Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nedělejme politikům voly

  10:28aktualizováno  10:28
Važení, dovolte mi říci několik slov do pranice. Jde totiž do tuhého. To jak se chovají naši zastupitelé v zákonodárných sborech svědčí o tom, že jsme jako společnost v hluboké krizi a řešení není v dohledu. Není ani náznak nějakého konce. To nemyslím jenom televizi-podobná situace může nastat v kterémkoliv oboru. Myslíte snad,že padáky pro armádu jsou menší politický a ekonomický malér?Nebo ty banky! Z celého toho měsíčního maratonu nesmyslů co jsme slyšeli vyplývá už jenom jedno: Nedělejme politikům voly!

To nám vzkázal pan Forman z Ameriky a je to skutečně jediná rozumná věc co, občan naší země může udělat. Politici totiž na imperativ Nedělejte z nás voly nezareagovali.

Jsme tedy na tahu. Pročetl jsem si Ústavu ČR (pro zajímavost podepsanou panem Klausem a Uhdem), a padla mi do oka důležitá věc: Tento navýsost fundamentální dokument naší státnosti ve vší pokoře bez vyjímek a obezliček v článku 3 základních ustanoven Hlavy první zahrnuje do ústavního pořádku Listinu základních lidských práv. V článku 10 tamtéž dokonce nadřazuje výslovně základní svobody a práva lidí nad zákon.

Jsem hrdý na to že jsem občanem státu, který tak jasně a bez právních kliček definuje svoje priority. Pročetl jsem si tedy také stanovy ČSSD, kde kromě odvolávek na socialistickou internacionálu a sociálně demokratické tradice v naší zemi (mimo jiné ne tak zase slavné hlavně kolem ku 48), žádný vyšší princip neobsahují. A to ani zmínku o Ústavě ČR.Stanovy US o Ústavu také ani nebrnknou, stanovy ODS jsou snad tajné protože jsem je nenašel a dál jsem nehledal.protože by to bylo asi stejné.

Co z toho tedy pro občana vyplývá? Strany a straníci se chovají tak, jak jim dovolujeme, protože nejsou vázáni žádnou vyšší právní normou. Článek 5 shora uvedené části Ústavy totiž definuje volnou soutěž politických stran tak vágně asi jako socialistická ústava lidská práva. Podle mého názoru by se měla vynutit na politických stranách závislost na Ústavě ve veškeré jejich činnosti zdůraznit jejich odpovědnost na dodržování nejen ústavních a právních norem ale i nepsaných etických a morálních zásad.

Nedosáhneme-li této změny, je zbytečné chodit k volbám ať už k předčasným nebo řádným! V našem politickém systému je chyba!!! Podle mého názoru, vezmeme-li v úvahu jenom některé prohřešky politických stran od daňových podvodů, přes příjmy z trestné činnosti, styků politických špiček se zločinem,je toho dost na zastavení jejich činnosti do doby než si své věci dají do pořádku.

V MF Dnes vyšel někdy v první polovině prosince rozhovor s paní Benešovou po jejím volebním debaklu. Tolik žluči se jen tak nevidí. Měli jsme kliku,že ztoho Senátu vyjela ani nestačila mrknout. Jenomže její soukmenovec pan Štěpánek své vzbouřené hormony uplatnil v Radě. Podívejte se kam to až vede!. Máme co činit s pouhými Bratrstvy kočičích a jiných pracek-ne s politickými stranami.

Vy novináři a redaktoři v jejich plánech máte naplánovaný úkol oslavovat jejich Dlouhá Bidla a to tak aby se pokud možno nezlobili a hlavně aby se nikdo nedozvěděl,že kradou jako straky a lžou jako když tiskne.

Záměrně jsem se nezaměřil na žádnou politickou stranu a dokonce si myslím,že i v té nejpotrefenější se najde dost solidních lidí aby si pořádek udělali sami. Musíme do nich ale pořádně dloubnout. Jinak skončíme všichni špatně. Chtěl bych toho napsat ještě více, ale až zase jindy.
S pozdravem  Nedělejme jim voly
                                                                                                                                                                          Vladimír Nový, Praha 4             Hlavní zprávy

Nejčtenější

Po měsíci v KLDR byla jako Severokorejci. Myslela jen na jídlo a vodu

Koreanistku Ninu Špitálníkovou jsme oblékli do šatů Karen Millen, šperky ALO...

Stačily jen čtyři týdny v KLDR a studentka koreanistiky Nina Špitálníková se začala chovat jako všichni Severokorejci....

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...Na Manhattanu explodovala trubková nálož, útočil Bangladéšan

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde je hlášena exploze (11. prosince...

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde vybuchla nálož. Lékaři ošetřili čtyři zraněné. Výbuch zranil i muže,...

VIDEO: Skladníci obklíčili ujíždějící zloděje vysokozdvižnými vozíky

Skladníci v akci. Zloděje obklíčili vozíky

Zaměstnanci ostravské prodejny stavebnin společnými silami zadrželi trojici zlodějů, která se pokusila vykrást...

Odešla ke zpovědi a zmizela. Z vraždy po 57 letech usvědčili kněze

Závěrečná řeč texaského státního návladního v kauze Irene Garzaové (8. prosince...

Vlk v kněžském rouše. Tak označil texaský prokurátor bývalého kněze Johna Feita, který byl tento čtvrtek usvědčen z 57...Další z rubriky

Za jízdu načerno se může zažalovat i nezletilý, potvrdil Ústavní soud

Revizor (ilustrační foto)

Kvůli dluhům z černých jízd městskou hromadnou dopravou lze žalovat i nezletilého, nikoliv jen zákonného zástupce,...

Boj o post primátora Prahy začíná, strany už jednají o uchazečích

Budova pražského Magistrátu

Sotva skončily volby do Poslanecké sněmovny, strany začínají zbrojit na další. Za deset měsíců vyvrcholí boj o křeslo...

JAK SE ZMĚNILI ŘIDIČI: Lepší silnice, rychlejší auta, ale víc agrese

Škoda Favorit

Klidnější provoz na českých silnicích za minulého režimu vystřídala divoká porevoluční léta, kdy se krajinou proháněla...Najdete na iDNES.cz