Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Odvolejte Drymla, doporučilo zastupitelům vedení krajské ČSSD

  19:24aktualizováno  19:24
Krajský výkonný výbor ČSSD v Královéhradeckém kraji nepřímo vyzval krajské zastupitele své strany, aby odvolali Vladimíra Drymla z funkce náměstka hejtmana. Výbor totiž vzal na vědomí páteční usnesení grémia ČSSD, které Drymla vyzvalo k odstoupení z krajských funkcí.

Dryml se pokoušel sehnat kompromitující informace na poslankyni Orgoníkovou a prý se v této věci obrátil na detektivní agenturu. | foto: Ondřej LitteraMF DNES

Krajský výkonný výbor (KVV) svým dnešním usnesením doporučil hejtmanovi hradeckého kraje a zastupitelům ČSSD v krajském zastupitelstvu, aby jednali v souladu s tímto usnesením.

Dryml, který sháněl informace na svoji stranickou kolegyni Hanu Orgoníkovou, se dnešního jednání nezúčastnil, odstoupit však opakovaně odmítá.

Pro usnesení dnes hlasovalo deset členů krajského výboru, pět členů se zdrželo hlasování. Podle Orgoníkové by bylo zbytečné, aby KVV Drymla znovu vyzval k tomu, aby funkce ve vedení kraje opustil. "V té věci je usnesení vyššího orgánu, která jsou pro všechny členy ČSSD závazná. V podstatě by to bylo něco navíc," řekla Orgoníková.

Krajský výkonný výbor ČSSD o případu Dryml jednal již minulé pondělí, kdy však nepřijal žádné usnesení, protože pro výzvu k odstoupení Drymla hlasovalo pouze šest členů výboru, osm se hlasování zdrželo. Hejtman hradeckého kraje Lubomír Franc po jednání uvedl, že se členové výboru zdrželi hlasování, protože neměli dostatek informací. - čtěte Senátor Dryml slaví malé vítězství, kraj nechce jeho rezignaci

Dryml se pokoušel sehnat kompromitující informace na poslankyni Orgoníkovou a obrátil se v této věci na detektivní agenturu. Při setkání s domnělým detektivem 11. prosince obvinil Orgoníkovou ze zneužívání veřejných peněz v hradeckém kraji. - čtěte Senátor Dryml chtěl kompromitovat svou kolegyni z ČSSD Orgoníkovou

Drymla k odstoupení z funkcí ve vedení kraje vyzvalo politické grémium ČSSD, hejtman hradeckého kraje Lubomír Franc i další hejtmani a krajští předsedové ČSSD. Dryml však opakovaně řekl, že odstoupit nehodlá. Podle předsedy ČSSD Jiřího Paroubka by měl Dryml opustit také senátorský klub ČSSD, ten bude o případu jednat na své další schůzi.

Radní Královéhradeckého kraje již doporučili zastupitelům, aby Drymla na svém zasedání 22. ledna ze všech krajských funkcí odvolali. Pro odvolání kromě sociálních demokratů budou zřejmě hlasovat i zástupci koaličních SNK ED a KDU-ČSL, zřejmě se připojí také opoziční KSČM. Drymlovy praktiky odsuzuje i opoziční ODS.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Primátor Brna jedná o zapůjčení Slovanské epopeje. Pro festival Re:publika

Slovanská epopej ve Veletržním paláci, na snímku triptych Kouzlo slova

Na festivalu Re:publika 1918-2018, který se uskuteční na přelomu května a června v Brně, má být Slovanská epopej od...

VIDEO: U Horoměřic řidiči rádi jezdí s nohou na plynu, ukázal radar

Na silnici vedoucí k Horoměřicemům je povoleno jet maximálně 90 km/h. Spousta...

Místní obyvatelé tvrdí, že na silnici u Horoměřic, kde minulý týden při havárii autobusu zemřeli tři lidé a desítky...

Kvilda obnoví hřbitov z 19. století zničený armádou, využijí jej místní

Kvildský hřbitov je za kostelem Nalezení těla sv. Štěpána.

Starý německý hřbitov chce letos znovu obnovit a připravit k pohřbívání Kvilda na Prachaticku. Areál kolem kostela, kde...

Receptem: Lehký rýžový salát s ledovým salátem
Receptem: Lehký rýžový salát s ledovým salátem

Nevíte, co s sebou do práce? Na oběd zkuste lehký rýžový salát

Najdete na iDNES.cz