedá hladina Vltavy. strážníci kvůli tomu v noci hlídali náplavky. (5. března 2009) / Autor: Radek CihlaMAFRA

08:34
V Kácově zaplavila Sázava pivovar. Obec už včera vyklidila tábořiště. Na řece zde platí druhý povodňový stupeň, do dosažení třetího zbývá deset centimetrů.
08:29
Vzestup Sázavy v Chlístově a Jihlavy v obci Bransouze se zastavil. Na Sázavě zaznamenali vodohospodáři dokonce nepatrný pokles.
08:22
Od půlnoci do rána hladina řeky Dyje v Podhradí ještě vystoupala o dalších sedm centimetrů a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se situace začala zklidňovat. Podle včerejších odhadů vodohospodářů má dnes voda v Podhradí kulminovat.
08:20
Obyvatelé Podhradí nad Dyjí u Vranovské přehrady na Znojemsku neměli na dnešek klidné spaní. Na řece Dyji, která jim protéká hned za jejich domy, začal totiž po půlnoci platit poslední, tedy třetí stupeň povodňové aktivity. Stav ohrožení vyhlásili vodohospodáři na tamním toku poté, co hladina řeky dosáhla 250 centimetrů a průtok činil 135 metrů krychlových za sekundu. Přesně před týdnem tam přitom teklo jen 20 metrů krychlových vody za sekundu při ani ne metrové hladině.
08:03
V Plzeňském kraji platí druhý povodňový stupeň na Úslavě ve Ždírci na Plzeňsku. První stupně jsou na téže řece ještě v Prádle a Plzni-Koterově, na Klabavě v Hrádku u Rokycany a v Nové Huti. Zvýšení hladiny řek zatím v kraji nepůsobí problémy. Rozlily se zatím jen do luk a polí.

Diskuse

daldous: no co jsem rikal:) (12:28)

daldous: podle povodi moravy je hladina v Oslavanech 215cm...ten narust o 54 cm, musela byt nejaka chyba v mereni (11:56)

daldous: jeste tam dej cedulku...vode vstup zakazan (11:04)

hlemejzd99: tak jsem raději zavřel vrata do dvorka...jen nevim , jestli to pomůže , když jsou plaňkový - s mezerama (10:58)

daldous: uf...se mi ulovilo, takze v kuchyni stupen 0 - normalni stav prutoku? (10:46)

Neurogaya: kuchyn je vytrena, zadne skody nebyly zpusobeny (10:45)

megapája: jak tak koukám na Hanou, tak zatím žádná hrůza, takové jarní normál (10:16)

Vokoun_29: sakra... chystam se na hokej.. taksnad projedeme do znojma.... www.vokoun29.blog.cz (10:13)

daldous: tak rychle...pytle s piskem!!! (10:05)

Neurogaya: Vylil se mi kýbl s vodou v kuchyni, to je strasna potopa. Je to v Praze 2 kousek od Karlova náměstí, všechno pod vodou :( (9:59)

daldous: tak mi prijde, ze za chvilu bude vsude klid a tohle online vysilani je dost zbytecny... (9:19)

deathmetalista: zkouška (8:11)