Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nečas: Nebudeme dávat laciné sliby

  10:57aktualizováno  10:57
Víkendový kongres potvrdil v čele ODS Mirka Topolánka a za jeho zástupce zvolil Petra Nečase. "Na žádné veliké oslavy nejsem, zvolení do funkce je spíše závazek a množství práce," popsal své pocity v on-line rozhovoru. Stínový ministr obrany a poslanec je nyní stranickou dvojkou.

ODPOVĚDI PETRA NEČASE NAJDETE ZDE

Petr Nečas se o místopředsednické místo utkal s Petrem Bendlem a Pavlem Bémem. Ve funkci nahradil Jana Zahradila, který v létě odešel do europarlamentu. - více zde

Nečas ve straně reprezentuje konzervativní proud a moravskou část ODS. Ještě před zvolením uvedl, že do vedení patří i "politický veterán a konzerva".

Ačkoli ODS vyhrála přesvědčivě všechny volby, které se letos v Česku konaly, Nečas není s podporou veřejnosti spokojen. "Podle analýz podporuje čtvrtina lidí naši stranu pouze proto, že vadíme nejméně. Musíme je přesvědčit, aby u nás zůstali," řekl.

V on-line rozhovoru poznamenal, že ODS udělá vše, aby příští volby vyhrála. "Nebudeme dávat laciné sliby. Celá země se přesvědčila při posledních volbách, že lhát voličům se nevyplácí. Víme, že mnohá naše opatření nebudou populární, budeme je ale trpělivě vysvětlovat," uvedl Nečas v on-line rozhovoru.

Vůbec kontakt s lidmi je něco, nač Nečas evidentně hodně sází. Nejen, že chce trpělivě vysvětlovat, proč nehlasovat pro stávající podobu euroústavy, ale také chce zbavit ODS stigmatu elitářského spolku.

"Nesmíme být tím, čemu já říkám stranou plné peněženky," prohlásil jen pár dní poté, co ho kolegové vynesli do nejvyšších pater stranické hierarchie.

Poslanec Petr Nečas hovoří na pražském kongresu Občanské demokratické strany, který ho poté zvolil prvním místopředsedou. (5. prosince 2004)

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Otec propadl automatům, dva Jakubové pak vyhnali hazard z Jablonce

Z Jablonce nad Nisou musí zmizet hrací automaty, mohou zde zůstat jen kasina se...

Jakub Strnad ze sdružení Jablonec bez hazardu a opoziční zastupitel Jakub Macek jsou jedny z hlavních postav...

Máme obavu z afrického moru prasat z Maďarska, říká šéf veterinářů

Ústřední ředitel Státní veterinární správy Zbyněk Semerád k africkému moru...

Když se před koncem loňského roku objevila první nakažená prasata mimo ohrazenou zónu na Zlínsku, znamenalo to, že se...

Fenomén Sobotka. Doma ve Vrchlabí ho do Senátu vybralo 90 procent voličů

Kandidát do Senátu za Trutnovsko Jan Sobotka (STAN) odevzdal svůj hlas ve...

Popularita vrchlabského starosty v jeho městě takřka nezná mezí. Potvrdily to senátní volby, v nichž Jan Sobotka ve...

Odvážné maminky ukazují poporodní bříška
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.

Najdete na iDNES.cz