Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nedělejte revoluční změny, pokáral premiér ministryni spravedlnosti

  17:20aktualizováno  17:20
Premiér Jan Fischer pokáral ministryni spravedlnosti Danielu Kovářovou za její personální politiku. Připomněl jí, že mandát vlády je jen dočasný, a proto by neměla provádět žádné revoluční změny, uvedl deník Právo. Kovářová je však na dovolené, na dopis tak nikdo nereagoval.

Kovářová by podle premiéra Fischera neměla zapomínat na omezený mandát vlády. | foto: www.justice.cz

Kovářová v červenci odvolala náměstka pro legislativu Františka Korbela, údajně kvůli systematickým změnám a úsporám na ministerstvu. - čtěte Ministryně spravedlnosti odvolala náměstka, změny přitom neplánovala

Několik dní po něm dostala výpověď také ředitelka legislativně-právní podsekce Dana Prudílková. Podle Fischera však současná vláda nemá na takové kroky potřebný mandát.

Fischerovi se údajně také nelíbí, že chce ministryně zrušit brněnskou a ostravskou pobočku Vrchního státního zastupitelství v Olomouci. Podle Fischera má však toto opatření "hluboký dopad na chod justice" a není zcela aktuální.

Dopis premiér napsal kvůli znepokojivým informacím, které se v poslední době objevují v souvislosti s ministerstvem spravedlnosti v médiích. Kvůli omezenému mandátu by podle něj měly být v resortu prováděny jen změny, které "nebudou determinovat správu justice způsobem, který přísluší pouze vládám s mandátem vzešlým z voleb," uvedlo Právo.

Na dopis zatím nikdo neodpověděl. Kovářová je na dovolené v Egyptě a náměstek, který ji má zastupovat, bude na úřadě až v úterý.

Autor:


Témata: Jan Fischer

Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Kde je doma prezident. Na Hradě má tři byty nebo Lumbeho vilu

Pražský hrad - sídlo českých prezidentů

Stát ve státě s vlastní policií, armádou – Hradní stráží, hasičskou stanicí, samosprávou a přísně střeženou hranicí. To...

Předsedou Zelených se stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4

Předsedou Strany zelených se stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4.

Předsedou Zelených se v sobotu stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4. Většinu získal už v prvním kole volby. Měl dva...

Duely na vlně emocí. Jak budou vypadat diskuse Zemana s Drahošem?

Ve druhém kole prezidentských voleb se utkají Miloš Zeman a Jiří Drahoš.

Finalisté druhého kola prezidentské volby – Miloš Zeman a Jiří Drahoš – se chystají na televizní duely. Současná hlava...

Najdete na iDNES.cz