Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nesoudný soud

  0:01aktualizováno  0:01
Jestli si naše soudy a Alois Grebeníček myslí, že nás tou tragikomedií unaví, tak se mýlí. Nudné představení v hlavní roli s churavým starcem, který celé roky vytrvale nepřichází k soudu, totiž nenudí. Spíše nám už leze krkem, jak jinak to vyjádřit.

Nikdo nechce nastolit režim, jaký má Castro na Kubě, aby se rozsudky smrti vykonávaly do dvou dnů, nebo týrat nemocného důchodce. Co je moc, je však příliš.

Tady totiž nejde jen o pomýlenost jedné soudkyně ani o drzost komunistického veterána. Je to signál o katastrofální neschopnosti celého systému.

Nemusí to přece být jen obviněný Grebeníček senior. Představme si na jeho místě nějakého vraha nebo trýznitele či velkozloděje. Pokud si takový lump usmyslí, že se bude vyhýbat soudu, má to snadné. Čas od času pošle nějaký ten fax, že zrovna není ve formě.

Jak vidíme, projde mu to.

Předstírejme, že se divíme Aloisi Grebeníčkovi. Lpí na něm podezření třeba z takovýchto nehezkých věcí: "Grebeníček proslul především svými elektrickými vložkami. K nohám zasunul lžíci na boty a přes ni se do chodidel pouštěl proud tak dlouho, dokud se vyslýchaný v bolestech nesesunul k zemi."

Já být na jeho místě, nenechal bych si takové nactiutrhání líbit. Otravoval bych před vstupem do soudní síně a dožadoval se vášnivě vstupu, abych se mohl očistit.

Údiv je to však předstíraný. Grebeníčkovi nikdo soudný nevěří. Jen ten nesoudný soud asi ano. Divíme se však doopravdy soudu, že sebou nechá tak pohrdat.

Je soud neschopný, podplacený, sympatizující s Grebeníčkem konkrétně nebo s komunisty obecně? Nebo je v zajetí systému, který vytvořili lidé neschopní, podplacení nebo sympatizující s komunisty či jinými zloduchy?

Když si podnikatel Mach postěžoval, že ho zavřeli, bylo to pohrdání soudem. Možná má vlastně Grebeníček pravdu. Proč si takového soudu vážit?

Autoři: ,


Hlavní zprávy

Nejčtenější

V Troji se zřítila lávka přes Vltavu, zranili se čtyři lidé

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy (2. prosince 2017).

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy. Čtyři lidé byli zraněni. Na místě zasahují záchranáři a...

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...USA nad Koreu poslaly raptory. Evakuujte Američany, zní z Washingtonu

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení.  Na snímku stroj...

Jižní Korea a USA zahájily masivní společné letecké cvičení. Manévry odsoudila jako provokaci Severní Korea, která...

Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

Za zřícení Trojské lávky může správce, postupoval špatně, říká soudní znalkyně

Pěší lávka u Trojského zámku v Praze se zřítila do Vltavy (2. prosince 2017).

Správce Trojské lávky mohl podle soudní znalkyně v oboru stavebnictví Miloslavy Pošvářové předejít neštěstí, kdyby...Další z rubriky

Obliba konopí roste mezi seniory, počet mladých uživatelů se stabilizoval

(Ilustrační snímek)

Během posledních pěti let v Česku výrazně přibylo rizikových uživatelů konopí. Statistická čísla ale tentokrát neženou...

Část kněží by změnu Otčenáše uvítala. Modlitba musí být srozumitelná, míní

ilustrační foto

Někteří čeští kněží, které oslovil portál iDNES.cz, souhlasí s návrhem papeže Františka, aby se v modlitbě Otčenáš...

Ostravskem otřáslo zemětřesení o síle 3,5. S lidmi se zhouply postele

Denní záznam seismografu ve stanici OKC na Ostravsku

Před čtvrtou hodinou ranní probudilo lidi z Ostravska řinčení sklenic či houpání postelí. Podle seismologů oblastí...Najdete na iDNES.cz