Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

O rezignaci neuvažuji, říká ředitelka vězeňské služby

  20:06aktualizováno  20:06
Ředitelka Vězeňské služby Kamila Meclová ani po útěku dvojnásobného vraha Jiřího Kájínka z nejlépe střežené věznice v Mírově neuvažuje o rezignaci. "Taková myšlenka mě zatím nenapadá a pokud vím, neuvažuje o ní ani pan ministr Rychetský," uvedla v první odpovědi na otázku v on-line rozhovoru se čtenáři iDNES. První žena českého vězeňství v další odpovědi odmítla, že by na Kájínkově útěku měli podíl zaměstnanci vězeňské služby, vyjádřila se proti opětovnému zavedení trestu smrti a na otázku, proč nebyla okamžitě informována veřejnost, mimo jiné odpověděla: "Informování veřejnosti nespadá do pravomocí vězeňské služby." Odpovědi Kamily Meclové najdete ZDE. On-line rozhovor se uskutečnil v úterý 31. října. Zbytek odpovědí slíbila Kamila Meclová poslat do konce týdne, svůj slib však nedodržela.
Odpovědi Kamily Meclové najdete ZDE.

Kamila Meclová byla vedením vězeňské služby pověřena loni v říjnu, kdy rezignoval její předchůdce Jiří Malý. Hlavním důvodem jeho odchodu byl incident, při kterém dva muži  přepadli vězeňskou eskortu v areálu pražské Thomayerovy nemocnice a osvobodili vězně Zdeňka Svobodu.

Meclová vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, obor psychologie. V roce 1975 pracovala jako kurátorka pro romskou problematiku v Kladně. O rok později přešla do nedaleké vinařické věznice, kde do roku 1983 pracovala jako psycholožka. Pak dvanáct let působila v pardubické věznici, nejprve jako vychovatelka mladistvých a později jako ředitelka. Od října 1995 byla první náměstkyní generálního ředitele vězeňské služby.

Šéfka vězeňské služby Kamila Meclová(vzadu) diktuje odpovědi na otázky čtenářů asistentce redakce iDNES. Rozhovor probíhal v kanceláři ředitelky, 31. října 2000.

Šéfka vězeňské služby Kamila Meclová (vzadu) diktuje odpovědi na otázky čtenářů asistentce redakce iDNES. Rozhovor probíhal v kanceláři ředitelky, 31. října 2000.

Šéfka vězeňské služby diktuje odpověď na otázky čtenářů asistentce redakce iDNES. Rozhovor probíhal v kanceláři ředitelky, 31. října 2000.

Šéfka vězeňské služby Kamila Meclová čte z monitoru otázku. Rozhovor probíhal v její kanceláři, 31. října 2000.

Šéfka vězeňské služby Kamila Meclová čte přes rameno asistentky redakce iDNES z monitoru otázku. Rozhovor probíhal v její kanceláři, 31. října 2000.

Šéfka vězeňské služby Kamila Meclová čeká, než asistentka dopíše její odpověď. Rozhovor probíhal v její kanceláři, 31. října 2000.

Šéfka vězeňské služby Kamila Meclová při on-line rozhovoru. Rozhovor probíhal v její kanceláři, 31. října 2000.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Babiš čelil otázce, jak zabrání, aby Mynář a Nejedlý na Hradě dělali byznys

Premiér Andrej Babiš během středečního jednání Poslanecké sněmovny. (17. ledna...

Andrej Babiš zažil poprvé jako premiér interpelace. Jedna z prvních mířila na jeho doporučení prezidentovi Miloši...

Primátor Brna jedná o zapůjčení Slovanské epopeje. Pro festival Re:publika

Slovanská epopej ve Veletržním paláci, na snímku triptych Kouzlo slova

Na festivalu Re:publika 1918-2018, který se uskuteční na přelomu května a června v Brně, má být Slovanská epopej od...

Do pražské integrované dopravy se letos přidá Příbramsko a Berounsko

(ilustrační snímek)

Pražská integrovaná doprava (PID) se letos rozšíří o oblasti Příbramska a Berounska. V létě by mělo být do systému...

Najdete na iDNES.cz