Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

ODdAnost svobodě

  20:07aktualizováno  20:07
Občanská demokratická aliance vznikla jako první polistopadová demokratická strana, aby prosazovala a hájila ideály svobodného občana ve svobodné společnosti. Dvanáct let po listopadu jsou tyto ideály stejně živé jako tehdy. Za tuto dobu si však mnoho lidí uvědomilo, že svoboda není cosi, co přišlo s pádem komunismu jednou provždy jako samozřejmost.

Naopak, naše svoboda je neustále ohrožována lidskou netolerancí, kolektivistickými ideologiemi, státním dirigismem, rozpínavostí byrokratických a represivních institucí, organizovaným zločinem a mezinárodním terorismem.

ODA důsledně hájí myšlenku rovnosti občanů před zákonem a rovné příležitosti pro všechny. Odmítá jakoukoli diskriminaci na základě etnického původu, přesvědčení, pohlaví nebo orientace. Nahrazuje svévoli moci vládou zákona. Hodlá prosadit zavedení občanských porot u soudů na základě principu, že každý má právo být souzen porotou lidí sobě rovných.

ODA první prosadila myšlenku otevřenosti státní správy a práva na svobodný přístup k informacím. Prosadila zákon, který již dva roky toto právo účinně zajišťuje.
Princip otevřenosti a průhlednosti hodláme rozšířit zákonem o otevřeném charakteru státní správy.

ODA soustavně prosazuje snížení daňové zátěže a větší svobodu občana v zacházení s prostředky, které svou prací vydělá. Princip rovné daně se u nás snoubí s principem daňové asignace, který umožní občanovi rozhodnout o tom, kam půjde část jeho daní.

ODA důsledně chrání principy ochrany soukromého vlastnictví a ochrany soukromí. Tak jako v případě Markéty Regecové nedopustíme, aby všetečné oči, uši a ruce státu zasahovaly tam, kam nemají.

Školy místo gripenů
ODA důsledně chrání bezpečnost občanů. Máme osobní zásluhy na vstupu ČR do NATO a na posílení bezpečnosti státu. Odmítáme loupež století v podobě nákupu nepotřebných stíhaček. Ušetřených deset tisíc korun na osobu věnujeme na potřeby penzijního zajištění a přístupu k vysokoškolskému vzdělání.

ODA se odmítla stát součástí komplotu, ve kterém má za zády voličů rozhodovat o politické moci a budoucí vládě bratrstvo politických obchodníků, kteří nejsou odpovědní nikomu a ničemu. Odmítáme se smířit se situací, kdy bez ohledu na to, které straně dají občané hlas, vznikne vláda na základě dávno učiněných kabinetních domluv a výměnných obchodů.

Zůstali jsme věrní ideálům svobody a chápání politiky jako služby občanům. Zůstali jsme jedinou demokratickou alternativou bratrstva opoziční smlouvy a Národní fronty. Náš volební i životní program se jmenuje ODdAnost svobodě.

Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

V Troji se zřítila lávka přes Vltavu, zranili se čtyři lidé

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy (2. prosince 2017).

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy. Čtyři lidé byli zraněni. Na místě zasahují záchranáři a...

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...USA nad Koreu poslaly raptory. Evakuujte Američany, zní z Washingtonu

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení.  Na snímku stroj...

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení. Manévry odsoudila jako provokaci Severní Korea, která...

Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

Za zřícení Trojské lávky může správce, postupoval špatně, říká soudní znalkyně

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy (2. prosince 2017).

Správce Trojské lávky mohl podle soudní znalkyně v oboru stavebnictví Miloslavy Pošvářové předejít neštěstí, kdyby...Další z rubriky

Nad Českem proletěl vzácný bolid. Pomozte ho najít, vyzývají astronomové

Výřez z celooblohového snímku bolidu pořízeného automatickou digitální...

Minulou neděli proletěl nad Českem velmi jasný meteor, který se odborně nazývá bolid. Spadl kdesi v Českých...

Jezevčík je po osmi dnech volný, moderní techniku trumfla selská metoda

Jezevčík uvězněných ve skále je po 8 dnech venku

Po osmi dnech se podařilo vyprostit jezevčíka Mildu, který minulou sobotu uvázl ve skále v bývalém kamenolomu u...

VIDEA TÝDNE: Jak vypadala krádež století i nahý muž žijící ve křoví

Krádež století: František Procházka na záběru bezpečnostní kamery nakládá peníze

Záznam krádeže století, při které zmizelo půl miliardy korun, nebo video o muži, který se rozhodl žít ve křoví a úplně...Najdete na iDNES.cz