Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nevydržím nečině sedět a dívat se

  16:01aktualizováno  16:01
Rozhodl jsem se Vám napsat dopis, protože už nevydržím nečině sedět a dívat se co se v té naší České republice děje. Tento dopis vyjadřuje můj názor a v některých případech je neověřenými spekulacemi. Dřív jsem psal tyto dopisy pouze p. Nečasovi (resp. asistentovi a p. Nečas možná neviděl ani jedno slovo), ale teď jsem se rozhodl obsáhnout celé spektrum.

Důvěra vládě
Nejdřív zareaguji na důvěru vládě. Dle mého názoru je tato vláda nesmyslná, protože se v ní takřka nic nezměnilo jak v té předchozí. Tzn. bude mít úplně stejný průběh jako ta minulá a nějak to doklepe do voleb. Vím, že mnoho lidí není kteří můžou vykonávat tuto práci, ale  pouhé přeskupení ministrů nic neřeší. Na víc by ministerstvo měl vést člověk v oboru toho ministerstva a ne někdo, kdo tomu vůbec nerozumí. Nechci, ale kritizovat pouze vládu.

Ale opozice se také nechová jak by bylo pro stát dobré. Správně by měla přinášet návrhy do sněmovny a pokoušet se je prosadit. Klidně ať si dá na tyto návrhy logo ODS nebo KSČM a medializuje svoje návrhy, že jsou dobré a nebyly schváleny, ale ať něco dělá, zkouší prosadit. Zvedat ruku ke všemu proti, to dokáže kdokoliv (i malé dítě – to by to dělalo i za bombóny a ne za 10tisícové částky).

Co se dělo při důvěře vládě, byla fraška max. kalibru. Vše bylo naprosto jasné, stačilo jen hned na začátku zvednou ruku a hotovo. Nemuseli byt žádné rozpravy – to bylo pouze divadélko pro lidi, aby poslanci mohli říct, jak dlouho a jak tvrdě musí pracovat. Prostě hamba.

Také nechápu proč nemohlo být hlasování tajné. Podle mého názoru, by vše dopadlo úplně jinak. Nespokojení poslanci museli hlasovat s tím, že budou potrestání a stíháni a to nejde. Další nesmysl – takovýmto hlasováním se nic neřeší. Je to v podstatě hlasování pod nátlakem.

Poslanecká sněmovna
V první řadě by mělo dojít k tomu, že bude reforma poslanecké sněmovny. Platy, které si za svoji práci vyplácí jsou nehorázné. A důvod, že se odvíjí od platů průměrných je nesmysl.

Možná to tak je v zákoně, ale tyhle provázanosti s platama, jsou pouze kvůli tomu, aby si je poslanci, soudci, ředitelé… mohli pravidelně zvyšovat. Co se týká zmrazení platů, to je další fraška a všichni ví, že je to opět divadélko na občany.
Co bych změnil:

1. Když poslanec se neúčastní jednání ať je třeba pryč nebo jen v bufetu měl by být trestán (pokud to nemá omluvené) nejdříve finančně a následně vyhozením. Já kdybych se takhle choval v práci, tak letím na hodinu. K čemu jsou rozpravy, když je nikdo neposlouchá a cpou se v bufetu, nebo si čtou noviny, poř. Nalívají se alkoholem. Za alkohol mě v práci bez jakéhokoliv vysvětlování vyhodí.


2. Poslanec by měl vykonávat pouze svoji práci. To znamená, neměl by podnikat, byt ve správních radách, ministrem, vlastnit ani spoluvlastnic firmy. Měl by mít pouze jedno zaměstnání a tomu se věnovat. Já mám takovou práci která mi nedovolí dělat nic jiného. Jsem zaměstnaný jako informatik a i doma se musím učit a zkoušet, abych v této práci obstál. Mám třeba drobné přivýdělky, že někomu něco opravím, ale není to žádné podnikaní a na víc já se na chybách počítačů učím.

