Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Neumannová: Velebit od komunistů bych se nedala

  17:21aktualizováno  17:21
Lidovci přelepili plakáty, které zesměšňovaly předsedu Kalouska, obřím poděkováním Kateřině Neumannové. Do rohu umístili logo strany. Tvrdí, že jde o výrok, který nikomu nevadí a se kterým všichni souhlasí. Zlatá lyžařka říká, že by to dovolila každé straně. Kromě komunistů.
Svůj politický názor si nechám pro sebe, nechci ovlivňovat, říká lyžařka.

Svůj politický názor si nechám pro sebe, nechci ovlivňovat, říká lyžařka.

Už jste říkala, že jste k tomu lidovcům dala souhlas, ale neznamená to, že byste lidovce podporovala. Přesto si vás teď lidi s nimi spojují. Nevadí vám to?
Nevadí. Já nemám nic proti tomu, když mi gratuluje kdokoliv v téhle republice včetně politických stran. Na žádné další akce této strany nepůjdu a podporovat KDU nebudu. Pokud si to někdo myslí, tak můžu říct jen to, že to není pravda. Neměla bych nic proti tomu, kdyby to udělal kdokoliv jinej... (zarazí se)

Takže i komunisté?
Hm, to právě asi ne. To jediný by mi vadilo, ale jinak od všech stran. Beru to jako sportovní gratulaci, která nemá nic společnýho s politikou.

Slyšela jsem i názor, že si tak KDU-ČSL přihřála polívčičku na vašem úspěchu.
Já to tak neberu. Oni se mě zeptali prostřednictvím mé reklamní agentury a já řekla, že by mi to nevadilo. Tím to pro mě skončilo.

Neuvažujete nad tím, že byste nějakou stranu přece jen podpořila?
Určitě ne. Mám svůj soukromý politický názor, který nehodlám v nejbližší době prezentovat veřejně, nechci tím ovlivňovat další lidi. Jsem řadovej volič a nechci se míchat do politiky.

Takže neprozradíte, koho budete volit.
Ne, nechci tímto způsobem nikoho podporovat.

A k volbám chodíte pravidelně?
Pokud mi to jen trošku dovolí můj program, tak ano. Jednou jsem byla v Americe, tak to nešlo, ale jinak to považuju nejen za svoje právo, ale i povinnost.

Co je pro vás důležité, nejen z pozice úspěšné sportovkyně, ale především maminky, aby měla strana, kterou volíte, v programu?
Ne, že bych četla všechny volební programy, ale zaměření jednotlivých stran je mi jasný. Chci, aby moje děti vyrůstaly v demokratické zemi. Aby měly možnost vzdělání, ale aby mohly i svobodně podnikat. To je pro mě důležité.

Takže pravice?
Ano, dá se říct, že výrazně doleva zaměřená určitě nejsem.

A už jste rozhodnutá, komu hodíte hlas?
Ano. Jsem.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Tisíce lidí nevědí, že jejich zdravotní kartu po lékařích převzal úřad

(Ilustrační snímek)

Hromadné zavírání ordinací kvůli e-receptům se nekoná. Přesto si tisíce lidí musí najít nového lékaře a nevědí, že...

Ředitel ČT Dvořák i astronom Grygar. Osobnosti chtějí krotit Babiše

Petr Dvořák přichází na jednání Rady České televize, kde by měl být zvolen nový...

Nedopustíme, aby vláda překročila mantinely demokracie, ozvou se podle zjištění MF DNES desítky osobností. Ředitel ČT...

Po 19 hodinách je D1 u Humpolce, zastavená nehodami, konečně průjezdná

Kolony na dálnici D1 (16. ledna 2018)

Okolo středeční 8. hodiny se povedlo na D1 na 99. kilometru ve směru na Prahu zprůjezdnit jeden jízdní pruh. Dálnice v...

Najdete na iDNES.cz