Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Labutí mládě škrtil vlasec. Odchytu vzdorovalo tři dny a noci

  17:09aktualizováno  17:09
Tři dny a tři noci se pokoušeli zvířecí záchranáři odchytit v Dobřanech na Plzeňsku labutí mládě, kterému se kolem nohy zamotal rybářský vlasec. Celou labutí rodinku nakonec ochránci museli vystrkat ́ven z vody na led s pomocí napnutého lana.

Labutí mládě, které mělo kolem nohy omotaný rybářský vlasec, se v Dobřanech podařilo ochráncům zvířat odchytit až po třech dnech snažení. | foto: ZSŽ Plzeň

Labutí rodinka se spolu s několika kachnami zdržuje na nezamrzlém oku řeky Radbuzy - v prostoru mezi dvěma dobřanskými mosty.

„Místní lidé, kteří chodí labutě na řeku krmit, si všimli, že mládě má na noze namotaný rybářský vlasec a vše nahlásili na záchrannou stanici,“ přiblížil Karel Makoň ze Záchranné stanice živočichů v Plzni.

Fotogalerie

Zvířecí záchranáři původně předpokládali, že odchytit trápící se mladou labuť bude hračka.

„Původně snadná věc se ale později ukázala jako značně náročná. Tři dny a tři noci jsme se pokoušeli mládě se zaškrceným vlascem na noze odchytit, avšak zadařilo se až v pátek večer, kdy jsme s pomocí lana nataženého mezi mosty labutě vystrkali z vody na led,“ přiblížil záchrannou akci.

Na břehu pak jeden ze zachránců mládě za pomocí teleskopické tyče s hákem odchytil a přitáhl ke břehu. „Mladá labuť byla ošetřena na místě. Současně jsme provedli i odečet jejího ornitologického kroužku a následně zvíře vrátili rodičům,“ doplnil Makoň.

Z odečtu se podařilo zjistit, že jde o mládě kroužkovaného labutího páru z rybníku Šavlice od Chlumčan na Plzeňsku.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Mladí puškaři míří do Uherského Brodu z celé země, mají široké uplatnění

Na Střední školu COPt v Uherském Brodě chodí čtyři stovky studentů, obor...

Na velký zájem o studium maturitního oboru technik–puškař na Střední škole COPt v Uherském Brodě reaguje Zlínský kraj,...

Předseda pražské ČSSD Ludvík oznámil rezignaci, nahradí ho Pavlík

Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík v pořadu Rozstřel (3. února 2017)

Ředitel nemocnice v Motole Miloslav Ludvík odstoupil z pozice předsedy pražské ČSSD. Funkci složil na páteční krajské...

Tisíce domácností zůstávají bez proudu, na jihozápadě bude dál sněžit

Kolonáda v Janských Lázních (17.1.2018).

Na jihozápadě Čech a na Vysočině bude v pátek trvale a místy i vydatně sněžit. Během šesti hodin může napadnout až...

Najdete na iDNES.cz