3. Poslanci by měli dávat majetková přiznání. Ty dnešní i zpětně. Ti kdo to odmítají – je tak jasné proč. Ne jen majetková přiznání svoje, ale celé rodiny. Dnes je doba, abych nemusel něco přiznat, tak to napíšu na manželku, syna … a jsem krytý. Měli by toto přiznaní dělat i po vypršení mandátu cca 5let, protože určitě jsou případy, že se nějaké peníze (majetek) objeví hned po skončení mandátu.

4. O platech poslanců by neměli rozhodovat oni sami. Kdybych já mohl rozhodovat jaký budu mít plat, dal bych si samozřejmě ten největší. To také dělají poslanci, ředitelé, soudci, úředníci

5. Poslanci si vymysleli výbory a podvýbory a různé komise a za ty berou další platy. To je nesmysl, vše spadá do jejich práce. Já mám na starosti počítače, síť, bezpečnost práce, odpady, telefony, životní prostředí, požární ochranu, kopírky…. A beru pouze jeden plat.

Nevím proč by za to měli mít další platy na víc. Tím vzniklo umělé vytvoření komisí a výborů, aby dostali pokud možno nejvíce peněz. A to ani nemluvím o různých výhodách. Já když půjdu pracovat do Prahy, zaplatím nájem a vše ze svého. Nechápu proč mají mít poslanci luxusní ubytovny a obrovské dotace na ubytování. V Praze se dá bydlet i levněji a argument, že přijímají návštěvy nebo že musí být blízko sněmovny jsou nesmyslné.

Zákony
Dívali jste se někdo z Vás co vytváříte za zákony. Asi ne. Měl jsem možnost nahlídnout do zákonu o DPH a co jsem tam četl, ani jsem tomu nechtěl věřit. Text je psaný nepřehledně a nesrozumitelně a připadalo mi že si i odporuje a taky má desítky výkladů.

Zákony by měli být psány tak aby byly srozumitelné, přesné – žádné jiné výklady. Také mě udivilo jakým se dnes zákony dělají. Vyjde zákon a o měsíc později na to novela a za půl roku novela novely a pak už se v tom člověk ztratí. Mělo by to fungovat, tak že se celý zákon zruší a vytvoří se nový. Novela podle mého názoru je pouze jako doplnění nebo drobná oprava.

Ne předělaní půlky zákona. Také by se neměly zákony schvalovat jako obrovské balíky, protože jak již v minulosti bylo vidět, tak se tímto způsobem do zákonů dostávají věci, které tam chce nějaký jednotlivec pro svůj prospěch. Další věcí je vymahatelnost zákonů.

Na co nám jsou zákony, když je nikdo nekontroluje a nevymáhá. Dám příklad, firma si tam bude dělat svoje tunely a nekale praktiky a kdo na to přijde. Nikdo na finanční úřad dá přiznání které bude jako by v pořádku. Pokud nebude mít FU podezření, nic se dít nebude. Měly by být kontroly ve firmách i bez podezření. Zákony se musí dodržovat a pokud se nebudou hlídat tak k ničemu nejsou.

Samospráva
Další věcí kterou bych důsledně hlídal a kontroloval jsou města, obce, soudy, úředníky, policii.. Tady všude jsou ty úniky peněz, které Vám pak chybí. Ted budu střílet, ale dle mého názoru 65% - 70% starostů, poslanců v první řadě myslí na to jak se obohatit. Možná je to jinak.

Nevím. Ke těm starostům – podle toho, co je všeobecně známo dochází k špatným výběrovým řízením, které jsou směřovány na známé popř. svoje firmy. Také bývají předražené. Podle mě by se tito úředníci měli trestat ne za to ze se jim prokáže neprokáže úplatek, ale za chyby ve výběrových řízení a i chyby v předražených nákupech. Já jsem obyčejný počítač se stejné konfiguraci schopný koupit za 15 tis., ale také 20 tis., ale i za 40 tis. Kdybych já byl takový člověk, tak jsem už bohatý, protože pracuji ve státní organizaci.

