Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Německo nás vede do propasti, varoval Konvička před přijetím migrantů

  19:07aktualizováno  20:01
„Jen na nás záleží, jestli se islámem necháme převálcovat,“ řekl lídr Bloku proti islámu Martin Konvička stovce lidí, kteří přišli v Praze na debatu s ním a se šéfem Úsvitu-Národní koalice Miroslavem Lidinským. „Milion lidí, kteří přišli do Evropy loni, to je jenom začátek,“ řekl Lidinský. Obě uskupení jdou na podzim spolu do voleb.

Jen na nás záleží, jestli nás islám převálcuje, řekl na debatě s voliči lídr Bloku proti islámu Martin Konvička | foto:  David Neff, MAFRA

Konvička řekl, že na sexuálních útocích na německé ženy na Silvestra v Kolíně nad Rýnem a dalších německých městech je vidět jedna zajímavá věc. „Útočící armáda nemusí mít ani zavírací nůž,“ uvedl lídr Bloku proti islámu.

„Když půjdeme za Německem, půjdeme do propasti,“ prohlásil Konvička v narážce na vstřícný kurz vůči migrantům německé kancléřky Angely Merkelové z CDU.

Mezi muži, které na Silvestra ve více městech v hloučcích obstoupili ženy a začali je osahávat, byli podle napadených žen muži z Blízkého východu i Afriky. Událost, o níž i německá veřejnoprávní televize zpočátku otevřeně neinformovala, za což se potom omluvila, posunula veřejné mínění v Německu, kam migranti především směřují.

V roce 2016 se dá podle Lidinského čekat, že přijde do Evropy 3,5 milionu migrantů. „A je otázka, kolik lidí to bude v roce 2017, 2018 a v dalších letech,“ řekl Lidinský. Pokud se to nepodaří zarazit, čeká podle něj Evropu nešťastný konec.

Jak to, že armády vyspělých zemí nepostaví zeď? řekl Lidinský

To, že se někdo někde topí, je podle něj jen začátek toho, kdy se do Evropy bude převaděči budou snažit dostat migranty za každou cenu, třeba v zavařených kontejnerech. „Jak je možné, že armády tak vyspělých států, jako je Německo či Francie nejsou schopny mezi Řeckem a Itálií, mezi Libyí a Itálií postavit skutečnou účinnou zeď,“ prohlásil Lidinský. Nešel však už do detailů, jak by podle něj taková zeď ve Středozemním moři mezi Libyí a Itálií měla vypadat.

Evropské země jednají o vzniku společné pobřežní a pohraniční stráže, která by měla uprchlíky zachytávat a mohla je vracet do severní Afriky či do zemí Blízkého východu. EU se také domluvila s Tureckem, že mu zaplatí 3 miliardy eur, pokud bude schopno uprchlíky ze Sýrie zachytávat a nebude je pouštět do Řecka a dál do Evropy.

„Ten, kdo vydělává na příchodu migrantů do Evropy, je především Turecko,“ řekl Konvička. Proto podle něj ani nemá zájem migrační vlnu zastavit.

Premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD už připustil „záložní variantu“, pro případ, že by dohoda s Tureckem selhala. Linie, na níž by EU zachytávala migranty, by pak podle něj měla vzniknout na severní hranici Řecka, tedy na hranicích Makedonie a Bulharska (více zde), čímž by bylo Řecko fakticky vyřazeno ze schengenského systému.

„Ideologií by mohlo být pohodářství, obyčejný život“

„Zásadní chybou bylo zrušení pohraniční policie,“ řekl Lidinský. Jeho Úsvit spolu s Konvičkovým Blokem proti islámu sbírají podpisy pod Petici za ochranu státních hranic České republiky.

Účastníci debaty dostali od jednoho z přihlížejících dotaz, jakou ideologii chtějí zemi nabídnout kromě toho, že jsou proti islámu. „Tou ideologií by mohlo být české pohodářství, obyčejný život,“ řekl Konvička.

„Pokládáme za důležité, že v této zemi si lidé mohou vybrat, jestli půjdou do kostela v sobotu, nebo v neděli. K tomu nepotřebujeme nějakou novou ideologii,“ prohlásil místopředseda Bloku proti islámu Petr Hampl.Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Zóna s africkým morem prasat se zmenší, vyhlásil ministr

Jiří Milek, ministr zemědělství

Ministr zemědělství Jiří Mílek při návštěvě Zlínska oznámil, že se od začátku února zmenší vyznačená oblast zamořená...

Pod stromy umírá příliš mnoho řidičů. Experti radí kácet a omezit rychlost

Zdemolované auto a strom, do kterého po smyku narazilo.

Zhruba každého šestého mrtvého při autonehodách má na svědomí srážka se stromy. Ta přitom podle dlouhodobých statistik...

Jednotka ze Strakonic má pohotovost v NATO. Může jít kdykoli do akce

Protiletadlový komplet RBS-70.

Pro dvě stovky vojáků protivzdušné obrany ze Strakonic začala tříletá pohotovost v rámci Sil rychlé reakce NATO. V...

Najdete na iDNES.cz