Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Odborníci varují: Daně neprospívají zdraví

  6:54aktualizováno  6:54
Praha - Virózy, kruhy pod očima, ale také sexuální abstinence, tak může vypadat posledních pár týdnů před odevzdáním daňového přiznání. Důvodem přitom není ani tak množství práce s vyplňováním tiskopisů a řešením výdajů jako spíš samotný stres z dalšího kontaktu s finančními úřady. „Proč si myslíte, že v březnu klesá sexuální aktivita? Vyplňují se daňová přiznání,“ komentoval březnovou atmosféru sexuolog Radim Uzel. A jeho slova nepřímo potvrzují i údaje Českého statistického úřadu. Prosinec, kdy přicházejí na svět děti zplozené v březnu, patří dlouhodobě k měsícům, v nichž mají porodníci spíše méně práce. V roce 2005 se méně dětí narodilo už jen v únoru, který ale měl o tři dny méně. „Každý stres a každý pracovní úkon, který člověka vyčerpává, způsobuje vážnější sexuální poruchy než fyzická zátěž,“ upozorňuje na rizika daňového vypětí sexuolog.

MEX: Stres z daní má vliv na sex | foto: GRA:FIKIČTK

Lidé, kteří podávají daňová přiznání, patří k „ohroženému druhu“. Každoroční stres může přinést zdravotní potíže.

Praha - Až do druhého dubna lze letos podat daňové přiznání. Nejen do tohoto dne ale bude trvat stres mnoha z těch, kteří své daně řeší sami. Obálka s modrým pruhem, případně telefonát z „berňáku“ straší asi každého poplatníka.

Nechuť k sexu?
Možná kvůli daním

Stres, který daňové záležitosti provází, ale může podle odborníků způsobit víc než jen bezesnou noc. Stojí také za virózami, mužům může přinést dokonce i poruchy erekce. „Tato doba je pro určité skupiny podnikatelů či zaměstnanců vysloveně kritická,“ řekl praktický lékař Jan Jelínek. Riziko stoupá také kvůli tomu, že lidský organismus je po zimě unavený.

Svěřte se do rukou
odborníka. Na daně

Například sexuolog Radim Uzel radí jako řešení najmout si poradce, který daně spočítá, a odjet na dovolenou do teplých krajin. Těm, kteří to učinit nemohou, doporučují odborníci aspoň zásobit tělo vitamíny, nebrat si své pracovní povinnosti domů a myslet na to, že jde jen o dočasnou záležitost. „Jakmile se přihlásí jaro a dokončí se daně, tak viróz zase ubývá,“ říká Jelínek.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Ochladí se. Bude opět sněžit, ale v nížinách se sníh neudrží

V Zermattu husté sněžení a nebezpečí lavin uvěznilo 13 tisíc lidí (9. ledna...

Po velmi teplém začátku ledna budou příští čtyři týdny chladnější. Na horách připadne další sníh. V nižších polohách se...

Předsedou Zelených se stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4

Předsedou Strany zelených se stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4.

Předsedou Zelených se v sobotu stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4. Většinu získal už v prvním kole volby. Měl dva...

Kde je doma prezident. Na Hradě má tři byty nebo Lumbeho vilu

Pražský hrad - sídlo českých prezidentů

Stát ve státě s vlastní policií, armádou – Hradní stráží, hasičskou stanicí, samosprávou a přísně střeženou hranicí. To...

Najdete na iDNES.cz