Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nehody kamionů blokovaly cesty do Německa

  10:15aktualizováno  22:54
Na uzavřený hraniční přechod Cínovec a zablokovanou dálnici D5 narazili řidiči, kteří jeli v úterý ráno do Německa. Před tunelem u Cínovce se převrátil maďarský kamion a na 149. kilometru dálnice se srazily tři nákladní vozy. Přechod musel být znovu uzavřen ještě v odpoledních a večerních hodinách.

Kamion u Cínovce musela vyprostit těžká technika. Ilustrační foto. | foto: Slavomír KubešMF DNES

K nehodě tří kamionů dva kilometry před hraničním přechodem Rozvadov vyjížděli hasiči a policisté 20 minut po půlnoci.

"Řidič jednoho z nákladních vozů projížděl v pravém jízdním pruhu kolem odstavených kamionů. Zřejmě usnul a narazil do jednoho z nich. Ten byl odhozen na další, který stál před ním. Nikdo nebyl zraněn," uvedla pro iDNES mluvčí plzeňské policie Ilona Číhová.

"Dálnice byla neprůjezdná a hasiči museli se sorbentem k nehodě po svých, jelikož s vozidlem se až k ní nedostali. Po třetí hodině ranní bylo zahájeno vyprošťování prvního kamionu. Byl odtažen do odstavného pruhu. Postupně byla i další dvě vozidla odtažena. Vyprošťování kamionů bylo ukončeno po páté hodině," uvedl mluvčí plzeňských hasičů František Vaško.

"Silnice byla znovu plně průjezdná v 7 hodin," řekla mluvčí policie.

O půl hodiny později uvolnila policie i cestu na Cínovec. Tu ve dvě hodiny zablokoval řidič maďarského kamionu, který dostal smyk a převrátil se u tunelu před hraničním přechodem.

Kvůli havárii byl přechod nejprve uzavřen zhruba na dvě hodiny. Po příjezdu těžké techniky policie hraniční přechod znovu uzavřela, aby kamion mohl být bezpečně vyproštěn. Od 08:30 byl přechod opět průjezdný.

Cínovec zablokoval kamion se střelným prachem
Policisté museli hraniční přechod uzavřít i odpoledne. Trasu kolem 15. hodiny zablokoval český kamion vezoucí střelný prach do Belgie. "Přepravovaný náklad nebyl dostatečně zajištěn a z návěsu se vysypala část látky," řekla iDNES mluvčí severočeské cizinecké policie Eva Hauková.

Podle operačního důstojníka teplické policie byl prach uložený pouze ve slabém pouzdru, které v mraze prasklo. Němečtí policisté přechod okamžitě uzavřeli, vyklidili okolí v okruhu 500 metrů a na místo zamířil pyrotechnik, který musel vysypaný střelný prach zlikvidovat. Podle Haukové se kamion s policejním doprovodem vrátil zpět na místo nakládky. Přechod se podařilo zprůjezdnit krátce po 18. hodině.

Uzavírka do třetice
Kolem osmé hodiny večerní bylo ovšem nutné česko-neměcký přechod znovu uzavřít. Na zasněžené vozovce ve stoupání k přechodu uvízly totiž nákladní automobily s letními pneumatikami. Cínovec byl zablokován v obou směrech. Podle mluvčí severočeské cizinecké a pohraniční policie Evy Hauková by měl být v provozu až v pozdních nočních hodinách.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Otec se k přepadení poštovního vozu přiznal, pomáhala mu ale zřejmě rodina

Radku Waschtovi hrozí trest za přepadení vozu České pošty.

Celá rodina z Kyjovska se pravděpodobně zapletla do přepadení poštovního vozu, které se odehrálo v listopadu 2014 na...

Neobohatila jsem se, hájí se exředitelka školky souzená za zpronevěru

Justice, talár, soudce, zástupce, soud, spis, trest, odvolat

Lounský okresní soud rozplétá případ z Mateřské školy v Podbořanech, v němž je ze zpronevěry obžalovaná bývalá...

Dahlgrenova sebevražda česko-americké vztahy neovlivní, shodli se odborníci

Kevin Dahlgren u Krajského soudu v Brně (31. května 2016).

Teprve v pondělí potvrdila Vězeňská služba, že cizinec, který ve vězení spáchal sebevraždu, je Kevin Dahlgren. Jediný...

Najdete na iDNES.cz