Ale já mám svůj podnik rád a snažím se ceny tlačit dolu. Už jsem se ne málo krát dostal do sporu s našim dodavatele. Proč tak nemůžou jednat všichni úředníci? Hlídejte je, výběrová řízení, machinace s pozemky, úplatky. Dnes pokud neuplatíte úředníka, tak ničeho nedosáhnete. Prověřte si ministerstva – teď nechci křivdit a nechci aby na mě někdo podal žalobu, ale třeba si vezměte ministerstvo informatiky. Podle mě je to jeden velký tunel.

Možná to tak není. Nevím. Ale co jsem slyšel o internetu do škol – typický tunel. Nebo propojení státních organizací přes VPN (např. úřady práce…) VPN zajišťuje Telecom – kolik od Telecomu kdo dostal, nebo nedostal? A proč nezajišťuje připojení do internetu, ale dělá to třetí firma – Telecom to umí, že by další tunel. Nevím. Proč není nějaká komise, která bude kontrolovat pravidelně.

Ono se občas něco odhalí, ale někdy je potřeba to neodhalit, nebo mlžit. Jaké jsou tomu důvody? Proč každá kauza vyplyne do ztracena, asi by se to dotklo určitých lidi a ty o to nemají zájem. Proč se netrestá a nekontroluje – podstivě. Nechce, protože někteří jedinci by měli problémy a také by přišli o svoje zisky.

Chudí vs. bohatí
Hodně by mě zajímalo, proč zákony platí, pouze pro ty chudé. Je to asi 8 let, co jsem chodil do školy a při tom jsem pracoval. Jednalo se o večerní školu a kvůli maturitě jsem odešel z práce, abych se mohl pořádně připravit. Vše dopadlo dobře po té jsem dál pokračoval na o stupeň vyšší  škole.

Ale po třech rocích mi přišlo od VZP dopis, že jim dlužím za 3 nebo 4 měsíce pojištění a že mam zaplatit 1500,- a dalších 1500,- penále ta tři roky. Proč mi to nemohli říct rovnou – hned jak se to stalo. Ale odbočil jsem trošku. Mě chudáka potrestala VZT krutým způsobem, ale když se jedná o miliony, tak se nic neděje.

To se ztratí. Když udělá někdo špatné výběrové řízení, nebo chybu (třeba nedávno Diag – pro občany jasná záležitost, pro zainteresované – mlžení) nic se neděje, ale když malý podnikatel na finančním úřadu něco špatně odvede nebo má drobné zpoždění, je to problém.   Stejně policii hodnotí dopravní přestupky, drobné delikty, ale i větší. Copak chudší část cca 70% obyvatel nemá stejné podmínky jako bohatí, nebo poslanci.

Další přiklad, Hašek (až jsem ho obdivoval) – nic se nestalo, zamával peněženkou a je vše v pořádku, udělat to já jdu sedět nebo mám podmínku. K čemu máme takové zákony a právo, když platí jen pro některé.

Policie
Za dopravní přestupky berou pokuty do své kapsy, proč je někdo nekontroluje, musí to dělat za Vás televize. To stejné ty sanitky. Co je další častým jevem, někdo vykrade obchod, první tam přijede policie a co tam zbylo, tak si vezmou a prohlásí se to za ukradené. O těchto praktikách jsem slyšel v hospodě, nemám tudíž konkrétní lidi. Ale slyšel jsem, že policajti prodávají telefony, zlaté věci…. a to z takovýchto vloupaček.

A za to pak ještě dostanou doživotní rentu. Myslíte, že je to spravedlivé. Vím, že se to změnilo, ale nechápu i proč slušný policista má mít rentu, je to stejný člověk jako kdokoliv jiný. Také nechápu co policie dělá. Díváte se někdy na televizi, asi nemáte moc času, ale podívejte se na pořad na vlastní oči, kolik oni tam odhalí podivných skutečností a co odhalí policie? I co odhalí v tomto pořadu většinou mizí do ztracena, protože se to některým funkcionářům nehodí do krámu. Opět je to o tom, že policie řeší obyčejné lidi a ty bohatší minimálně. A tudy opět utíkají ty peníze, které tak potřebujeme.

