Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

O kariéře Miroslava Antla

  13:42aktualizováno  13:42
Okamžik, kdy ve čtvrtek odpoledne, krátce po čtvrté hodině, narazila modrá Škoda Octavia řízená Miroslavem Antlem do tmavého renaultu, je zatím největším problémem ve slibně se rozvíjející kariéře vysokého policejního důstojníka. Bývalý královéhradecký prokurátor a dnešní náměstek policejního prezidenta stoupal v posledním roce strmě vzhůru.

Muž, který se ještě jako státní zástupce rád chlubil svou přezdívkou "východočeský Cattani", přešel loni v létě ze státního zastupitelství do policejního sboru. Tehdy byl jmenován ředitelem Úřadu vyšetřování.

Úřad byl o několik měsíců později zrušen, ale Antl o práci nepřišel. Stal se náměstkem policejního prezidenta.

Před volbami a těsně po nich se o Antlovi dokonce v zasvěcených kruzích říkalo, že má Jiřího Koláře ve funkci vystřídat. K povýšení nakonec nedošlo a Antl zůstal v policii číslem dvě.

Čtvrteční nehoda může nejen Antlův postup definitivně zastavit, ale i ohrozit jeho setrvání v současné funkci. Sedmačtyřicetiletý Antl patří mezi státní úředníky, kterým se nejrůznější potíže nevyhýbají. Žádná z nich sice nebyla tak vážná jako ta včerejší, přesto se o Antlovi často mluví.

Ještě jako státní zástupce v Hradci Králové si systematicky budoval pověst tvrdého nepřítele všech zločinců. V médiích býval obdivován, jeho nadřízení však bývali místy až siláckými výroky podstatně méně nadšeni. Za účast v porotě striptýzové soutěže dostal od kárného senátu důtku.

Loni na jaře vydal stočtyřicetistránkovou knihu s titulem "Gaunery nemám rád", kterou pokřtil jeho vlivný zastánce, ministr vnitra Stanislav Gross. Ten byl za účast na křtu interpelován ve sněmovně.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Řidiči kamionů v koloně na D1 zahájili přestávku, rozjet se jim nechtělo

Sněžení způsobilo kalamitu na D1 (16. ledna 2018).

Desítky kilometrů dlouhá kolona, která se od úterý tvořila před nehodou na 99. kilometru dálnice D1, se ráno začala...

Z Žitavy odešli i migranti. Bourá proto domy a láká Čechy na levné byty

Zatímco po válce žilo v Žitavě 48 000 lidí, dnes jich je sotva polovina.

Čtyři tisíce volných bytů, ve kterých nemá kdo bydlet, má nyní německá Žitava. Situace s vylidňováním už je tak vážná,...

O Čapím hnízdu bude rokovat i výbor Evropského parlamentu

Evropský parlament. Ilustrační snímek.

Případem Čapí hnízdo se bude zabývat kontrolní výbor Evropského parlamentu. Příští úterý se bude ptát komisaře Evropské...

Najdete na iDNES.cz