Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Novinář: Klonované dítě je zřejmě podvod

  9:55aktualizováno  9:55
Narození údajně klonované holčičky Eve je zřejmě podvod. Americký novinář Michael Guillen, pověřený sektou raeliánů dohledem nad testy DNA klonovaných dětí, oznámil, že od své mise upouští. Podle něj je možné, že se raeliáni snaží o "superpodvod". Narození prvního klonovaného dítěte oznámila mluvčí sekty zhruba před dvěma týdny a nedávno oznámila narození druhého dítěte.

"Vědecký tým neměl přístup k rodině dítěte, a nemohl tedy ověřit, zda se narodil klon," uvedl Guillen.

Podlě něj může být zpráva o klonování pouhou snahou sekty přitáhnout k sobě pozornost.

"Jinými slovy, je stále naprosto možné, že oznámení společnosti Clonaid, která informovala o narození prvního klonovaného dítěte, může být součástí vykonstruovaného superpodvodu, jehož cílem je přitáhnout pozornost k raeliánskému hnutí," upozornil.

Guillen nicméně uvedl, že je ochoten v budoucnu v testech pokračovat. "Pokud skutečně bude šance získat věrohodné vzorky DNA, můj tým zůstává připraven k provedení nezbytných testů," uvedl.

Tým je podle něj vybrán ze dvou "vysoce uznávaných pracovišť" na testy DNA. Guillen tvrdí, že nemá žádné spojení se společností Clonaid, která dosud oznámila narození dvou klonovaných dětí.

ÚDAJNÉ KLONY:

První klon: Narození holčičky Eve

Druhé klonované dítě se narodilo lesbičce

Podle svého prohlášení se pouze zajímá o lidské klonování a zpravodajsky pokrýval "základní momenty" v klonování od okamžiku, kdy byla v roce 1997 naklonována ovce Dolly.

Deník The New York Times v neděli oznámil, že Guillen se už před několika měsíci pokoušel prodat exkluzivní reportáže o narození prvního klonovaného dítěte "z produkce Clonaidu" hlavním televizním stanicím v USA.

Raeliáni: Lidstvo vzniklo klonováním UFO
Společnost Clonaid se sídlem v americkém Las Vegas je spojena s hnutím raeliánů, náboženskou sektou, jež věří, že lidstvo vzniklo klonováním z mimozemšťanů, kteří navštívili Zemi.

Sekta považuje klonování člověka za nezbytný krok k věčnému životu. Jejím předním guru je muž, který si říká Ral a označuje se za posledního "proroka" vyslaného mimozemskými bytostmi lidského typu. Ral, jinak také "Posel nekonečna", tvrdí, že je možné stvořit lidské bytosti k našemu obrazu na jiné planetě, jak nás na Zemi stvořili Elohimové mimozemské bytosti.

Narození Evy - žaloby a vyšetřování
Vědci jsou ohledně tvrzení společnosti Clonaid poněkud skeptičtí. Clonaid totiž stále nepředložila požadované testy DNA ani jiné vědecké důkazy, které by potvrdily existenci první klonované holčičky jménem Eve.

Údajní rodiče, Brigitte Boisselierová a prorok raeliánů Ral, navíc musejí k soudu. Žaloba jim chce dítě odebrat kvůli možným genetickým vadám.

Vyšetřování celého případu zároveň zahájil i americký Federální úřad pro výživu a léky ve Washingtonu. Podrobnosti o klonované Evě najdete ZDE.

Autoři: , ,


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...

USA nad Koreu poslaly raptory. Evakuujte Američany, zní z Washingtonu

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení.  Na snímku stroj...

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení. Manévry odsoudila jako provokaci Severní Korea, která...Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

VIDEO: Skladníci obklíčili ujíždějící zloděje vysokozdvižnými vozíky

Skladníci v akci. Zloděje obklíčili vozíky

Zaměstnanci ostravské prodejny stavebnin společnými silami zadrželi trojici zlodějů, která se pokusila vykrást...

Němečtí piloti se bouří. Odmítají létat s deportovanými migranty

Do Afghánistánu se vrátila skupina 34 běženců, kteří byli deportováni z...

Piloti po celém Německu odmítají odvážet neúspěšné žadatele o azyl zpátky domů. Vadí jim zejména létání s migranty do...Další z rubriky

Trajekt ve Francii uvázl v bouřce na mělčině, evakuovali tři sta lidí

Trajekt s více než třemi stovkami lidí na palubě uvízl během neděle v Calais na...

Trajekt s více než třemi stovkami lidí na palubě v neděli uvázl v Calais na severu Francie. Když se v bouřlivém počasí...

OBRAZEM: Laureáti Nobelovy ceny si převzali ocenění

Šéfka Mezinárodní kampaně za zrušení jaderných zbraní (ICAN) Beatrice Fihnová...

Laureáti si v neděli na slavnostním ceremoniálu v Oslu a ve Stockholmu převzali Nobelovy ceny. S cenou se pojí i...

VIDEO: Vyzáblý medvěd na pokraji smrti. Odraz změn klimatu, míní experti

Vyzáblý lední medvěd

Smutný pohled se naskytl členům výpravy na kanadský Baffinův ostrov, který leží poblíž Arktidy. Natočili tam na kost...Najdete na iDNES.cz