Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Po odebrání odtahů firmě spojené s Oulickým řidiči ušetří šest stovek

  9:46aktualizováno  9:46
Odtah vozidel v Ústí nad Labem výrazně zlevnil. Řidiči špatně zaparkovaných aut dosud za jejich odtažení platili nejvíc v Česku, 2 500 korun. Po odstavení ODS z vedení města ale Dopravní podnik kšeft odebral odtahové službě, která má blízko zákulisnímu hráči strany Patriku Oulickému, a nyní vyhlásil nové ceny. Ty jsou o šest set korun nižší.
Dopravní podnik si chce co nejdříve začít odtahy zajišťovat sám.

Dopravní podnik si chce co nejdříve začít odtahy zajišťovat sám. | foto: Martin Adamec, MAFRA

Pro Dopravní podnik zajišťovala odtahy společnost JVK Transport, jíž z každého odtahu zůstávalo 1 740 korun a Dopravní podnik inkasoval jen 760 korun. Většinovým vlastníkem firmy je Věra Kalašová, která je mimo jiné personalistkou ve společnosti Severočeská stavební Patrika Oulického (jeho manželka Lucie ve firmě šéfuje dozorčí radě).

Vedení Dopravního podniku smlouvu s JVK Transport vypovědělo už loni v létě. Na svém posledním zasedání pak představenstvo firmy rozhodlo, že se cena za jeden odtah sníží na 1 900 korun.

"Změna platí a byla schválena na posledním představenstvu," potvrdila vedoucí informačního centra Dopravního podniku Magda Pejšová.

Místo JVK Transport provádí odtahy přechodně firma Kappa-P. "Firmě Kappa-P za odtah zůstává 1 500 korun a Dopravnímu podniku zůstává 400 korun," uvedla Pejšová.

Iniciativa kritizuje nové podmínky

Podmínky nové smlouvy kritizuje iniciativa Stop tunelům.

"Toto snížení platby za odtah se nám zdá být podezřelé z toho důvodu, že jde z větší části na úkor Dopravního podniku. Zatímco Dopravní podnik podle nové kalkulace přijde o takřka polovinu původní částky, soukromý přepravce si pohorší pouze o patnáct procent," uvedl mluvčí iniciativy Jan Kvapil.

Kappa-P zakázku dostala bez výběrového řízení. "Oslovil nás Dopravní podnik, jestli bychom mohli tuto službu zajišťovat," uvedl majitel firmy Radek Pacholík.

"Firmu Kappa-P jsme oslovili jako jedinou, protože to je odborná a největší firma tohoto druhu v kraji," poznamenal k tomu jeden z náměstků ředitele podniku Milan Šlejtr.

Dopravní podnik si bude odtahy zajišťovat sám

Dopravní podnik si chce ale co nejdříve odtahy zajišťovat sám. V pokročilé fázi už je výběrové řízení na dodavatele dvou odtahových vozů, které bude podnik používat.

"O zajištění této služby rozhodlo představenstvo. Odevzdání nabídek je během ledna," uvedl šéf představenstva Dopravního podniku Jakub Zavoral.

Zájem dodat Dopravnímu podniku vozy projevilo celkem sedm firem, které podaly nabídku. "Někteří uchazeči byli požádáni o upřesnění nabídek," doplnila Pejšová.

Kdy představenstvo rozhodne o vítězi zakázky, není zřejmé. Jasněji by mohlo být 29. ledna, kdy má představenstvo další jednání.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Jednotka ze Strakonic má pohotovost v NATO. Může jít kdykoli do akce

Protiletadlový komplet RBS-70.

Pro dvě stovky vojáků protivzdušné obrany ze Strakonic začala tříletá pohotovost v rámci Sil rychlé reakce NATO. V...

Škoda po tragickém požáru, odříznutá alpská střediska a soutěž dřevorubců

Hasiči jim pomáhali uniknout pomocí výsuvných žebříků. (20. ledna 2018)

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Dozvíte se, jakou škodu způsobil víkendový požár hotelu v centru Prahy, kolik peněz žádá po...

Zóna s africkým morem prasat se zmenší, vyhlásil ministr

Jiří Milek, ministr zemědělství

Ministr zemědělství Jiří Mílek při návštěvě Zlínska oznámil, že se od začátku února zmenší vyznačená oblast zamořená...

Kompletní dětská výbavička za hubičku
Kompletní dětská výbavička za hubičku

Vše pro miminko pořídíte za výhodnou cenu v Bazaru eMimino.cz

Najdete na iDNES.cz