Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nejkrásnější dívky léta jsou z Vysočiny

  10:02aktualizováno  10:02
Nejkrásnější dívky se zřejmě rodí na Vysočině. Věnec ze živých květin totiž ozdobil v sobotu večer hlavu devatenáctileté studentky Romany Musilové z Chotěboře na Havlíčkobrodsku, která v Olomouci zvítězila v soutěži Miss léto 2001. Titul první vicemiss získala osmnáctiletá Lucie Marková z Třebíče. Jako druhou vicemiss vybrala porota devatenáctiletou Terezu Vlasovou z Brna.

O titul nejkrásnější dívky letošního léta se utkalo dvanáct dívek ze všech koutů republiky. Vítězka, která po prázdninách začne studovat na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, novinářům řekla, že nejraději jezdí na koni. Do sedla usedá od dvanácti let. "I když pády k jízdě na koních patří, zatím se mi vyhýbají," uvedla.

To, že je Vysočina často zastoupena v soutěžích krásy, potvrzuje i fakt, že z osmnácti finalistek letošní soutěže o nejkrásnější dívku Miss ČR 2001 čtyři byly z regionu. Devatenáctiletá studentka vysoké školy pedagogické Věra Holendová (do finále si vylosovala číslo 8) je z Klanečné na Havlíčkobrodsku, sedmnáctiletá Ivana Kadlecová (číslo 2), studentka gymnázia z Nového Města na Moravě reprezentovala Žďársko a Třebíčsko mělo v letošní soutěži dokonce dvě zástupkyně. Jak jednadvacetiletá studentka královéhradecké fakulty cestovního ruchu a finančního managementu Gabriela Vejmelková (číslo 17), tak i o dva roky mladší asistentka ředitele Kateřina Šilhavá (číslo 18), která se do soutěže přihlásila již podruhé a jež v regionálních kolech získala titul Miss jižní Moravy 2001, jsou přímo z okresního města Třebíče.

Odvahu a sebevědomí dívkám z Vysočiny jistě dodává i loňské vítězství Michaely Salačové z Moravských Budějovic, druhého největšího města Třebíčska. "Letošní ročník je největším úspěchem dívek z jižní Moravy a především Vysočiny," řekla loňská MISS ČR Michaela Salačová.

Soutěž Miss léto 2001 pořádala letos již posedmé olomoucká agentura Rakas Art Agency a tamní hotel Flora při příležitosti velké Letní párty hotelu Flora. V odborné porotě, která nejkrásnější dívky léta vybírala, letos usedl například psychiatr Jan Cimický.  

Zleva první vicemiss Lucie Marková, vítězka Romana Musilová a druhá vicemiss Tereza Vlasová po vyhlášení výsledků soutěže Miss léto 2001, která se konala v Olomouci.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

V hořícím hotelu jsme byli za tři minuty, řekl hasič v Rozstřelu

Mluvčí a vyšetřovatel pražských hasičů Martin Kavka (vlevo) a Jiří Španer z...

Situace v hořícím hotelu Eurostars David byla dramatická, uvedli v Rozstřelu mluvčí a vyšetřovatel pražských hasičů...

Plaga jmenoval nové profesory, jsou mezi nimi i držitelé Českého lva

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga předal jmenovací dekrety...

Nové profesorky a profesoři vysokých škol v pondělí v Karolinu převzali jmenovací dekrety od ministra školství v demisi...

A jsme opět ve hře, tvrdí odpůrci stavby průmyslových hal v Liticích

Vizualizace průmyslových hal, které se mají stavět na okraji plzeňské části...

Boj obyvatel Plzně-Litic proti plánu na stavbu velkých průmyslových hal na okraji jejich čtvrti se dostal do další...

Najdete na iDNES.cz