Manželské půjčky
Určitě je to zajímavý nápad, ale proč vzniknul. Jak p. Škromach (nebo který pán z ČSSD) řekl, že preference klesají, tak se s tím musí něco udělat třeba půjčkami nebo tisícovkou na prvňáčka. A co je špatně. Takové věci se mají dělat, protože jsou potřeba ne protože budu mít za to body.

Tady je opět vidět, že se myslí nejprve na sebe a pak možná, spíš ani ne na obyvatele ČR. A druhá věc, co si koupíte za půjčku 300 tisíc. Byt u nás stojí 700 -1300 tisíc, dům v ne moc dobrem stavu od 600 – 1500 tisíc. Částka 300 000 je tak na nejnutnější opravy. Jinak k ničemu nepomůže. Tohle je opět opěvované divadélko na lidi.

Důchodová reforma
Tohle je úplný nesmysl. Já bych takové věci ani nedělal. A proč. Jediný kdo z toho bude mít užitek jsou banky a vláda opět nic pro lidi. Posouvat věk pro odchod do důchodu je nesmysl. Už jste někdy viděli např. 65-ti letého  zedníka, jak staví dům? Jaké asi tak může podávat výkony, když sotva stojí na nohou? Nebo viděli jste 65-ti letého informatika?

Jak mu to asi tak může myslet? Jednoho takového jsem vystřídal já a ten zůstal u DOSu. Nemyslíte si, že by důchodci mohli mít také trošku odpočinek? Argument byl, že se dožíváme vyššího věku. A kde jste to viděli? Kolem mě všichni mají nádory, rokoviny, zdravotní potíže a nevím co všechno. Myslíte, že argument důchodce bude pracovat v 70 a mladých nezaměstnaných tu bude 15% je správný? Víte jak skončí tito mladí?

To co si přinesli ze školy, tak za chvíli zapomenou, potřebují na život a na rodinu peníze a ty nejsou, protože nemají práci. Začínají krást a jelikož se nudí, tak i fetovat a tím víc potřebují peníze, tak začínají i zabíjet. A proč, protože důchodce se bude dřít a mladí budou zabíjet. Druhý věc, čím budou mladí mít méně peněz   – jsou bez práce
– zavede se povinné pojištění (v podstatě další daně)tím bude méně dětí a stane se začarovaný kruh.

Vy musíte docílit opačné situace, aby se dostali peníze k chudým, aby mohli uživit rodinu. Asi řeknete jak, aby se to nezneužívalo. Dát mladým příležitost pracovat a výrazně je podpořit na daních v případě dětí. Tím zajistíte, že se nebudou dělat spekulace s dávkami. Některé rodiny to řeší tak, že mají sice hodně dětí, ale to jen kvůli penězům a o děti se nestarají.

Ty pak chodí po ulicích a kradou vše co jde. Možná mi odpovíte dřív byli lidi chudší a měli hodně peněz, ale byli také kladeny jiné nároky. Taková rodina měla statek a hned co to šlo, tak museli pracovat na statku, žádné školy, žedné pomůcky, žádné drahé oblečení, žádné drahé jídlo jako je dnes, tak nebylo. Ale pokud chcete takovíto vývoj, dejte lidem zdarma půdu, ať se starají, ale tím sklouzneme do doby před 80 lety.

