Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

ODS odložila slevy pro své členy. Musí o nich přesvědčit vnitrostranické kritiky

  16:42aktualizováno  16:42
Občanská demokratická strana měla od ledna svým členům nabídnout možnost nákupů některých služeb a zboží se slevami. Věrnostní program ale musí nejméně o měsíc odložit. Nestihla ho dostatečně představit svým členům a někteří ji bombardují naštvanými e-maily.
Věrnostní program ODS přinášející slevy členům a peníze straně možná ani nevznikne. Ilustrační foto

Věrnostní program ODS přinášející slevy členům a peníze straně možná ani nevznikne. Ilustrační foto | foto: Koláž - iDNES.cz

"Negativní zprávy o připravovaném věrnostním programu publikované v některých médiích bohužel vzbudily u některých našich členů obavy. Proto jsme se rozhodli posunout spuštění věrnostního programu o několik týdnů," uvedl mluvčí ODS Tomáš Bartovský.

věrnostní program

Členové ODS budou moci využít slev v bankovních službách nebo u mobilních operátorů. Na programu vydělá i strana, které budou firmy platit za to, že mohou produkt nabídnout 30 tisícům lidí.

Konkrétní výše slev, firmy, ani očekávaný výdělek strana dosud nezveřejnila.

Detaily o fungování věrnostního programu si přečtěte zde.

Politici ODS, které v září oslovil iDNES.cz jsou zatím k hodnocení takové věci zdrženliví. Někteří připouští, že je pro ně zbytečný. "Jsem mužský a kupuji si věci většinou, až když je potřebuji a ne kvůli slevám," řekl poslanec ODS Jan Bureš.

Hlavní kancelář ODS dostává e-maily, v nichž se členové strany ptají například na to, jak to bude ve věrnostním programu s jejich osobními údaji. Jiní jsou zase podráždění, že je strana bude oslovovat s reklamními sděleními.

E-maily od členů ODS začaly hlavní kanceláři chodit v září, kdy Hospodářské noviny otiskly text s názvem "ODS prodá svoje členy za miliony" s informací, že strana použije členskou základnu k marketingovým účelům.

ODS se proti textu i titulku ohradila a začala vysvětlovat, v čem věrnostní program spočívá. Nyní si vzala další čas na to, aby svým členům podle mluvčího "poskytla objektivní informace o tom, jak bude věrnostní program fungovat".

Občanská demokratická strana měla původně věrnostní program spustit na podzim, poté hovořil hlavní manažer strany Jan Kočí o lednu. Nyní ho hlavní kancelář odkládá nejméně o další měsíc. A není vyloučeno, že věrnostní program nakonec vůbec nezačne fungovat.

"Faktem je, že negativní nálepka může zájem o účast v programu udusit ještě dříve, než stačíme celý projekt spustit," uvedl už v září Bartovský.Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Babiš čelil otázce, jak zabrání, aby Mynář a Nejedlý na Hradě dělali byznys

Premiér Andrej Babiš během středečního jednání Poslanecké sněmovny. (17. ledna...

Andrej Babiš zažil poprvé jako premiér interpelace. Jedna z prvních mířila na jeho doporučení prezidentovi Miloši...

Primátor Brna jedná o zapůjčení Slovanské epopeje. Pro festival Re:publika

Slovanská epopej ve Veletržním paláci, na snímku triptych Kouzlo slova

Na festivalu Re:publika 1918-2018, který se uskuteční na přelomu května a června v Brně, má být Slovanská epopej od...

Do pražské integrované dopravy se letos přidá Příbramsko a Berounsko

(ilustrační snímek)

Pražská integrovaná doprava (PID) se letos rozšíří o oblasti Příbramska a Berounska. V létě by mělo být do systému...

Odvážné maminky ukazují poporodní bříška
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.

Najdete na iDNES.cz