Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

ODS nechce žádné překážky ve výstavbě haly

  17:32aktualizováno  17:32
Praha - Občanští demokraté zesilují nátlak na pražské radní pro včasné postavení víceúčelové haly na Hagiboru. Výkonná rada ODS pověřila předsedu poslaneckého klubu strany Vlastimila Tlustého, aby se kvůli průtahům kolem výstavby haly sešel s radními a primátorem Janem Kaslem. Rozhodnutí pověřit Tlustého učinila výkonná rada čtrnáct dní po regionálním sněmu, kde si pražští občanští demokraté slíbili učinit maximum pro včasné postavení haly. Stavba nového stadiónu je totiž podmínkou mezinárodní hokejové federace pro uspořádání mistrovství světa v roce 2003 v České republice.

Člen výkonné rady Miroslav Beneš řekl v pátek ČTK, že Tlustý by s nimi měl jednat o tom, jak překážky ve výstavbě odstranit. Podle něj se občanští demokraté obávají, aby Česká republika kvůli problémům s halou nepřišla o pořádání hokejového mistrovství světa v roce 2003.

Beneš uvedl, že rada Tlustého neúkolovala, jak konkrétně má k odstranění těchto překážek napomoci a nejde jí ani o to, kde bude hala nakonec stát. "Jde prostě o to, aby se mistrovství konalo v České republice," řekl. Tlustý je nejen šéfem poslaneckého klubu ODS, ale i předsedou rozpočtového výboru sněmovny.

Mezní data nutná pro pořádání šampionátu

* duben 2001 Podání žádostí o územní rozhodnutí a později i o stavební povolení pro stavbu haly.
* květen 2001 Mezinárodní hokejová federace chce na kongresu v Hannoveru z Česka záruky, že se začne včas stavět.
* říjen 2001 Plánovaný začátek stavby.
* únor 2003 Dokončení stavby.
* duben 2003 Začátek mistrovství.

Pražská ODS: Maximum pro halu
"Plně podporujeme pořádání mistrovství světa v ledním hokeji a tudíž i výstavbu haly na Hagiboru a žádáme naše členy na všech úrovních v pražských zastupitelských sborech, aby udělali vše proto, aby se hala postavila a mistrovství se mohlo pořádat," prohlásil na regionálním sněmu 7. dubna předseda pražské ODS Jan Bürgermeister.

Podle ODS by byla velká ostuda a velký dluh Pražanů, kdyby nedokázali mistrovství v hlavním městě zorganizovat. ODS ví, že stavbu haly provázejí vážné problémy a rozhodně nechce, aby "jedním z nich byla Praha", poznamenal Bürgermeister.

Jednání o stavbě haly
O výstavbě haly se neúspěšně jedná již od loňského června. Předseda Mezinárodní hokejové federace (IIHF) René Fasel v březnu upozornil, že pokud Praha nebude mít novou víceúčelovou halu, mistrovství se bude konat jinde. Do skluzu se příprava stavby dostala po složitém výběru investora a dohadování mezi Bohemians a firmou Multi-Areena Praha, která byla vybrána, aby halu postavila.

Studie víceúčelové haly, která je podmínkou mezinárodní hokejové federace pro uspořádání mistrovství světa v roce 2004 v České republice.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Tisíce lidí nevědí, že jejich zdravotní kartu po lékařích převzal úřad

(Ilustrační snímek)

Hromadné zavírání ordinací kvůli e-receptům se nekoná. Přesto si tisíce lidí musí najít nového lékaře a nevědí, že...

Okamura zrušil podmínku účasti SPD ve vládě, s ANO je ochotna jednat i ČSSD

Radim Fiala a Tomio Okamura z SPD před jednáním Sněmovny o důvěře menšinové...

Andreji Babišovi se poté, co jeho menšinová vláda nezískala důvěru, otevírají nové možnosti, jak by ji mohlo ANO...

Vláda bez důvěry, sníh drtí Česko a sourozenci pod zámkem

Andrej Babiš na jednání mandátového a imunitního výboru (16. ledna 2018)

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Shrneme nabitý den ve Sněmovně. Sněmovní mandátový a imunitní výbor doporučil vydání Andreje...

Najdete na iDNES.cz