Menši přiklad já jsem člověk, který uvažuje o manželce. Když bych si ji vzal a chtěl mít třeba děti.
Já vydělám 10.000 – 12.000,- čistého
Budoucí manželka 7.500 – 8.000,-
Když bych chtěl pořídit dům nebo byt byt 3+1  850.000 – 1.200.000,-  Menší pro rodinu 2 dospělí a 2 děti nepřipadá v úvahu.
dům 800.000 – 1.500.000
Já osobně dávám přednost domku, takže jelikož není dobré koupit úplnou ruinu, tak vezmu nějaký dům okolo 1.200.000,- když jsem si nechal vypočítat úvěr na 25 let tak to vyšlo měsíčně na cca 7.000,- když vezmu další náklady na vytápění, elektriku, plyn, voda dostávám se na částku 10.000,- měsíčně. To znamená , že můj plat je vyčerpaný. Zbývá plat manželky, za který by jsme jedli a oblíkali se.

To by byl docela dobrý život. Ale kdo nám zaplatí vybavení domu, kdo nám zaplatí auto a vídaje za auto, kdo zaplatí drobné opravy domu a v poslední řadě, kdo nám zaplatí dítě (až dvě) a to ještě na víc, když budeme mít dítě, tak moje manželka bude pobírat 3.500,- měsíčně a to bude tak stačit jídlo pro ty dva. Nejsem na víc z těch co vydělávají malé částky a nechci ani žádný luxus, ojeté auto trošku obyvatelný dům a u něj nějakou zahrádku.

Tento dům budu splácet 25 let. Pokud by došlo ke ztrátě zaměstnání o tento dům přijdu. Nemám žádné jistoty, že budu vůbec bydlet. Říkáte asi co nájem. I to je možnost, když se podívám na inzeráty a chci opět něco normálního 3+1 nájem činí 6-9.000 (viděl jsem i za 25.000), ale nechci bazény, sauny…. Žádný luxus. V podstatě jsem na tom skoro stejně, jako když si vezmu tu hypotéku a to se mnou může dělat nájemce co chce. Jak je vidět i třeba město Praha porušuje zákony co se nájemníků týče.

Tu je to odpověď, proč nejsou děti a nikdy nebudou. Obyčejný člověk 70% ČR na to nemá. Ten kdo na to má, něco podědil nebo dostal od rodičů, ale každý takové štěstí nemá.

Peníze
Zkuste si vy poslanci vyzkoušet žít celá rodina za 12-17.000,- Je to dost těžké. A když si ztěžujete, že to jaké máte platy, že za to nemůžete, nic není jednoduššího část z toho vrátit. Ale to už nezní tak dobře. Že. Víte proč není na nemocnice apod. Zeptejte se kolik má ředitel a náměstci plat a jaké si vyplácí prémie. Určitě se nedostanete moc pod 100.000,- Tak to prostě fungovat nemůže. A kolik berou soudci. Říkáte, že je kvůli tomu, aby neměli sklony k úplatkům. Omyl. Kdo má hodně chce ještě víc. S výškou platu soudce, poslance, policajta roste výška úplatku.

Témat je hodně co by se zde dalo probírat, ale nemám čas všechno sledovat.

Probuďte – víte proč se chodí do politiky, ne kvůli lidem, státu, ale vlastní peněžence a moci. Nechcete to změnit? Víte co jste udělali ze slova politika? Politika = korupce, byrokracie, podvod, plané sliby, lež, ….

Ještě mě napadlo jedno téma.

EU
To je největší podvod mezinárodního charakteru. Opět jde jen a jen o peníze. Jak nám někdo jen tak může zastavit čerpání peněz které máme slíbené a na které máme nárok. Je to jen kvůli tomu, aby se ušetřilo na ty bohaté státy. Jak nám někdo může říkat kolik můžeme vyrobit cukru. Přece nemůžeme dopustit, abychom ho vyráběli míň než spotřebujeme a zbytek museli dovážet. Podle mě by měl stát vyrobit tolik kolik spotřebuje a pak mít kvóty do EU.

My v podstatě nemůžeme ani ten cukr vyvážet mimo EU, protože nestačí ani pro nás. Zbláznili jste se. Nebo nám kážou jakési šílené normy, které u nich neplatí. Bavil jsem se s jedním bezperákem, byl ve Francii v masokombinátech a tam údajně lítali i myši po mase. A u nás. Nám tady budou všechno kontrolovat a zavírat podniky. Proč, aby zničili konkurenci, ne kvůli normám. Nevidíte to? Já kdyby se stal zlomek takovýchto věcí, tak bych se ohradil a kdyby to nepomohli, tak bych okamžitě vystoupil. Nevidíte, že Německo, Francie, Anglie si prosadí co chce a zbytek bude bit.


