Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Němka udala hledaného zločince a skončila kvůli tomu na dlažbě

  10:26aktualizováno  10:26
Únosce, vyděrače a lupiče Thomase Wolfa hledali policisté v celém Německu od roku 2000. Marně. Média jej dokonce označovala za nejhledanějšího zločince v zemi. Na jeho stopu je nakonec přivedla osmapadesátiletá žena z Hamburku. A kvůli tomu ztratila práci. "Jsi bonzačka," vyslechla si.

Policejní mluvčí ukazuje fotografii hledaného zločince Thomase Wolfa (28.března 2009) | foto: ap/ČTK

Příběh ženy přinesl včera magazín Stern. Heidi J. pracovala jako kosmetička. Thomase Wolfa znala jen z novinových titulků.

Věděla, že před lety unesl manželku bankovního úředníka a požadoval takřka dvoumilionové výkupné. Samozřejmě v eurech. Věděla, že byl zatčen a z vězení utekl. Věděla, že přepadl několik bank. A jako kosmetička si také všímala možná více než jiní tváří lidí, které viděla.

A tak, když se na základě seznamovacího inzerátu sešla s neznámým slušně vypadajícím a na první pohled sympatickým mužem, poznala v jeho tváři tu, kterou znala z novin. Tvář Thomase Wolfa. A zavolala na policii. Kriminalisté právě na základě jejího klíčového svědectví muže s velkou slávou zatkli a příběh tím mohl skončit.

Zákaznice by ji označovaly za "bonzačku"

Jenže. Heidi J. pracuje v malém salonu jako kosmetička. Část prostor si pronajímá, aby v nich mohla pracovat. A jeho majitelka se rozhodla, že ji právě kvůli jejímu činu už ve svých prostorách nechce.

"Jsi bonzačka. Nikdo se neudává," popsala Heidi J. listu Stern slova, která doprovázela její výpověď. "Jen jsem jí řekla, že zákaznice by ji označovaly za bonzačku," hájila se majitelka obchodu.

"Je zarážející, že žena, která projeví občanskou odvahu, je pak takhle potrestána," pozastavil se nad situací Ralfmartin Meyer, mluvčí hamburské policie.

Heidi J. sice přišla o svou práci, nedostatek peněz ji však trápit nějakou dobu nebude. Na Wolfovu hlavu totiž byla vypsána odměna. Jak uvedl list Focus, část peněz nabídly oloupené banky, část státní zastupitelství. Celkem to podle listu je 100 tisíc eur.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Izraelští rabíni se inspirují Anne Frankovou, velí k ukrývání migrantů

Většina žadatelů o azyl žije v detenčním zařízení Holot v Negevské poušti.

Skupina izraelských rabínů v čele se sestrou slavné americké komičky Sarah Silvermanové vytáhla do boje proti vyhoštění...

Velbloud způsobil v poušti další smrtelnou nehodu, Izrael plánuje čipování

Velbloudy člověk v Izraeli potká téměř na každém kroku. (14. března 2012)

Izraelští zákonodárci chtějí beduínům nařídit, aby registrovali a očipovali své velbloudy. Mohutná toulající se zvířata...

Týden (pro)ruských dezinformací: Agentka KGB, Írán a nezdravá Ukrajina

Litevská prezidentka Dalia Grybauskaité na summitu lídrů osmadvacítky v...

Proruské dezinformace, dezinterpretace událostí či výroků i vyloženě falešné zprávy zaplavují Evropu včetně České...

Najdete na iDNES.cz