Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


On-line reportáž

18:06
Děkujeme vám za pozornost, on-line z návštěvy ruského prezidenta Dmitrije Medveděva končí.
17:46
Ruský prezident Dmitrij Medveděv odletěl z Prahy, strávil tu necelých 24 hodin.
17:14
Klausová ukázala Medveděvové Staroměstské náměstí. Daly si kávu, zavítaly do obchodu se sklem. Přítomnost ruské první dámy překvapila turisty.
17:03
Po setkání s Nečasem by měl ruský prezident návštěvu ČR ukončit. Z ruzyňského letiště by měl odletět kolem 17:40.
16:54
Nečas se s Medveděvem potkal už na dnešním slavnostním obědě na Pražském hradě. Po jejich odpolední schůzce zamíří na letiště i český premiér. Míří totiž na summit evropských lídrů v Bruselu, který má hledat východisko z dluhové krize v eurozóně.
16:43
Politolog Rudolf Kučera kritizoval Klausův výrok o volbách jako vnitřní záležitosti Ruska. "Výrok pana prezidenta je totálně nepravdivý," řekl. Podle něj volby nikde na světě nejsou pouze vnitřní záležitostí daného státu. "Zejména v zemích s méně vyspělou demokracií jsou pokusy volby ovlivňovat," zdůraznil Kučera. Podobného názoru byl i jeho kolega Bohumil Doležal. "Vím, že poměry v Rusku jsou jiné, než byly v Sovětském svazu, ale nelze zavírat oči nad tím, že to stále není ideální," řekl.
16:19
Ruský prezident Medveděv se v závěru své návštěvy České republiky setkal na Hradě s premiérem Petrem Nečasem. Očekává se, že proberou například dostavbu Temelína. O té už se bavil s prezidentem Václavem Klausem.
15:43
Dmitrij Medveděv se cestou do výstavního sálu pozdravil s bývalým českým premiérem Milošem Zemanem.
15:31
Prezidenti s manželkami i další hosté se přesouvají do Císařské konírny Pražského hradu, kde bude výstava oficiálně zahájena. Exponáty tam budou k vidění do března.
15:30
Prezident Medveděv řekl, že zásluhu na uskutečnění výstavy má především Václav Klaus. I on vystavení vzácných předmětů vnímá jako důkaz dobrých vztahů Česka a Ruska.
15:24
Výstava starého ruského umění je nejen o historii, ale mnoho vypovídá i o současnosti česko-ruských vztahů, zakončil své vystoupení Václav Klaus.
15:19
Prezident Klaus ve svém proslovu zmínil, že Pražský hrad i Kreml jsou symboly státnosti svých zemí. Proto je podle něj Pražský hrad vhodným místem. To, že se výstava koná v prostorách Hradu, které jsou spojené s Rudolfem II., je podle prezidenta dalším pojítkem. Císař totiž vládl v době, kdy v Rusku panovali první Romanovci.
15:16
Je to výstava, kterou jsme dělali speciálně pro vás, říká Gagarinová. Exponáty jsou podle ní nejen uměleckými skvosty, ale i dokladem spletité ruské historie. Řada z vystavených předmětů kvůli pražské výstavě vůbec poprvé opustila zdi Kremlu.
15:10
Výstavu Carský dvůr pod žezlem Romanovců - poklady moskevského Kremlu společně pořádají Muzea moskevského Kremlu a Správa Pražského hradu, oznamuje prezidentův kancléř Jiří Weigl. Slova se ujímá ředitelka moskevských muzeí Jelena Gagarinová.
15:08
Do Španělského sálu dorazili oba prezidenti.
14:42
Novináři se už přesunuli do Španělského sálu, kde bude vernisáž výstavy Carský dvůr pod žezlem Romanovců.
14:34
Jedna z podepsaných smluv je zásadní pro Letecké opravny Malešice. Státní podnik bude moci opravovat či modernizovat vrtulníky ruské výroby z celého světa. "Podpis vrtulníkové dohody je velký posun," uvedl ministr obrany Alexandr Vondra. "Našim opravárenským a průmyslovým závodům umožňuje přístup k zakázkám na trzích v celém světě," dodal Vondra.
13:54
Na tiskové konferenci se odehrála jedna zajímavá scéna, jejíž detaily vyplouvají na světlo až nyní. Poté, co prezidenti domluvili, se za šéfem Kremlu odvážně vydal bělovlasý senior. Proklouzl mezi strážci až do blízkosti Dmitrije Medveděva, s nímž chvíli rozmlouval. Jmenuje se Milan Syruček a je autorem knihy Je třeba se bát Ruska? Portál iDNES.cz Vám za několik minut přinese krátký rozhovor se Syručkem.
13:33
Asi dvacítka aktivistů si připomíná u Pražského hradu zavražděné ruské novináře nebo právníky. Akce se koná při příležitosti návštěvy ruského prezidenta.

Diskuse

kerim003: sakra co je to za paraden marsch dneska uz neumeji zdat poctu za pochodu (10:13)