Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nova s hvězdičkou

  0:01aktualizováno  0:01
Vladimír Železný požádal o navrácení Novy. Předchozí věta není pokusem o nejnejapnější výrok večera. Je pravdivá. Ne dosti na tom. Podle razítek a paragrafů možná Ředitel dál televizi vlastní. (Možná ji však drží kapybara José, která svůj nárok zakládá na nezpochybnitelném příbuzenství s ušákem Zazíkem.)

Některé lidi trápí to, co Nova vysílá. Meditují pak nad úpadkem kultury a mravů. Z hlediska veřejné mravnosti je však mnohem závažnější, kdo Novu vlastní. A to i kdyby místo sympatických pořadů, jako je Milionář nebo Teletubbies, nevysílala nic jiného než sadistickou pornografii.

Současná Nova je ekonomicky vzato absurdní. Podle zákonů logiky tedy neexistuje. Kde neplatí zákony logiky, není něco v pořádku. Je varující, když se například válečnému paktu říká tábor míru. Tam už naštěstí nejsme.

Spory o odcizené zboží (pozor, nepíšeme "ukradené") nás však dále zaměstnávají. Mezinárodní arbitráž konstatovala, že Nova byla odcizena americkému podnikateli. Stát to uznal a zaplatil deset miliard korun, které vybere od lidí, kteří je poměrně lopotně vydělávají.

Odcizenou Novu však řádně koupila mocná finanční skupina. A sice tak, že za původního vlastníka, Železného, zaplatila dluh, který mu vznikl tím, že televizi odcizil...

Tyto nesmysly jsou u nás fakty. Všechny vznikly z toho, že stát oddělil televizní licenci, tedy svolení k "dělání televize", od peněz, které jsou k tomu nutné. Kdykoliv to mohl za deset let napravit, zarytě trval na svém omylu. Navíc ústy svých představitelů hájil nečestné triky coby příklad podnikatelské odvahy.

Dokdy bude tento nemravný seriál pokračovat? Pravděpodobně donekonečna. Žádný ředitel, který by měl moc a sílu ho zastavit, totiž není. A není to možné ani před dětmi vypnout.Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Solení D8 v Českém středohoří řeší soud, žalobu podal ústecký spolek

Ilustrační snímek.

Tuny posypové soli mohou ohrozit život v potocích a kontaminovat podzemní vody v okolí dálnice D8, která prochází...

Na dálnici D1 jsou kolony, řidiči se zdrží hlavně u Meziříčí a Beranova

Kolona aut a kamionů zablokovala dálniční přivaděč na D1 u Jihlavy. (17. ledna...

Silnice v Česku jsou po nočním sněžení s opatrností sjízdné. Na řadě míst zůstává rozbředlý nebo ujetý sníh a někde se...

O azylu ať si rozhoduje každá země, žádá Sněmovna vládu v jednání s EU

Uvnitř Zařízení pro zajištění cizinců nedaleko Bělé pod Bezdězem čekají lidé na...

Nevídaná věc se ve středu večer stala v Poslanecké sněmovně. Všech devět stran se shodlo na mandátu pro vládu pro...

Odvážné maminky ukazují poporodní bříška
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.

Najdete na iDNES.cz