Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

NÁZOR: Omlouvat se nebudu, píše odborář Dušek

  10:12aktualizováno  10:12
Boj o benefity většiny občanů ČR se změnil ve štvanici na Duška. V době, kdy každému už muselo být zřejmé, že ministr Kalousek neuspěje ani napodruhé se svým úmyslem zasadit ránu odborářům zdaněním a ve svém důsledku možná i zrušením jejich benefitů, se obyčejný rozhovor o benefitech stal důvodem k zahájení nevídaného a neadekvátního útoku na moji osobu.

Předseda Svazu odborů služeb a dopravy Jaromír Dušek. | foto:  David Neff, MAFRA

S redaktorem Lidových novin jsem měl více než dvouhodinový rozhovor, ve kterém jsme se především bavili o původu benefitů, o významu a postavení odborářů v Česku a v EU v rámci sociálního dialogu i o tom, že prakticky neexistuje odvětví v Česku, které by v nějakém rozsahu benefity neposkytovalo. Velká část tohoto rozhovoru byla otištěna s tím, že jsem nepožádal o autorizaci.

Ve chvíli, kdy se mě redaktor dotázal, jaké jsou lobbistické a vlivové vazby pana generálního ředitele Žaludy, kdože ho podporuje a kdo nad ním drží ochrannou ruku, tak jsem vyřkl onu větu, kdo koho vlivově chrání či drží ochrannou ruku a kdo je s kým ekonomicky a lobbisticky propojen.

Použil jsem u toho výrazy, které byly otištěny. V žádném případě to nemělo znamenat, že "to" někdo s někým dělá, a nemělo to znamenat urážku celé minority, jak si to mnozí dnes snaží vykládat.

Snažil jsem se popsat vlivové struktury mimo jakoukoli státní kontrolu, které rozhodují v rámci Českých drah úplně o všem a které mají na svědomí neprůhledné používání státních prostředků i vlastních zdrojů ČD pro historicky největší protekcionářský tok peněz na ČD.

V roce 2008 si nejdříve bez jakéhokoli souhlasu dozorčí rady představenstvo ČD, a. s., v čele s Žaludou samo rozhodlo o vlastních odměnách a benefitech, které zatajilo před dozorčí radou a které by jim záviděl premiér i prezident na Hradě.

Zároveň v tomto roce vydali na údajnou reklamu pro spřátelené lobbistické struktury (pan Janoušek apod.) stovky milionů, které nic nepřinesly, a došlo k razantnímu poklesu počtu cestujících.

Je zajímavé, že židli panu generálnímu řediteli zachránili zástupci Odborového sdružení železničářů v dozorčí radě. Do tohoto procesu údajně zasáhl lobbista Janoušek, který přinutil tehdejšího ministra dopravy Bendla, aby pana Žaludu udržel ve funkci.

A tak se dál pro kamarády vytvářely nové posty, obvykle bez jakékoli pracovní náplně, neboť je těžké připravit u železnice pracovní náplň třeba pro správce golfového hřiště nebo zkrachovalého prodavače svítidel či kolegu z libereckého zastupitelstva.

České dráhy zcela ovládl klientelismus, který zcela koordinuje a ovládá všemocný tajemník pana Žaludy, pozounista Veverka, který žádnou adekvátní kvalifikaci pro svoji funkci nikdy nezískal a jeho mzdu mu může závidět i prezident.

Ve výše zmíněném rozhovoru pro Lidové noviny jsem spontánně použil výraz, který popisuje nepotismus obrovského rozsahu, a tři hlavní aktéry, o kterých mám informaci od mých kamarádů homosexuálů, že jsou homosexuálové, jsem takto pojmenoval, neboť jejich orientace tyto nepotické vazby vytváří.

V žádném případě, a to zdůrazňuji, jsem se ani v minulosti, ani v současnosti, ani do budoucna nechtěl vymezovat vůči homosexuálům, protože k tomu nemám sebemenší důvod a mám mezi nimi řadu kamarádů.

Všem slušným členům této menšiny, kterých se moje vyjádření dotklo, se omlouvám. Nemohu ale zavírat oči nad tím, když se několik všehoschopných tunelářů využívajících nepotismus - protežování - skrývá a schovává za celou homosexuální komunitu.

Desítky let bojuju proti korupci na všech pozicích, kde jsem působil, a proti špatnému hospodaření s prostředky daňových poplatníků, a dokonce jsem z těchto důvodů se svými kolegy i úspěšně stávkoval na železnici. Poté, co jsem byl na základě pomluv a podrazů ze strany mých bývalých kolegů vytěsněn z pozice předsedy OSŽ, nemám možnost na toto neuvěřitelné tunelování působit prostřednictvím kdysi silného odborového svazu a prostřednictvím DR, kde bohužel stávající zástupci zaměstnanců mají přivřené oči ve slastném očekávání dalších výhod, které svaz z tohoto přístupu bude mít.

Nezbylo mi proto než se o to pokusit prostřednictvím médií a tlaku mých kolegů v rámci Českých drah.

Jednu možnou omluvu přece jen chystám. Když některý ze tří mnou jmenovaných úředníků veřejně prohlásí, že není homosexuál, slibuji, že se mu veřejně za toto pojmenování omluvím. Za nic jiného se omlouvat nehodlám a spíše budu vyžadovat omluvu pana Slamečky za jeho výroky, které vyvolávají nenávist, a za to, že diskriminuje Duškovy lidi.

Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...

Na Manhattanu explodovala trubková nálož, útočil Bangladéšan

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde je hlášena exploze (11. prosince...

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde vybuchla nálož. Lékaři ošetřili čtyři zraněné. Výbuch zranil i muže,...Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

VIDEO: Skladníci obklíčili ujíždějící zloděje vysokozdvižnými vozíky

Skladníci v akci. Zloděje obklíčili vozíky

Zaměstnanci ostravské prodejny stavebnin společnými silami zadrželi trojici zlodějů, která se pokusila vykrást...

Němečtí piloti se bouří. Odmítají létat s deportovanými migranty

Do Afghánistánu se vrátila skupina 34 běženců, kteří byli deportováni z...

Piloti po celém Německu odmítají odvážet neúspěšné žadatele o azyl zpátky domů. Vadí jim zejména létání s migranty do...Další z rubriky

Start aukce pivních lahví se blíží. Vydražte unikát a pomozte vozíčkářům

Každý rok navrhuje unikátní pivní láhve Pilsner Urquell jiný sklářský designér.

Úderem deváté hodiny odstartuje na iDNES.cz tradiční vánoční dražba deseti originálních pivních láhví Pilsner Urquell....

Babička unesených dětí promluvila, jejich rodičům neodpustí

Rodiče děti unesli ze strakonického dětského centra při povolených návštěvách.

Ten večer zazvonil dvaasedmdesátileté Eulálii Slobodové v bytě v Banské Bystrici mobil a ona ve vteřině věděla, kdo...

Z kluziště u Jošta musel zmizet reklamní vůz, vadil brněnským památkářům

Bruslaře při slavnostním zahájení ve středu 6. prosince překvapilo, že kromě...

Z kluziště na Moravském náměstí v Brně v noci zmizel vystavený mercedes a spolu s ním i reklamní nápisy. Radnici...Najdete na iDNES.cz