Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Odklonitel Kocourek se zasloužil o češtinu, žertují čtenáři

  14:43aktualizováno  14:43
Jen pár hodin po vysvětlování Martina Kocourka, jak "odklonil" peníze na účet své matky, se na internetu objevily první vtipy a žertovné komentáře čtenářů. "Odejít nehodlám, mám ještě v plánu nějaké miliony odklonit," parodoval jeden z nich středeční ministrovo vyjádření.

Jeden ze žertů na účet končícího ministra Martina Kocourka

Konec ministra

"Kocourek odklonil své peníze k matce, Berdych odklonil pár podnikatelů do nebe a zbrojařské firmy odklonily nějaké investice k Bartákovi a Dalíkovi," poznamenal jeden ze čtenářů iDNES.cz v diskusi.

Narážel tak na Kocourkovo vysvětlení, jak se 16 milionů ocitlo na účtu matky odcházejícího ministra. Otázky zapomínající a očividně nervózní Kocourek prohlásil, že schovával rodinný majetek před manželkou kvůli rozvodovému řízení.

"To si budu pamatovat a náležitě poučím svého daňového poradce, ať zcela legálně odkloní peníze (= úspory na daních) na správná místa," napadlo jiného diskutujícího.

Správné místo, to ovšem je ožehavý termín. "Proč myslíš, že dělají důchodovou reformu. Aby lidi měli důchody? Ne, aby šly peníze z fondů odklonit na to správné místo určení. Pozor, správným místem není míněn důchodce," rýpl další.

Další čtenář nevidí Martina Kocourka tak černě. "Navrhuji, aby parlament přijal zákon ve znění Kocourek zasloužil se o češtinu. To on obohatil náš krásný rodný jazyk o tolik potřebné slovo: Odklonit. Odcizit, ukrást, šlohnout, štípnout, čajznout, tunelovat, to vše nedostačí k zachycení naší politicko-ekonomické současnosti. Teprve s tím libozvučným Odklonit jsou synonyma kompletní. I trestní zákon získá nový výraz: trestný čin odklonění. Pachatelem je odklonitel," napsal.

Co bude dál s Martinem Kocourkem? "Mohl by na ministerstvo dopravy nebo k policii, když má tak rád odklánění," radí další čtenář.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Devět vražd během pěti dní. Nic podobného nepamatuju, říká policista

Policisté v zahrádkářské kolonii u Střížovic, kde byli nalezeni tři mrtví.

Ubodaný host v restauraci, tři mrtví v chatové oblasti a zavražděný pár v obytném přívěsu. To je jen část tragických...

Voda z nových vrtů v Náchodě-Bělovsi je léčivá, potvrdilo ministerstvo

Vizualizace Malých lázní v Náchodě.

Voda čerpaná z nových vrtů Jan a Běla v náchodské místní části Běloves získala osvědčení od ministerstva zdravotnictví....

Armáda spustila nový náborový web. Chce přijmout 2 000 profesionálů

Nová podoba rekrutačního webu české armády

Česká armáda spustila novou atraktivní internetovou prezentaci pro nábor nových profesionálů i zájemce o vstup do...

Najdete na iDNES.cz