Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Němeček se podepsal čínsky: Vává

  17:32aktualizováno  17:32
- Více než dvě hodiny vydržel bývalý kapitán fotbalové reprezentace Václav Němeček diskutovat přes internet se čtenáři iDNES v on-line rozhovoru. Žádnou ze 70 otázek nepřeskočil, jen jednou si vystačil s jediným slovem, jinak pokaždé odpověď rozvedl do mnoha vět. "Nerad odpovídám jednou větou, protože ani v životě není nic černé nebo bílé," řekl Václav Němeček. Na rozloučenou nám do kroniky napsal. "Příjemná změna oproti rozhovoru pro klasické noviny," a podepsal se čínskými znaky, které rozdával dva roky fanouškům při svém exotickém angažmá. Odpovědi najdete ZDE.

Do redakce Václav Němeček přišel s půlhodinovým předstihem a čekání na začátek ON-LINE rozhovoru využil k tomu, aby si zkušeně zasurfoval po internetu. "Poprvé jsem se s ním seznámil v Číně. Byla to vedle telefonu jediná možnost, jak získat informace o dění doma," řekl 33letý fotbalista a dodal, že často četl i zpravodajství iDNES.

Odpovědi Václava Němečka najdete ZDE.

Tentokrát ho na obrazovce upoutal odkaz na reportáž z belgického Knokke, městečka, v němž v létě bude pobývat česká reprezentace při EURO. "Třeba jsem tam někdy byl," řekl a zvědavě si otevřel stránku. Než však naskočil první obrázek, upoutala jeho pozornost reklama na jiný starší článek se slibným titulkem: "Australské fotbalistky pózují nahé".

S chutí si nakonec prohlédl obě fotogalerie, a pak se v dobré náladě pustil do čtenářských dotazů. Těch rychle přibývalo, a tak Němeček začal odpovídat ještě dříve, než bylo původně domluveno.

"Odpovídáte skvěle, ale tak podrobně, že nezbyde asi moc času na hodně otázek. Leda že byste v redakci zůstal aspoň do dvou hodin, což by bylo fajn," všiml si brzy jeden z čtenářů. Němeček totiž každou odpověď rozebral do detailů a nikdy se nespokojil se zjednodušením. "Já už jsem takový, nerad říkám jen Ano, Ne, protože to nemůže stačit. Tady v redakci navíc bylo dost klidu a času na podrobné odpovědi," řekl hráč Sparty, jehož tempu sotva stačili dva zapisovatelé. V redakci nakonec opravdu vydržel až do dvou hodin.

"Lidé se ptali zajímavě a abych byl upřímný, tak často i lépe, než novináři. Ačkoliv se ptali vlastně anonymně, byly všechny dotazy slušné, nikoho neurážely a týkaly se hlavně fotbalu," pochvaloval si Václav Němeček.

Do redakční kroniky, kam se podepisují všichni hosté ON-LINE rozhovorů, vystřihl autogram v čínštině. "To není žádná legrace, takových podpisů jsem rozdal stovky. Znamená to Vává a každý Číňan by mi to dosvědčil," dušoval se. Šifru se naučil hned po příjezdu do Asie, Vává byla jeho přezdívka už v dobách, kdy hrál v Toulouse francouzskou ligu. "Denně jsme museli na klubu podepisovat spoustu suvenýrů, a tak jsem byl vděčný za tento jednoduchý znak. Moji švédští spoluhráči totiž vypisovali každý autogram snad pět minut," dodal Vává.

Podpisy Václava Němečka: nahoře klasický tvar a pod ním čínská verze

Fotbalista Václav Němeček v redakci iDNES

Fotbalista Václav Němeček u počítače

Fotbalista Václav Němeček při on-line rozhovoru

Fotbalista Václav Němeček

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

VIDEA TÝDNE: Pašeračka heroinu, nakládačka od hokejisty a zpomalovací práh

Nová nástraha pro řidiče: pod auty se propadne zem

Na mezinárodním letišti v pákistánském velkoměstě Láhaur byla zadržena dívka, která pašovala devět kilogramů heroinu....

Obětí vládní čistky má být protidrogový zmocněnec, který kritizoval Babiše

Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil (19. 6. 2015)

Práci národního protidrogového koordinátora Jindřicha Vobořila chválí odborníci i Evropská unie, přesto bude muset...

Kde je doma prezident. Na Hradě má tři byty nebo Lumbeho vilu

Pražský hrad - sídlo českých prezidentů

Stát ve státě s vlastní policií, armádou – Hradní stráží, hasičskou stanicí, samosprávou a přísně střeženou hranicí. To...

Najdete na iDNES.cz