Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nejsem gay. Miluji svou ženu, ne svého rádce, říká britský ministr zahraničí

  7:30aktualizováno  7:30
Britský šéf diplomacie William Hague se ohradil proti pomluvám na internetu, že je gay. Jeho poradce, kterého prý zaměstnával kvůli jiným přednostem, než jsou jeho profesní schopnosti, po skandálu odešel z ministerstva.

Britský šéf diplomacie William Hague (vlevo) a jeho bývalý poradce Christopher Myers | foto: AP

"Přejeme si, aby každý věděl, že jsme spolu šťastní," promluvil britský ministr zahraničí William Hague (49) o tom, jak miluje svou ženu a že mají potíže počít dítě.

Nevydržel nátlak bulváru, který mu podsouvá, že je homosexuál a že jeho zvláštní politický poradce, teprve 25letý Christopher Myers, je jeho milenec, kterému zajistil místo za 40 tisíc liber ročně (100 tisíc korun měsíčně).

Ten kvůli pomluvám a tlaku na rodinu, kterého už má dost, nyní funkci opustil.

Bulvární média v posledních dnech informují o tom, že ti dva v předvolební kampani spávali v jednom pokoji. "Spekulace zřejmě vyplývá z toho, že jsme během kampaně někdy sdíleli dvoulůžkový pokoj (s oddělenými lůžky). Ani jeden z nás by to neudělal, kdyby si myslel, že to něco znamená," řekl ministr.

"Moje žena a já už máme plné zuby nepravdivých obvinění, zvlášť na internetu. Přijde chvíle, když už se musíte ozvat a uvést věci na pravou míru," řekl v Londýně za přítomnosti německého ministra zahraničí, který byl v Británii na návštěvě. Ten sám je gay a ke své orientaci se hlásí.

Britský šéf diplomacie William Hague (vlevo) a jeho německý protějšek Guido Westerwelle

Britský šéf diplomacie William Hague (vlevo) a jeho německý protějšek Guido Westerwelle

Hague odmítl, že by Myerse jmenoval z jiných důvodů, než jsou jeho profesní schopnosti. "Tvrzení, že byl jmenován díky nějakému nesprávnému vztahu mezi námi, je naprosto falešné, stejně jako náznaky, že jsem kdy byl ve vztahu s mužem," řekl.

A proč je to důležité? Britští voliči by i přijali, že jejich ministr má rád muže. Ale po skandálech poslanců, kteří si ze státních peněz nechali platit pleny dětem nebo zahradníka, by neradi viděli, kdyby do veřejných funkcí dosazoval milence.

"Ani minutu jsem se nevěnoval jiné činnosti než práci ministra," zdůraznil ještě Hague, který je jedním z nejdůležitějších politiků nynější koalice konzervativců a liberálních demokratů.

Specialisté, kteří se živí poradenstvím veřejných osobností, však míní, že neměl reagovat na pomluvy od anonymů. Že "malý problém proměnil ve velký" a prozrazením nechtěných potratů své ženy se snažil "až moc" zabít pomluvy. Může tím ale získat také sympatie.



Hlavní zprávy

Nejčtenější



Další z rubriky

Turci a Kurdové se přetahují o Afrín, umírají civilisté i ozbrojenci

Operace Olivová ratolest je namířena proti ozbrojencům z turecké Strany...

Turecké pozemní síly se v neděli probojovaly do severosyrské oblasti Afrín. Oznámil to podle tureckého rozhlasu premiér...

Velbloud způsobil v poušti další smrtelnou nehodu, Izrael plánuje čipování

Velbloudy člověk v Izraeli potká téměř na každém kroku. (14. března 2012)

Izraelští zákonodárci chtějí beduínům nařídit, aby registrovali a očipovali své velbloudy. Mohutná toulající se zvířata...

Izraelští rabíni se inspirují Anne Frankovou, velí k ukrývání migrantů

Většina žadatelů o azyl žije v detenčním zařízení Holot v Negevské poušti.

Skupina izraelských rabínů v čele se sestrou slavné americké komičky Sarah Silvermanové vytáhla do boje proti vyhoštění...

Najdete na iDNES.cz