Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Neobvyklý trest rodiče rozzlobil

  11:11aktualizováno  11:11
B r n o - Psát místo hodiny tělocviku diktát, jehož poslední věta zní "Tímto diktátem pykáme za své viny" a který nakonec po napsání musí žáci na příkaz učitelky vyhodit do koše, je na základní škole v Horníkově ulici v Brně považováno za výchovnou metodou. Schvaluje ji totiž nejen její autorka - učitelka tělocviku ve čtvrté B a zároveň zástupkyně ředitele Hana Pokorná, která tak chtěla děti potrestat za to, že v předcházející hodině zlobily, ale i ředitel školy Jan Pokorný.

Matku, která si přišla na tyto metody stěžovat, totiž odbyl s tím, že jeho podřízená jednala správně. "Řekl mi, že postup učitelky považuje za přijatelný. Nesouhlasím s tím, protože si jako učitelka myslím, že jsou i jiné způsoby, jak si udržet kázeň, třeba i kolečko navíc v běhu. Ředitel mi ale řekl, že moji stížnost nepovažuje za důležitou," uvedla jedna z matek Pavla Kočvarová.

Není přitom jediná, komu se postup tělocvikářky nelíbí. Je nepřijatelný jak pro

"Je to skutečně víc než zvláštní výchovná metoda. Hodiny tělocviku sice mohou mít i teoretickou část, ale psát v nich diktát a následně jej ničit mi připadá divné. Rodiče by se měli co nejdříve spojit s vedením školy a žádat vysvětlení. Pokud s jeho postojem nebudou spokojeni, což v případě, že by ředitel podporoval svoji učitelku, mohlo nastat, ať se obrátí na školní inspekci," uvedl zástupce ředitele odboru předškolního, základního a zájmové vzdělávání Ministerstva školství Svatopluk Pohořelý.

dalších šestnáct rodičů žáků 4. B, kteří požádali ředitele školy o schůzku, tak pro školní inspekci a úředníky ministerstva školství. Stejného mínění je i brněnský vrchní školní inspektor Stanislav Čada. "Rodiče udělali dobře, že se domluvili a žádají po řediteli vysvětlení. Ředitel je povinen jednání svých učitelů rodičům zdůvodnit," míní Čada.

Ředitel Pokorný však trvá na svém. "Vše jsem prošetřil a neshledal jsem na postupu učitelky tělocviku nic špatného. Diktát zabral asi deset minut, děti si jej sami opravily," vysvětlil ředitel školy Pokorný.

Pavla Kočvarová podle něj celou věc zbytečně nafukuje. "Sama navrhuje, aby děti běhaly kolečka navíc, ale to naše škola považuje za fyzický trest a nehodláme jej u nás aplikovat. Nechceme naše žáky uštvat k smrti," dodal ředitel Jan Pokorný. Svoji vysvětlující odpověď předá rodičům prostřednictvím své tiskové mluvčí.

Rodiče se nehodlají vzdát. "Nechceme podporovat děti ve zlobení, ale myslíme si, že by se kázeňské přestupky měly řešit jinak než v tomto případě. A očekáváme od vedení školy, že to připustí. Pokud ne, jsme připraveni školní inspekci oficiálně oslovit," dodala Kočvarová.

Autoři:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Kasy cinkají, zaměstnanci Škody Auto utrácejí rekordních sto tisíc hrubého

Montáž dílu v podvozku modelu Superb v závodu Škoda Auto Kvasiny.

Fronty v supermarketech, většina míst v restauracích na večer rezervovaná, plná parkoviště obchodních center. Tak to...

Dvě mrtvoly v rokli. V Mexiku zavraždili cyklisty na cestě kolem světa

Zavraždění cyklisté Krzysztof Chmielewski z Polska (vlevo) a Holger Hagenbusch...

Je to případ, který opět připoutal pozornost světové veřejnosti k eskalující epidemii násilí v Mexiku. Tamní policie...Za extrémní sucho může anomálie. Počasí v Evropě je naruby

Vyschlý rybník v Budči na Třebíčsku.

V Helsinkách se opalují, na Jadranu prší. Proto je v Česku sucho už nyní. A dva či tři deštivé dny sucho nezaženou....

Rusko slavnostně otevřelo most na Krym, Putin po něm přejel v kamazu

Ruský prezident Vladimir Putin za volantem kamazu při slavnostním otevření...

Rusko a anektovaný poloostrov Krym od úterý spojuje nový most. Slavnostně ho otevřel prezident Vladimir Putin, který po...

Štítila se mě i lékárnice, říká žena, jíž roste kůže sedmkrát rychleji

Marie Žampachová má poškozené čtyři pětiny těla. Obličej je tou nejméně...

Trpí, když bere za kliku, nese nákup i při samotné chůzi. Kvůli vzácné formě ichtyózy se Marii Žampachové tvoří kůže...

Další z rubriky

Je to proti přírodě i stvořiteli, odmítá Jurečka, aby dítě mělo dva otce

Marian Jurečka, ministr zemědělství, byl hostem pořadu iDNES.cz Rozstřel. (21....

Místopředseda lidovců Marian Jurečka protestuje proti rozhodnutí Nejvyššího soudu, aby homosexuální pár byl zapsaný v...

ANO, SPD a KSČM ochránily Zemana před usnesením, že lhal o novičoku

Prezident Ruska Vladimir Putin (vpravo) přijal 21. listopadu ve své černomořské...

Na jednu stranu sociální demokraté v referendu hlasují o vzniku koalice s ANO, ale v tu samou chvílí poslanci ANO, KSČM...

Do Česka míří silné bouřky a déšť, mohou zasáhnout většinu území

(Ilustrační snímek)

Většinu České republiky mohou ve středu ojediněle zasáhnout silné bouřky. Výjimkou je pouze severozápad a jihozápad...

Jak zlepšit kondičku a zhubnout po porodu?
Jak zlepšit kondičku a zhubnout po porodu?

Zeptejte se, jak správně začít.

Najdete na iDNES.cz