Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nový hejtman na Královéhradecku: Více mluvit a méně jednat

  17:29aktualizováno  17:29
Hejtmanem Královéhradeckého kraje byl na ustavujícím zasedání krajského zastupitelstva zvolen dosavadní přednosta Okresního úřadu v Hradci Králové Pavel Bradík z ODS. Ve veřejné volbě pro něj hlasovalo 41 ze 45 přítomných zastupitelů. Do křesla jeho statutárního zástupce byl zvolen starosta Třebechovic pod Orebem Vladimír Derner ze Čtyřkoalice.

Do devítičlenné krajské rady zastupitelstvo zvolilo čtyři občanské demokraty. Kromě Bradíka v ní zasednou starosta Hořic Ladislav Vrba, podnikatel z Opočna Rostislav Všetečka a starosta Špindlerova Mlýna Miloslav Plass. Koaličního partnera Čtyřkoalici bude v radě zastupovat pět členů.

Ve svém úvodním proslovu po zvolení se Bradík odvolal na Masarykovy myšlenky a uvedl, že je třeba více mluvit a méně jednat. Za hlasitého smíchu přítomných zastupitelů i veřejnosti svůj výrok vzápětí opravil.

Prvním hejtmanem Pardubického kraje se stal v souladu s povolební dohodou ODS a Čtyřkoalice její kandidát Roman Línek. Na ustavujícím zasedání zastupitelstva ho podpořilo 29 ze 45 krajských zastupitelů.

Během úterý by měl být zvolen i hejtman, který bude stát v čele Liberecka. Zatím jsou známa jména šéfů šesti krajů. O ostatních by mělo být rozhodnuto do konce týdne.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

ZPRÁVY: Klíčníci vyzvedli korunovační klenoty. Češi je uvidí od úterý

České korunovační klenoty: svatováclavská koruna z doby Karla IV., které...

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Vydáme se na Pražský Hrad, kde klíčníci odemkli v katedrále sv. Víta Korunovační komnatu,...

Policie zkoumá stamilionovou reklamu firem Agrofertu na Čapím hnízdě

Farma Čapí hnízdo Andreje Babiše u Olbramovic na Benešovsku

Společnosti z holdingu Agrofert si v letech 2009 až 2013 na Čapím hnízdě objednaly reklamu za 300 milionů korun. Jenom...

Do někdejší litvínovské polikliniky přijdou po opravě znovu lékaři

Dvě zchátralé prvorepublikové budovy v litvínovské Tylově ulici už kdysi...

Trojice podnikatelů se pustila do obnovy dvou památkově chráněných a od revoluce opuštěných budov bývalé polikliniky v...

Najdete na iDNES.cz