Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nejbezpečnější je taxi objednané přes radiodispečink

  16:02aktualizováno  16:02
Praha - Pražský magistrát obdržel od počáku roku 65 stížností na předražené jízdné taxislužeb, přitom loni si na to stěžovalo 59 lidí. Při rozboru stížností pracovníci magistrátu zjistili, že bez problému jsou jízdy, které si lidé objednají přes radiodispečinky. Podle něj pracovníci cenového oddělení během letošních deseti měsíců zkontrolovali 223 vozů taxi a u 88 vozů provedli kontrolní jízdu. Zjistili, že taxikáři vědomě nevydávají stvrzenky z taxametrů a ručně vyplněné stvrzenky neobsahují pravdivé údaje.

Kontroloři také upozorňují na možnou záměnu vozů taxislužby a smluvní přepravy. Většina zahraničních turistů totiž nepozná rozdíl mezi těmito vozy. Provozovatelé smluvní přepravy nejsou omezeni stanovenou maximální cenou, a tak účty zákazníkům předražují.

"Pokud zákazník cenu zaplatí, není již dodatečně možné šetřit tyto stížnosti z hlediska předražení, neboť podle cenového zákona byla cena sjednána," uvádí tiskové oddělení magistrátu.

Připomíná, že provozovatel smluvní přepravy je povinen přijímat zakázky výhradně formou objednávky ve svém sídle či provozovně nebo v místě svého trvalého pobytu. Objednávku pak musí zaznamenat do evidenční knihy. Kopii objednávky musí mít řidič ve voze a přepravovaný člověk nesmí platit za přepravu přímo řidiči.

Tuto stvrzenku vystavil řidič taxi, kterého si reportéři agentury TVD vzali na hlavním nádraží a nechali se odvézt k hotelu Diplomat do Dejvic. (11. srpna 2000)

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Tisíce lidí nevědí, že jejich zdravotní kartu po lékařích převzal úřad

(Ilustrační snímek)

Hromadné zavírání ordinací kvůli e-receptům se nekoná. Přesto si tisíce lidí musí najít nového lékaře a nevědí, že...

Největší českou vlajku skládali v tělocvičně a stěhovali „jako epopej“

V Pelhřimově představili největší českou vlajku. Má rozměry 18 krát 12 metrů a...

Je tak velká, že se ani na výšku nevejde do brněnského veletržního pavilonu. Aby ji složili, museli si její výrobci...

Klenoty první den viděly asi tři tisíce lidí, čekalo se necelou hodinu

České korunovační klenoty

Výstavu korunovačních klenotů ve Vladislavském sále Pražského hradu první den vidělo 3 124 lidí, řekl Jakub Tichý z...

Najdete na iDNES.cz