Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Obnovuji vojska ministerstva vnitra, svolával Langer poslance

  11:13aktualizováno  11:13
Byla to rétorická rozcvička, nebo vyhlášení výjimečného stavu? Ministr Ivan Langer dnes ráno ve Sněmovně prohlásil, že obnovil "vojska ministerstva vnitra". "Při cestě ke klíčovým budovám nebuďte překvapeni, že se potkáte s obrněnými transportéry," hlásil z místa předsedajícího, jímž není.

Své prohlášení ministr vnitra učinil v devět hodin ráno, kdy mělo oficiálně začít další jednání Sněmovny. V čele sálu však chyběl předsedající.

"Dnešním ranním rozhodnutím byla znovuobnovena vojska ministerstva vnitra. Při cestě ke klíčovým a vládním budovám nebuďte překvapeni, že se potkáte s obrněnými transportéry. A už prosím, aby konečně přišel někdo, kdo tuhle Sněmovnu bude řídit," prohlásil Ivan Langer.

"Vyhlásil jsem výjimečný stav," smál se v lavici premiér Mirek Topolánek, kterého Langerův žert zjevně velmi pobavil.

Langera k neobvyklému prohlášení prý vedla nespokojenost s tím, že jednání už mělo začít, ale předsedající nebyl na svém místě. A tak si drobet zaprovokoval.

Místopředseda Sněmovny Jan Kasal dorazil čtyři minuty po deváté. Počínání ministra Langera komentoval jako jeho "soukromou aktivitu".

"Je to hrubé znevážení autority Sněmovny"

Langerovo vtipkování ale nelibě nesl opoziční poslanec Zdeněk Škromach. Podle něj bylo to, co předvedl Langer "naprosto nepřijatelné". "A divím se, že pan premiér se k tomu připojil a ještě se tomu tady chlámal na celé kolo."

K ranní scénce se v poledne v oficiálním stanovisku vyjádřil i její předseda Miloslav Vlček. "Považuji takové počínání za nevhodné a  znevažující důstojnost Poslanecké sněmovny. Nechci dovozovat, že pokusy o vtip  pana ministra, které již v minulosti projevil při prezidentské volbě, nejsou náhodou či omylem, ale jsou zcela nepatřičné."

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Fake news zneužívá Ovčáček i Babiš, tvrdí nová publikace o tomto fenoménu

Publikace Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! vznikla...

Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Tímto záměrně přepjatým titulem se honosí publikace, která...

Lidé v Praze protestovali proti Babišovi i komunistovi Ondráčkovi

Neúspěšný prezidentský kandidát Michal Horáček na demonstraci proti zvolení...

Na pražském Malostranském náměstí protestovalo asi dvě stě lidí proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a proti tomu,...

Okamura zrušil podmínku účasti SPD ve vládě, s ANO je ochotna jednat i ČSSD

Radim Fiala a Tomio Okamura z SPD před jednáním Sněmovny o důvěře menšinové...

Andreji Babišovi se poté, co jeho menšinová vláda nezískala důvěru, otevírají nové možnosti, jak by ji mohlo ANO...

Najdete na iDNES.cz