Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

... Ne, je to podvodník a lhář, paní Topolánková

  13:42aktualizováno  13:42
Milá Pavlo Topolánková, už dlouho je mi jasné, že jste v těžké situaci, ale až po vaší tiskové konferenci mi došlo, jak obrovská je bolest, kterou už několik měsíců prožíváte.

Topolánek Talmanová Topolánková | foto: koláž: iDNES.cz

Bolest, která vás donutí zapomenout na hrdost, bolest, kvůli které jste ochotná se ponižovat a žebrat o pozornost, bolest, která je tak hrozná, že uděláte cokoliv, aby přestala.

Teď si asi myslíte, že ten, kdo ji způsobil, ji jediný dokáže utišit. Jste ochotná mu odpustit a přijmout ho zpátky.

Potřebuju vám říct, jak moc se mýlíte. Nejste v tom sama, podváděné jsme aspoň jednou byly skoro všechny. Jen ten "náš" nebyl zrovna premiér. A ačkoli vám nejvyšší církevní představitel, který nikdy neměl ani rodinu, ani dlouholetý vztah, radí v tažení za návrat manžela pokračovat, podle mě byste měla udělat pravý opak.

Protože ten, co vám tu bolest způsobil, ji utišit nedokáže. I kdyby se nakrásně vrátil a řekl "Pavlo, byl jsem vůl, odpustíš mi?", bude trvat roky, než doopravdy odpustíte. Odhadem mezi šesti a deseti, pokud vůbec. A až přejde ta první vlna úlevy, že je zpátky, teprve si připustíte všechny ty skutečné pocity, které jste někam hluboko zatlačovala. Znervózníte pokaždé, co se mu nebudete moct dovolat, každá esemeska uprostřed noci vám rozbuší srdce, každá služební cesta bude nekonečně dlouhá, o jeho pobytu v parlamentních kuloárech ani nemluvě. Budete mu vyčítat, hroutit se a nahlas brečet. Budete chtít mluvit o každé situaci, kdy vám chladnokrevně lhal, budete se pořád dokola ptát "Proč?", budete potřebovat, aby se distancoval od citů k ní.

A stejně to nebude dost.

Protože on vás skutečně zradil. Podvedl vás a lhal vám. Byl na vás mnohokrát bezdůvodně nepříjemný, protože všechny pozitivní emoce vypotřeboval u jiné ženy. Vyměnil neopakovatelné rodinné momenty za ukradené minuty s ní. Odcházel a vy jste často pátrala, kde jste zase udělala chybu. Slíbili jste si, že v dobrém a ve zlém a navždy, ale on to nevydržel.

Znám spoustu žen, kterým se rozpadl dlouhodobý vztah. Neznám jedinou, která by toho s odstupem času litovala.

Protože vy jste měla tu lepší část Mirka Topolánka. Stejně ho znáte nejlíp, protože jste byli spolu, když ještě nebyl Mirkem Topolánkem. Byl s vámi, když byl mladý, štíhlý a krásný. Toho stárnoucího, tloustnoucího a brunátnějícího přenecháváte jiné. Mám tušení, že jí nebudete závidět.

Protože vy to ještě nevíte, ale vás teď čekají nejlepší léta života.

Máte velké děti. Až přestanete bolet, budete mít jenom pro sebe všechnu tu energii, kterou jste doteď investovala do něj, do vašeho vztahu, do nekonečného odpouštění. Umíte si představit, co všechno najednou budete moct? Všechno, co víte, umíte, dokážete, budete dávat jen sobě. Madeleine Albrigtová mi říkala, že kdyby ji kdysi Joe neopustil kvůli jiné ženě, nikdy by se nestala nejmocnější ženou na světě. I Demi Moore vypadá po rozvodu s Bruce Willisem asi tak milionkrát líp a není jisté, za co může kosmetická chirurgie a co s jejím sexappealem udělal nehorázně mladší partner.

Jestli jste se ovšem zhlédla v Hillary Clintonové, vězte, že ani tisíc afér s doutníkem se nevyrovná dlouhodobému paralelnímu vztahu, ve kterém je navíc na cestě dítě. A ať už bylo počato jakkoli, váš manžel je rozhodnutý se o ně starat, a proto od vás odešel.

Nechte ho jít. Už neproste, aby se vrátil. Nenabízejte usmíření, o které nestojí. Neuvěřte mu, až vám bude naznačovat, že mu není tak dobře, jak se navenek zdá. Nenechávejte otevřená zadní vrátka, ale pořádně zabouchněte a vyměňte zámek. Nevnucujte se na oficiální akce, respektujte, že vás tam nechtějí. Stejně jste tam do této doby byla jen proto, že jste jeho manželkou.

Buďte nám všem vzorem, ukažte nám, jak se chová hrdá žena. Nová generace žen už ví, že svoji hodnotu nemusí poměřovat mužem, který je vedle ní.

Víte to vy?

Autoři:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

O Hrad se utkají Zeman s Drahošem. Ten má podporu většiny ostatních kandidátů

Kandidát Jiří Drahoš se v pražském volebním štábu raduje z postupu do druhého...

Do druhého kola prezidentských voleb postoupí Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Dosavadní prezident dostal 38,56 procenta...

Velká jízda do pekla. Život Terezy, kterou drží v Pákistánu za pašování drog

Tereza H., kterou v Pákistánu zadrželi za pašování drog, s kamarádkou Simonou.

Jednadvacetiletou Terezu H. přivedl divoký styl života až do pákistánské vazby za pašování drog. Se svou kamarádkou...Zeman, nebo Drahoš? Vyberte si prezidenta ve volbách nanečisto

Ve druhém kole prezidentských voleb se utkají Miloš Zeman a Jiří Drahoš.

Zbývá jen několik dní, než se opět otevřou volební místnosti. Redakce iDNES.cz připravila volby nanečisto, ve kterých...

Poslanci vydali Babiše a Faltýnka ke stíhání kvůli Čapímu hnízdu

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek na pátečním jednání Poslanecké sněmovny. (19....

Premiéra Andreje Babiše a šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka může policie stíhat kvůli podezření na podvod při...

ANALÝZA: Drahoš drží trumfy v souboji se Zemanem, Babiš si toho všiml

Jiří Drahoš postoupil do druhého kola prezidentských voleb. V nich se utká se...

Náskok 615 946 hlasů, který měl prezident Miloš Zeman v prvním kole prezidentské volby před Jiřím Drahošem, je optický...

Další z rubriky

Kde je doma prezident. Na Hradě má tři byty nebo Lumbeho vilu

Pražský hrad - sídlo českých prezidentů

Stát ve státě s vlastní policií, armádou – Hradní stráží, hasičskou stanicí, samosprávou a přísně střeženou hranicí. To...

Šlechtová se ohání „červeným tlačítkem“. Trochu blouzní, říká Vondra

Ministryně obrany Karla Šlechtová přichází na jednání vlády (17. ledna 2018)

Ministryně obrany Karla Šlechtová tvrdí, že u sebe neustále nosí „červené tlačítko“ pro případ nejvyšší potřeby. Odmítá...

Většina trápení se odehrává jen v hlavě. Rady přicházejí přes Facebook

studentka, ilustrace

Deprese, únava, stres. Spousta studentů se potýká s psychickými potížemi. Odborníci z lékařské fakulty Masarykovy...

Najdete na iDNES.cz