Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nelegální technoparty ukončila policie

  20:26aktualizováno  20:26
Několik desítek policistů muselo ukončit nepovolenou technoparty u Ralska na Českolipsku. Při zákroku v katastu obce Kuřivody nedošlo k žádným potyčkám, jen slovním výpadům. Lidé se začali do bývalého vojenského prostoru sjíždět už v noci z pátku na sobotu. Ráno jich policie napočítala kolem tisíce.

Jako první vyzval v sobotu dopoledne k ukončení technoparty starosta Ralska. Obec nedala pořadatelům povolení a starosta ji proto označil za nelegální.

"Technaře současně upozornil, že v případě nerespektování výzvy požádá policii o zjednání pořádku," sdělila iDNES českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková.

Výzva starosty nebyla vyslyšena. Ve dvě hodiny odpoledne proto technaře, mezi nimiž byli kromě Čechů také Němci nebo Rakušané, vyzvali k ukončení srazu policisté.

Účastníci technoparty ani poté s hudbou a tancem do stanovené lhůty v 15:30 nepřestali a ke slovu přišel policejní zákrok.

Přítomnost padesáti policistů včetně příslušníků zásahové pořádkové jednotky a pořádkové služby Okresného ředitelství policie v České Lípě včetně psovodů pořadatele přinutila, aby aparaturu začali odpojovat a demontovat.

Při policejní akci nebyl nikdo zraněn. "Naštěstí se neodehrály žádné potyčky, lidé na policisty útočili pouze slovně," uvedla policejní mluvčí.

Lidé se poté začali rozjíždět domů, na místě technoparty však zůstávaly policejní hlídky. "Provádějí monitoring a setrvají v prostoru do odjezdu vozidel s aparaturou, které kontrolují," podotkla Baláková.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Europoslanec Ježek se rozešel s ANO. Telička hnutí kritizuje za vlastní gól

Europoslanec Petr Ježek (na snímku z 24. února 2014)

Europoslanec Petr Ježek ukončil spolupráci s ANO kvůli odlišným názorům na podporu prezidenta Miloše Zemana ve volbách...

Škoda po tragickém požáru, odříznutá alpská střediska a soutěž dřevorubců

Hasiči jim pomáhali uniknout pomocí výsuvných žebříků. (20. ledna 2018)

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Dozvíte se, jakou škodu způsobil víkendový požár hotelu v centru Prahy, kolik peněz žádá po...

VIDEO: Cestující museli do křižovatky tlačit autobus sněhovou břečkou

Cestující v Brně museli roztlačit autobus

Vlastní silou se museli minulý týden vypořádat někteří cestující MHD se sněhovou kalamitou v Brně. Jeden z autobusů...

Najdete na iDNES.cz