Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Náložemi hrozil chlapec z Kladna

  11:43aktualizováno  11:43
Praha - Policie dopadla patnáctiletého mladíka, který šestkrát v jednom dni hrozil výbuchem bomby. Na ruzyňském letišti, na Nuselském mostě a na vltavské kaskádě je radioaktivní nálož, volal v únoru na tísňovou linku 112. Přímo na letiště zavolal ještě třikrát. Mladíka z Kladna policie obvinila z šíření poplašné zprávy.

Anonym nejvíc zaměstnal pracovníky ruzyňského letiště. Nejprve zavolal v osm večer, poté ve čtvrt na deset a nakonec krátce před půlnocí.

"Anonymní telefonát 2. února oznámil, že umístil na letišti v Ruzyni sedm dálkově řízených jaderných náloží. Dalších sedm náloží stejného druhu prý umístil na vltavské kaskádě a dalších deset na Nuselském mostě. Nálože měly explodovat v pět hodin ráno téhož dne," uvedl policejní mluvčí Ladislav Bernášek.

Uvedená místa musely zkontrolovat desítky policistů. Nikde však žádnou výbušninu ani nastražený systém nenašly.

"O dva dny později se situace opakovala. Stejný telefon, stejná tísňová linka. Jen čas byl jiný," podotkl mluvčí.

Tentokrát anonym telefonoval před jednadvacátou hodinou. Oznámil, že na na stejných místech je vždy po deseti dálkově řízených radioaktivních náloží.

"Anonym ještě vyhrožoval, že nálože odpálí následující den v pět hodin ráno. Zajímal se také o to, zda už jeho informace odvysílala televize," uvedl Bernášek.

Desítky policistů opět letiště, most i kaskádu prohledaly a nikde nic nenašly.

Kriminalisté pátrali přes měsíc. Nakonec je stopy zavedly do Kladna. "Policisté odhalili teprve patnáctiletého chlapce, který si telefonáty zřejmě krátil dlouhou chvíli," dodal mluvčí.

Mladíka podle něj vyšetřovatel obvinil z šíření poplašné zprávy, za což mu hrozí až pětileté vězení. Stíhá ho na svobodě.

Anonym evakuoval metro i letiště

Anonymy paralyzují metropoli
Falešné anonymní telefonáty o uložení bomby stále častěji paralyzují policii i pražskou dopravu. Naposledy policie prověřovala letiště koncem února. Ve stejný den přitom museli pyrotechnici vyjíždět i do stanice metra Budějovická. Nikde však nic nenašli.

Od začátku roku se s hlášenými náložemi na letišti roztrhl pytel. Zatímco za celý loňský rok volalo šest anonymů, jenom od letošního ledna už mělo letiště osm telefonátů. Dopadnout autory anonymních výhrůžek se policistům daří přibližně jen ve třetině všech případů.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Většina trápení se odehrává jen v hlavě. Rady přicházejí přes Facebook

studentka, ilustrace

Deprese, únava, stres. Spousta studentů se potýká s psychickými potížemi. Odborníci z lékařské fakulty Masarykovy...

Obětí vládní čistky má být protidrogový zmocněnec, který kritizoval Babiše

Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil (19. 6. 2015)

Práci národního protidrogového koordinátora Jindřicha Vobořila chválí odborníci i Evropská unie, přesto bude muset...

VIDEA TÝDNE: Pašeračka heroinu, nakládačka od hokejisty a zpomalovací práh

Nová nástraha pro řidiče: pod auty se propadne zem

Na mezinárodním letišti v pákistánském velkoměstě Láhaur byla zadržena dívka, která pašovala devět kilogramů heroinu....

Odvážné maminky ukazují poporodní bříška
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.

Najdete na iDNES.cz