Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Fischerovi se odpůrci snaží haléřovými dary vysát konto. Neúspěšně

  17:54aktualizováno  17:54
Svérázným způsobem vyjádřilo svůj nesouhlas několik odpůrců prezidentského kandidáta Jana Fischera. Na transparentní účet pro sponzory volební kampaně mu poslali sumy v řádech několika haléřů, banka přitom za každou příchozí platbu účtuje sedm korun. Odpůrci k tomu vyzývají i další. Banka ovšem Fischerovi poplatky "odpustila".

Na Fischerův transparentní účet posílali odpůrci korunové příspěvky. Chtěli mu škodit naúčtovanými bankovními poplatky. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

"Když všichni odpůrci pošleme po 1 Kč, odčerpáme Fisherovi všechny peníze na účtu! Hurá!" Pod jedním ze vzkazů, které se v tomto týdnu objevily na výpisu z transparentního účtu Jana Fischera, je podepsaný jakýsi Jan Šulc. Samotná poznámka hovoří za všechny další.

Na stav Fischerova konta se může na internetu podívat každý, stejně jako mu poslat jakoukoli sumu. Právě tuto možnost si však expremiérovi odpůrci vyložili po svém. A využili toho, že Raiffeisenbank, u níž je účet veden, účtuje sedmikorunový poplatek za každou příchozí platbu. Tedy i za tu, která je daleko menší, než samotný poplatek - třeba jen pár haléřů.

Odpůrci Jana Fischera chtěli z jeho transparentního účtu

Odpůrci Jana Fischera chtěli z jeho transparentního účtu "odčerpat" peníze tím, že mu posílali velice malé částky

Na "záškodnické" příspěvky upozornil na svém facebookovém profilu publicista Daniel Dočekal. Fischerovi lidé přesto zůstávají v klidu. Banka totiž poplatky nechce.

"V případě, kdy je jasné, že příchozí platba má poškodit majitele účtu, tak poplatky neúčtujeme. Je to normální postup u všech našich klientů, pokud něco takového zjistíme. Tudíž podobná aktivita je zcela zbytečná," vysvětlil iDNES.cz mluvčí Raiffeisenbank Tomáš Kofroň.

"Dohodli jsme se s bankou na individuálním cenovém programu a všechny příchozí i odchozí transakce budou poplatků zbaveny. A to včetně transakcí, které se už uskutečnily," doplnila ho mluvčí Fischerovy kampaně Jana Víšková.

První platbu podle ní zaregistrovali v úterý, kdy se v médiích objevila informace, že Fischerův účet je nejdražší. "Svědčí to něco o těch lidech. My jsme měli účet, který byl podle nás v danou dobu nejserióznější," dodává Víšková s tím, že banku prý o odpuštění poplatků požádali zhruba před dvěma týdny.

Lidé nesouhlasící s Fischerem se možná inspirovali odpůrci hnutí Ne základnám. Organizátory protestu proti výstavbě amerického radaru stejnou taktikou připravili o 1 500 korun. I tehdy banka částku hnutí vrátila (celý článek si přečtěte zde).

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

VIDEA TÝDNE: Pašeračka heroinu, nakládačka od hokejisty a zpomalovací práh

Nová nástraha pro řidiče: pod auty se propadne zem

Na mezinárodním letišti v pákistánském velkoměstě Láhaur byla zadržena dívka, která pašovala devět kilogramů heroinu....

Kde je doma prezident. Na Hradě má tři byty nebo Lumbeho vilu

Pražský hrad - sídlo českých prezidentů

Stát ve státě s vlastní policií, armádou – Hradní stráží, hasičskou stanicí, samosprávou a přísně střeženou hranicí. To...

Co způsobilo požár hotelu v Praze? Hostem Rozstřelu bude mluvčí hasičů

Martin Kavka, tiskový mluvčí pražských hasičů

Pondělním hostem diskusního pořadu iDNES.cz Rozstřel bude mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Jeho kolegové mají za...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz