Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Námořníci soutěžili, kdo se vyspí s více vojačkami. Za důstojnici byl bonus

  14:40aktualizováno  14:40
Australští námořníci v přístavech opíjeli kolegyně a dávali jim drogy, aby je dostali do postele. Čím vyšší byla šarže "úlovku", tím víc peněz námořník vyhrál. Potom vojáci ženy vydírali a zastrašovali, aby se informace nedostaly mimo posádku. Případ nyní vyšetřuje ministerstvo obrany.

Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Australské ministerstvo obrany začalo druhé vyšetřování případu, kdy námořníci Australské královské flotily nutili členky posádky k pohlavnímu styku. První vyšetřování shledal totiž soud za předpojaté.

Podle pravidel sexuálního kroužku měla každá žena svoji cenu. Sex s lesbou nebo na veřejném místě oceňovali muži zvláštním finančním bonusem.

K donucování a vydírání docházelo podle výpovědí posádky v přístavech, kde alkohol a drogy sloužily k umlčení obětí.

V roce 2009 dokonce došlo k případu, kdy námořník vyšší hodnosti souložil přímo na stole v baru za přihlížení ostatních námořníků.

Poprvé se podezření objevilo na návštěvě válečné lodi HMAS Success v Singapuru loni v květnu. Tři námořníci museli kvůli tomu opustit loď.

Ženy v námořnictvu od roku 1983

Na palubě australských námořních lodí mohou ženy sloužit od roku 1983. Podle statistik ministerstva obrany podaly námořnice například za období 2005 až 2007 celkem 102 stížností na sexuální harašení nebo sexuální útok.

Při vyšetřování v roce 2008 objevilo ministerstvo obrany velké selhání v boji proti zastrašování, harašení nebo sexismu. Mezi vyšetřovanými případy se vyskytl jeden, kdy ženy - nováčci - musely odhalovat tílka před vedoucími výcvikové školy HMAS Creswell.

Již v roce 1997 vypovědělo pět žen, že několik let snášely sexuální zneužívání a útoky během služeb v Australském královském námořnictvu. A nikdo z námořnictva jim neposkytl náležitou pomoc.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Trumpovo zdraví je vynikající, prohlásil jeho lékař po zdravotní prohlídce

Donald Trump

Zdravotní stav Donalda Trumpa je vynikající. Oznámil to v úterý lékař Bílého domu Ronny Jackson na základě výsledků...

EU přitvrzuje jednání s Londýnem, volný pohyb chce i dva roky po brexitu

Donald Tusk během projevu v Evropském parlamentu (16. ledna 2017)

Brusel bude podle informací serveru Politico prosazovat, aby byla zachována stávající práva občanů EU žijících ve Velké...

SPD se vzpírá koalici s Merkelovou, Schulzovi vytýká přílišné ústupky

V Berlíně začaly sondovací rozhovory o nové vládě mezi konzervativní unií...

Jen co minulý týden v berlínském sídle socialistů (SPD) skončily sondovací rozhovory mezi nimi a konzervativní unií...

Najdete na iDNES.cz