Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nejsi Hospodin, abys kádroval mé hříchy, odpověděl Bémovi šéf lidovců

  16:02aktualizováno  16:02
Spor mezi šéfem lidovců Cyrilem Svobodou a pražským primátorem Pavlem Bémem o sporný projekt pražské Opencard se přesunul už do nadpozemských výšin. "To, že mám hříchy jako každý, to je jasné, ale to ať soudí Hospodin, ne Pavel Bém," odpověděl Svoboda na Bémovou kritiku. Ten vyčetl šéfovi lidovců pýchu, závist i lenost.

Pražský primátor Pavel Bém je kvůli projektu Opencard ve velkém sporu s šéfem lidovců Cyrilem Svobodou. Ten ho nejdřív vyzval kvůli předraženému projektu k demisi, teď Bémovi vzkazuje, že není Hospodin ani arcibiskup, aby své kritiky káral jako hříšníky.

Před blížícími se volbami do Sněmovny, v nichž Svoboda v Praze vede kandidátku KDU-ČSL a pražský primátor Bém kandiduje na druhém, volitelném místě za občanské demokraty, mezi oběma muži "přituhuje".

"Nevím, jestli se Pavel Bém rozhodl být pražským arcibiskupem, aby mi řekl, které hříchy páchám. Protože to mi může říci Hospodin, možná ještě arcibiskup, ale ne on," takto svérázně Cyril Svoboda reagoval na dopis, který mu poslal Bém.

Primátor v něm odmítl výzvu předsedy KDU-ČSL, aby kvůli prodělečnému projektu Opencard, tedy předražené karty za 880 milionů korun, která zatím slouží prakticky jako tramvajenka na veřejnou dopravu a nevydělala ani korunu, rezignoval.

"Milý Cyrile, tvé vystoupení bylo zpupné a plné pýchy, byl z něj cítit hněv, závist, nestřídmost a lenost zjistit si fakta," vyjmenoval Bém v dopise pět hlavních hříchů, které podle něj Svoboda spáchal. A před Vánoci vyčetl Svobodovi i další "všední" hříchy jako lež či pomluvu. - čtěte Jsi líný a pyšný hříšník, napsal Bém šéfovi lidovců

Svoboda ještě stále Bémovi neodepsal, ale už z jeho dnešních vyjádření je jasné, že dopis bude podobně peprný jako ten, který dostal od primátora. Na dotaz, zda svou oficiální odpověď Bémovi opravdu uvede tím, že pražský primátor není Hospodin ani arcibiskup, dnes Svoboda  s úsměvem odvětil: "To pan Bém určitě dobře ví."

Celý spor vypukl poté, když předseda KDU-ČSL, jehož strana hledá témata, jimiž by zaujala voliče v Praze, kde ve volbách nebývá moc úspěšná, nezvykle ostře Bémovi vyčetl: "Za vedení Pavla Béma se korupce v Praze stala normou." - čtěte Kvůli Opencard začaly padat hlavy, lidovci žádají i BémovuHlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Co způsobilo požár hotelu v Praze? Hostem Rozstřelu bude mluvčí hasičů

Martin Kavka, tiskový mluvčí pražských hasičů

Pondělním hostem diskusního pořadu iDNES.cz Rozstřel bude mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Jeho kolegové mají za...

Ztracená 13letá Alice, chycený komplic české pašeračky a obří koulovačka

Pohřešovaná Alice Jelínková

Sledujte Zprávy iDNES.tv, dozvíte se mimo jiné, že policie hledá 13letou Alici Jelínkovou, která místo do školy v...

Duely na vlně emocí. Jak budou vypadat diskuse Zemana s Drahošem?

Ve druhém kole prezidentských voleb se utkají Miloš Zeman a Jiří Drahoš.

Finalisté druhého kola prezidentské volby – Miloš Zeman a Jiří Drahoš – se chystají na televizní duely. Současná hlava...

Najdete na iDNES.cz