Úspory
Podle mě se dá spořit 50-70 mld. tím, že se zamezí špatným výběrovým řízením. 5-10 mld.  drobnými pochybeními starostu a měst. 50-100 mld. zbytečně vynaloženými prostředky nová plastika a kašna – je to k ničemu a spolklo to spoustu peněz. Oprava cesty s tím, že tam dám zpět kostky a o rok později tuto opravenou cestu opět rozkopu a dam tam asfalt…. luxusní  vybavení kanceláří ministrů, aut ministrů, aut policie – na co policie potřebuje luxusní auta.

Kontrola dodržování zákonů. Onehdy jsem viděl jet auto policie na červenou, nemělo maják jen se jim nechtělo brzdit právě na bliknuté červené. Pravidelně vidívám převozní sanitku v protisměru v jednosměrce v jedné z našich ulic. 5 mld. na přemrštěných platech soudců, poslanců, ministrů, 20-50 mld. za pochybné krytí státu za ještě podivnější investice. +10-30 mld. kdyby byl daňově zvýhodněný export – kdo by měl aktivní čísla exportu, tak by měl úlevu na daních. Do republiky je potřeba dostat peníze a ne je oddut strkat pryč.

V tomto dopise jsem vyjádřil svůj názor. Snažil jsem se neukazovat konkrétní osoby (poslance), abych nebyl vystaven stíhaní nebo pletkám s policii. Jelikož pravda se ne vždy snáší dobře a je potřeba ji umlčet. Spoustu věcí jsou nepodložené spekulace i se tak děje. A pokud by se cítil někdo ukřivděný tak se omlouvám, ale musím něco dělat. Nemám dostatek prostředků na to, abych mohl dělat víc. Založení strany stojí 1.000.000,- a udržování také zhruba tolik ročně. Takže to pro mě nepřipadá v úvahu. 

Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...

Na Manhattanu explodovala trubková nálož, útočil Bangladéšan

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde je hlášena exploze (11. prosince...

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde vybuchla nálož. Lékaři ošetřili čtyři zraněné. Výbuch zranil i muže,...Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

VIDEO: Skladníci obklíčili ujíždějící zloděje vysokozdvižnými vozíky

Skladníci v akci. Zloděje obklíčili vozíky

Zaměstnanci ostravské prodejny stavebnin společnými silami zadrželi trojici zlodějů, která se pokusila vykrást...

VIDEO: Balíky létaly z auta do dálky, pošta pracovníka vyhodila

Pošta v akci. Svérázné doručování balíků zachytil svědek

Okamžitým ukončením spolupráce „ocenila“ Česká pošta pracovníka, kterého svědek natočil, jak v obci Strání na...Další z rubriky

Starosta Nymburku uzavřel lávku stejné konstrukce, jako spadla v Troji

Lávka pro pěší přes řeku v Nymburku

Ve středočeském Nymburku odpoledne uzavřeli lávku přes Labe, která je totožné konstrukce a od stejného projektanta jako...

Stezka v korunách stromů je pod sněhem, z výšky je vidět i na lyžaře

Pohled na zimní stezku v korunách stromů v krkonošských Janských Lázních...

Stezku korunami stromů v Janských Lázních zasypal sníh. Zatímco v létě vypadala jako mraveniště, v těchto dnech...

Plán pro využití věznice v Hradišti je hotový, přesun soudu jistý není

Uherské Hradiště bylo v 50. letech místem, kde dozorci brutálně týrali...

Dlouho vyhlížená proměna bývalého justičního paláce a věznice v Uherském Hradišti se blíží. Vybraná firma dokončila...Najdete na iDNES.cz