Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Omylem vězněný Američan je po 22 letech na svobodě

  17:59aktualizováno  17:59
Mentálně postižený devětačtyřicetiletý Američan Jerry Frank Townsend z Floridy byl po 22 letech vězení uznán zcela nevinným ze spáchání šesti vražd a jednoho znásilnění, za které byl kdysi 'omylem' odsouzen, a v sobotu propuštěn. Černoch Townsend se stal obětí hrozné tragedie, komentoval justiční omyl soudce Scott Silverman. Glosu Martina Komárka najdete ZDE.

Townsend byl k doznání přinucen
Silverman nařídil okamžité propuštění odsouzeného na základě testů DNA a teprve nyní odhaleného policejního záznamu, ze kterého vyplynulo, že odsouzený byl k doznání přinucen.

Townsend byl v 70. letech obviněn ze spáchání čtyř vražd v oblasti Broward a dvou vražd a jednoho znásilnění v Miami-Dade. Byl odsouzen k doživotnímu žaláři.

Až v roce 1998 začal policejní detektiv z Fort Lauderdale na naléhání matky třináctileté Sonji Marion, která byla v roce 1979 zavražděna v okrsku Broward, hledat Sonjina 'skutečného' vraha. Detektiv Townsendův případ prostudoval na základě testů DNA a minulý rok z analýz vyplynulo, že vraždu spáchal někdo jiný, píše CNN.

Townsend, který je vývojově na úrovni osmiletého dítěte, se rozhodl po propuštění strávit několik dní se svou matkou a sestrou v jednom hotelu na Floridě. Teprve poté se rozhodne, co dál, uvedl jeho strýc Frank Jones.

Štěstí v neštěstí - Florida nemá trest smrti
Townsend měl při vší smůle štěstí. Nebyl totiž souzen v některém z amerických států, které uplatňují trest smrti. V tom případě by byl nejspíš již popraven. Právě množící se zprávy o tom, že do popravčích cel byli odsouzeni i nevinní lidé, oživují v posledních letech v USA otázku, zda trest smrti nezrušit.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Zima, až oči zamrzají. Na Sibiři naměřili minus 65 stupňů

Hitem internetu se stalo selfie Anastasie Gruzděvové z Jakutska, které v minus...

Zima jako v Rusku, to letos platí více než v jiných letech. Především v Jakutsku na Sibiři, tradičně nejchladnějším...

Válku může spustit i série omylů. V roce 1983 k ní nescházelo mnoho

PŘESNĚ NA CÍL. Raketa protivzdušné obrany naráží na určený cíl během vojenských...

Současné napětí mezi Spojenými státy a KLDR se zatím drží převážně ve verbální rovině. Případ z roku 1983 však ukazuje,...

Papež František na jihu Chile vyzval k jednotě a připomněl oběti diktatury

Papež ve středu sloužil mši ve městě Temuco (17. ledna 2018)

Papež František navštívil jih Chile, kde žije početná domorodá menšina Araukánců. Během mše vyzval všechny obyvatele...

Najdete na iDNES.cz