Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nejlepší revizorka je z Brna

  20:11aktualizováno  20:11
Brno - Se svou tváří se netají. Prý ji už stejně všichni znají. Celé jméno však prozradit do novin nechce - obává se výhrůžných telefonátů. Paní Marcela je totiž revizorkou brněnského dopravního podniku. Představuje se jako revizorka číslo 37. Paní Marcela je postrachem brněnských černých pasažérů. Zatímco průměrný revizor jich denně chytí asi dvanáct, ona jich zvládne dvacet.

Své postavení revizorka Marcela potvrdila i na celostátní soutěži kontrolorů. Stala se nejlepší revizorkou v tuzemsku. Mezi ženami byla vyhodnocena jako nejlepší, v celkovém pořadí společně s muži byla na druhém místě se stejným počtem bodů jako vítěz, ale s delším časem. Další pohár za druhé místo pak získala společně s družstvem brněnských revizorů.

Linky, které kontroluje, si nejlepší revizorka v zemi vybírá sama. Které přesně to jsou, však nehodlá prozradit. "Nejvíce černých pasažérů ale bývá v centru města," tvrdí.

Žena přiznává, že ji práce baví. Vždyť ji také dělá už dvacet let. "Jsem stále v kontaktu s lidmi. Je to vlastně psychologie. Spory s cestujícími nejsou každý den a právě pomocí znalostí z psychologie se jim dá v mnoha případech vyhnout," říká revizorka.

Podle ní mají ženy v tomto povolání výhodu oproti mužům. Černí pasažéři si prý k ženě tolik nedovolí. Přesto i nejlepší revizorka měla za dobu své kariéry několik úrazů - jednou ji cestující vyhodil z trolejbusu tak, že měla naraženou páteř, jindy dostala pěstí do obličeje.

Paní Marcela však vzpomíná i na úsměvné situace. "Někdy začínají lidé vytahovat tramvajenky, i když jedu večer do divadla," směje se sympatická černovláska.

Paní Marcela je revizorkou brněnského dopravního podniku. Představuje se jako revizorka číslo 37.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Katastrofa ČSSD mě zasáhla, napsal prezident Zeman. Hašek mluvil o puči

Miloš Zeman komentuje výsledky prvního kola prezidentských voleb. (13. ledna...

Prezident Miloš Zeman se týden před druhým kolem volby na Hrad vložil do situace v ČSSD. Podpořil platformu Zachraňme...

Bez elektřiny je posledních sto padesát domácností, vlaky znovu jezdí

Hasiči v Ústeckém kraji vyjeli od čtvrtečního odpoledne do pátečního rána k 152...

Kvůli vichřici, která ve čtvrtek večer zasáhla Česko, zůstávalo v pátek po 19. hodině bez elektřiny ještě 150...

Ztracená 13letá Alice, chycený komplic české pašeračky a obří koulovačka

Pohřešovaná Alice Jelínková

Sledujte Zprávy iDNES.tv, dozvíte se mimo jiné, že policie hledá 13letou Alici Jelínkovou, která místo do školy v...

Najdete na iDNES.cz