Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

O Hanu Maciuchovou se starají přátelé

  13:26aktualizováno  13:26
Přestože herečka Hana Maciuchová nemá ráda žurnalistiku, přijala pozvání na on-line rozhovor do redakce iDNES. Čtenáři jí vedle otázek poslali řadu poklon a přání úspěchu. Padly i dotazy na jejího partnera. "Jsem sama, starají se o mě přátelé," odpověděla tajnůstkářsky herečka. Ze své filmové kariéry nejraději vzpomíná na snímek o Karlu Čapkovi Člověk proti zkáze, kde ztvárnila Olgu Scheinpflugovou. Hana Maciuchová přiznala, že si chce nechat narůst dlouhé vlasy. Na radu jedné čtenářky však změnila názor a svůj současný účes nezmění.Celý rozhovor s Hanou Maciuchovou najdete ZDE.

Herečka Hana Maciuchová se narodila ve Šternberku a v roce 1968 absolvovala Divadelní akademii múzických umění v Praze. Již během studií hostovala v Divadle Za branou, kde na ni také čekalo první angažmá. Od roku 1971 je členkou souboru Divadla Na Vinohradech. Kromě divadla natáčí v televizi (Anče z krkonošských večerníčků) a hraje ve filmu (naposledy Ondříčkovi Samotáři). V druhé polovině října se poprvé představila na prknech pražského Národního divadla v titulní roli melodramu Smrt Hippodamie.

Mezi významné divadelní role Hany Maciuchové na scéně Vinohradského divadla patří Roxana v Cyranovi z Bergeraku, Líza v Obchodníkovi s deštěm, Markéta v Mistrovi a Markétce, Toinetta ve Zdravém nemocném a Claire v Křehké rovnováze. V současné době zde mimo jiné vystupuje jako Rosa Griggsová v Podzimní zahradě a v apokryfech Oldřicha Daňka Trojhvězdí.

Byla často obsazována do rolí princezen v televizních pohádkách, nezapomenutelná je zejména její Anče z krkonošských večerníčků. Hrála v mnoha televizních seriálech a inscenacích, například Španělé v Praze nebo Záskok za Sissi autora a režiséra Oldřicha Daňka a Ještě není pozdě Bena Traverse. Ve filmu Člověk proti zkáze úspěšně ztvárnila roli Olgy Scheinpflugové, v historickém snímku Karla Steklého Hra o královnu postavu Kunhuty, manželky Přemysla Otakara II (hrál František Němec).

Hana Maciuchová se věnuje také práci v rozhlase, dabingu a účinkování ve Viole. O kvalitě její práce podávají důkaz i nejrůznější ocenění, například vítězství v anketě o královnu rozhlasového mikrofonu 1997/1998. Rozhodovalo více než 3000 čtenářů Týdeníku Rozhlas, kteří ocenili její působivé vyprávění pohádek. Později Maciuchová převzala také cenu vydavatelství AudioStory za Whiteovu pohádku Kristýnčina pavučinka.

Herečka Hana Maciuchová přichází do redakce iDNES.

Hana Maciuchová během on-line rozhovoru v redakci iDNES.

Hana Maciuchová během on-line rozhovoru v redakci iDNES.

Hana Maciuchová během on-line rozhovoru v redakci iDNES.

Hana Maciuchová během on-line rozhovoru v redakci iDNES.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Vlastník půdy napadl stavební povolení D11, dálnici má za černou stavbu

Dálnice D11 od léta 2017 končí u hradecké čtvrti Kukleny.

Vlastník půdy v trase dalšího úseku dálnice D11 se ohradil proti stavebnímu povolení. Podal rozklad, protože s ním...

Minecraft i roboti ve výuce. Školy zavádějí nové trendy, ale jde to pomalu

Děti se mohou učit programovat pomocí robotů. I o tom byla řeč na konferenci...

S nástupem digitálních technologií a očekávanou robotizací je změna školních osnov nevyhnutelná. Shodli se na tom...

Česko, obří staveniště. Ťok chce letos stavět 360 kilometrů nových silnic

Stavba dálnice D8 v Prackovicích nad Labem.

Ministr dopravy Dan Ťok slibuje, že promění Česko v obří staveniště. Během letošního roku by podle plánu úřadu měli...

Najdete na iDNES.cz