Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Odpůrci globalizace na Strahově zřejmě bydlet nebudou

  18:20aktualizováno  18:20
Praha - Pražští radní dnes rozhodli, že nepronajmou Strahovský stadion pro ubytování odpůrců zářijového zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky. O pronájem plochy požádala město, jemuž bývalé spartakiádní hřiště patří, společnost FAM. "Podnikatelský záměr společnosti neobsahoval dostatek informací nutných k rozhodnutí a neměl potřebné náležitosti," zdůvodnil rozhodnutí rady pražský primátor Jan Kasl.

Společnost FAM hodlala na Strahově vystavět stanové městečko pro příznivce Iniciativy proti ekonomické globalizaci - Praha 2000, kteří v září během kongresu do Prahy přijedou.

Rada je podle Kasla ochotna se otázkou využití areálu během zasedání finančníků ještě zabývat. Primátor sdělil, že vedení město tak ale učiní jedině na základě bezpečnostě organizační analýzy, kterou musí dodat policie a ministerstvo vnitra. 

Ministr vnitra Stanislav Gross v reakci na toto prohlášení uvedl, že se hlavní město snaží přesunout odpovědnost na někoho jiného. Gross ovšem nevyloučil, že si ministerstvo pronajme od města stadion samo. "Zatím ale tuto možnost nevidím reálně, ale pravděpodobně o ní budeme jednat," prohlásil Gross.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Pod stromy umírá příliš mnoho řidičů. Experti radí kácet a omezit rychlost

Zdemolované auto a strom, do kterého po smyku narazilo.

Zhruba každého šestého mrtvého při autonehodách má na svědomí srážka se stromy. Ta přitom podle dlouhodobých statistik...

Plaga jmenoval nové profesory, jsou mezi nimi i držitelé Českého lva

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga předal jmenovací dekrety...

Nové profesorky a profesoři vysokých škol v pondělí v Karolinu převzali jmenovací dekrety od ministra školství v demisi...

V hořícím hotelu jsme byli za tři minuty, řekl hasič v Rozstřelu

Mluvčí a vyšetřovatel pražských hasičů Martin Kavka (vlevo) a Jiří Španer z...

Situace v hořícím hotelu Eurostars David byla dramatická, uvedli v Rozstřelu mluvčí a vyšetřovatel pražských hasičů...

Najdete na iDNES.cz