Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nové elektrárny posvětilo ministerstvo

  8:13aktualizováno  8:13
Karviná - Pravděpodobnost, že na Karvinsku postaví společnost Slezská energetika dvě jednotky na výrobu elektřiny, roste: Ministerstvo životního prostředí její záměr schválilo. Slezská energetika, společný podnik Třineckých železáren a Českomoravských dolů, chce stavět ve Stonavě a v Třinci po dvou elektrárenských blocích, z nichž každý má mít výkon 55 megawatů.
Jde o ústupek: původně chtěla vybudovat v každé lokalitě pouze jeden stodesetimegawatový blok. Proti tomu se postavily obce, nezávislí ekologové i ministerstvo životního protředí. Rozdělení bloků na čtyři menší má vyloučit riziko byť i přechodného zvýšení emisí škodlivých látek do ovzduší.

"Nyní je třeba dokončit územní řízení, to by mělo být uzavřeno v prosinci letošního roku," uvedl Ivo Pullmann, mluvčí Třineckých železáren. Stavba by pak měla být dokončena do roku 2005.

Cílem projektu je zajistit odbyt pro uhlí z dolu ČSM ve Stonavě a využít pro výrobu elektřiny hutních plynů z Třineckých železáren. Obce, na jejichž území mají energetické jednotky vzniknout, se stavbě nebrání: "Budou-li dodrženy podmínky týkající se například hluku, obec by mohla se stavbou souhlasit," řekl stonavský starosta Ondřej Feber.

Ani v Třinci záměr nebudí zvláštní pozornost: "Stavět se bude v areálu Třineckých železáren a lidi to nijak neznepokojuje," řekl Ladislav Chromec z třinecké radnice.
Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Sněžení a silný vítr hrozí Česku až do čtvrtka. Na horách budou závěje

Řidiče i cyklisty v Hradci Králové překvapilo husté sněžení (16.1.2017).

Meteorologové varují před silným sněžením, vichrem a náledím. Výstraha ČHMÚ platí pro všechny kraje České republiky až...

Do zastupitelstva Brna míří Faltýnek mladší, jehož dřív kritizoval Babiš

Jiří Faltýnek je synem poslance a prvního místopředsedy hnutí ANO Jaroslava...

Brněnské městské zastupitelstvo čeká změna, která se dotýká hnutí ANO. Místo Roberta Plagy, jenž se stal ministrem...

ŽIVĚ: Máme tu další pokus, jak nám vnutit kvóty, burcoval poslance Okamura

Radim Fiala a Tomio Okamura z SPD před jednáním Sněmovny o důvěře menšinové...

Hnutí SPD Tomia Okamury si vynutilo, aby Sněmovna přednostně řešila návrh nových azylových pravidel v Evropě. „Máme...

Najdete na iDNES.cz