Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Němcová věří, že šéf ODS neskočí Paroubkovi na špek

  8:05aktualizováno  16:28
Bývalá místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová rozhodně nepatří k lidem, kteří by důvěřovali šéfovi ČSSD Jiřímu Paroubkovi. Ukázal to i její on-line rozhovor se čtenáři iDNES.cz, v němž vyjádřila víru, že předseda ODS Topolánek neskočí Paroubkovi na "špek".

Němcová zažívá nyní v politice neúspěchy. Takto nedávno seděla ve Sněmovně, když ji poslanci opakovaně nezvolili šéfkou Sněmovny. | foto: Jan ZátorskýMF DNES

MIROSLAVA NĚMCOVÁ ODPOVÍDALA ZDE

Téma spolupráce ODS a ČSSD je v současnosti značně žhavé, což ukazovaly i otázky čtenářů.

"Prosím ještě o trochu trpělivosti, jednáním ještě není konec," uklidňovala Němcová jednoho ze čtenářů, který se ptal, jak chce Topolánek prosazovat maximum programu ODS ve vládě, závislé na Paroubkovi.

"Samozřejmě to nepůjde," dala Němcová za pravdu čtenáři. "Věřím, že pan předseda si je vědom všech rizik a na žádný špek neskočí," podotkla.

NEPŘEHLÉDNĚTE:
Němcová v rozhovoru pro iDNES: Budu hlídat, kudy ODS půjde

Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny přednesla v sobotu na kongresu ODS jeden z nejtvrdších projevů proti spolupráci s ČSSD. Delegáti jí několikrát hlasitě tleskali - dokonce podstatně víc než Topolánkovi - ale v neděli ji do vedení strany nezvolili.  "Nerozumím tomu," svěřila se tato třiapadesátiletá žena v rozhovoru, který v pondělí poskytla iDNES.cz. - více zde

Ať volí vedení ODS všichni členové
Němcová čtenářům iDNES.cz sdělila, že někteří kandidáti do vedení strany byli zvoleni díky zákulisním dohodám. "Myslím si, že je možná volba nikoli delegáty kongresu, ale všemi členy ODS. Domluvy v takovém případě by byly velmi těžké," navrhla.

Samotnou stranu ale Němcová nezavrhuje, vstoupila do ní v roce 1992 a nemíní z ní odcházet. "Jestli máte raději šibaly, nebudu vám to vyvracet," odpověděla v narážce na "šibaly" v ČSSD jednomu čtenáři, který si stěžoval, že ODS má za sebou několik afér.

Přišla ovšem řada i na osobnější otázky, když měla odpovědět, zda je více workoholik nebo lenoch, napsala. "Když můžu, zalenoším si ráda a s rozkoší. Napustím si voňavou vanu a poslouchám Luciana Pavarottiho. A svět se zdá v pořádku."   

"Mít knihkupectví byl můj sen"
Němcová sbírala politické zkušenosti na své rodné Vysočině: v 90. letech byla zastupitelkou a později i radní Žďáru nad Sázavou. Ještě dříve pracovala jako odborná referentka Českého statistického úřadu.

V roce 2002 přesídlila do Prahy. Byla totiž zvolena poslankyní a stala se mimo jiné členkou Stálé delegace do Parlamentního shromáždění Rady Evropy.

Přesto Vysočina zůstává nadále jejím trvalým bydlištěm, kromě rodiny tady má i své knihkupectví. "Mít knihkupectvím byl vždycky můj sen. Letitý sen, už od doby, co jsem za komunismu stávala v pověstné čtvrtky dlouhé fronty na knížky."Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Sokolskou boudu v Janských Lázních nahradí restaurace s pivovarem

Chátrající Sokolská bouda na Černé hoře v Krkonoších (4.12.2015).

Na Černé hoře v Krkonoších by měla v příštích letech vzniknout rozsáhlá restaurace s pivovarem. Vyrůst má na místě...

Poslanci odmítli, aby komisi pro kontrolu GIBS vedl komunista Ondráček

Komunista Zdeněk Ondráček na schůzi Sněmovny

Sněmovna odmítla, aby komunista Zdeněk Ondráček, muž, který před listopadem 1989 v Pohotovostním pluku Veřejné...

Řidiči kamionů v koloně na D1 zahájili přestávku, rozjet se jim nechtělo

Sněžení způsobilo kalamitu na D1 (16. ledna 2018).

Desítky kilometrů dlouhá kolona, která se od úterý tvořila před nehodou na 99. kilometru dálnice D1, se ráno začala...

Najdete na iDNES.cz