Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Napili se a šli do práce, do jaderné elektrárny

  15:14aktualizováno  15:14
Důsledné vstupní kontroly v Jaderné elektrárně Dukovany během pár dní odhalily čtyři zaměstnance pod vlivem alkoholu. Podle informací vnitropodnikového časopisu přitom za celý loňský rok ve firmě řešili sedm případů. Od 12. do 18. ledna letošního roku tedy zaznamenali neobvyklou "úrodu".

Jaderná elektrárna Dukovany | foto: ČEZ a.s.

Ve dvou případech šlo o pracovníky třebíčské firmy, která zabezpečuje především lešenářské práce. Prvnímu z nich naměřili 0,57 promile, pro firmu to znamenalo pětitisícový postih a pracovníkovi odebrali do vyřešení celého případu vstupní kartu.

To ale nezabránilo tomu, aby o tři dny později jiný pracovník stejné firmy nadýchal 0,35 promile. Postih byl stejný.

Hůř dopadl zaměstnanec firmy, která se zabývá přímo jadernými materiály, z Řeže u Prahy. Za naměřených 1,12 promile mu byla natrvalo odebrána identifikační karta a do Dukovan se už nikdy v životě zřejmě nepodívá. Dá se předpokládat, že další postih ho čeká také od zaměstnavatele.

Poněkud neobvyklý je čtvrtý případ, který se týká přímo pracovníka Jaderné elektrárny Dukovany. Došlo k němu mimo střežený prostor a případ nesouvisí přímo s pracovní činností, ale rozhodně nesvědčí o tom, že by ke svému zaměstnavateli přistupoval příliš odpovědně. Dostal totiž dýchnout při psychologickém vyšetření. V půl desáté dopoledne přístroj naměřil 0,78 promile.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Duely na vlně emocí. Jak budou vypadat diskuse Zemana s Drahošem?

Ve druhém kole prezidentských voleb se utkají Miloš Zeman a Jiří Drahoš.

Finalisté druhého kola prezidentské volby – Miloš Zeman a Jiří Drahoš – se chystají na televizní duely. Současná hlava...

Šlechtová se ohání „červeným tlačítkem“. Trochu blouzní, říká Vondra

Ministryně obrany Karla Šlechtová přichází na jednání vlády (17. ledna 2018)

Ministryně obrany Karla Šlechtová tvrdí, že u sebe neustále nosí „červené tlačítko“ pro případ nejvyšší potřeby. Odmítá...

Předsedou Zelených se stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4

Předsedou Strany zelených se stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4.

Předsedou Zelených se v sobotu stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4. Většinu získal už v prvním kole volby. Měl dva...

Najdete na iDNES.cz