Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Náhradník pokořil favority

  18:43aktualizováno  18:43
Velká Chuchle - V nejdelší chovatelské soutěži naší dostihové sezony, Ceně prezidenta, uspěl v neděli ve Velké Chuchli překvapivě lehce tříletý Palarshan v sedle s jezdcem Janem Palíkem. V dostihu dotovaném částkou 270 000 korun bojovalo čtrnáct adeptů. Největší ambice měla po škrtnutí tříletého Access to Java dvojice Bohemian Lad, Bajaja. Ani jeden z favoritů se však v koncovce nedokázal v boji s tříletým hnědákem Palarshanem prosadit. Zajímavé je, že právě vítězný kůň figuroval na startovní listině pod čarou a do dostihu nastoupil až kvůli zdravotním problémům spolufavorita Acces to Java.

Na druhé místo dosáhl nakonec progresivní čtyřletý ryzák Larcan ze stáje Topaz, třetí příčku obsadil šestiletý rekonvalescent Jagmin.

Palarshan je v tréninku manželů Josefa a Pavly Váňových, jeho majitelem je František Hrubý. Ten si na své konto připsal další triumf, když před třemi týdny v Bratislavě uspěla v klasické Oaks další jeho klisna Goldsio.

Během odpoledne se blýskl dvěma triumfy jezdec Donoval a na čele českého šampionátu Martin Cupu 2001 (dotovaného 150 000 korunami) dostihl vedoucího žokeje Kovaříka.

Jezdec Jiří Chaloupka vyhrál třetí dostih programu s klisnou Miss Mage a toto prvenství bylo jeho jubilejním padesátým v kariéře, znamená to tedy, že od příště již může používat titul žokej.

Zkoušku druhé kategorie pro dvouleté koně po pohledném závěrečném boji získal talentovaný Regent s jezdcem Marcelem Novákem před Mini Golfem a Ned's Secret. V dostihu žáků prvního životního triumfu dosáhla s koněm Achilles jezdkyně Šárka Bálková.

Výsledky: I. Mistr Sportu (Bezděková), Cesort, Aritmik, II. Yellow Orling (ž.Děmidov), Clairefontaine, Soma, III. Miss Mage (Chaloupka), Fer, Talgara, IV. Secret Treasure (Donoval), Okker, Widmon, V. Regent (Novák), Mini Golf, Ned's Secret, VI. Palarshan (Palík), Larcan, Jagmin, VII. Achilles (žk. Bálková), Supra Slew, Shapely Fair, VIII. Brutus (Donoval), Picadela, Zenon.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Duely na vlně emocí. Jak budou vypadat diskuse Zemana s Drahošem?

Ve druhém kole prezidentských voleb se utkají Miloš Zeman a Jiří Drahoš.

Finalisté druhého kola prezidentské volby – Miloš Zeman a Jiří Drahoš – se chystají na televizní duely. Současná hlava...

Katastrofa ČSSD mě zasáhla, napsal Zeman. Hašek mluvil o puči proti němu

Miloš Zeman komentuje výsledky prvního kola prezidentských voleb. (13. ledna...

Prezident Miloš Zeman se týden před druhým kolem volby na Hrad vložil do situace v ČSSD. Podpořil platformu Zachraňme...

Kde je doma prezident. Na Hradě má tři byty nebo Lumbeho vilu

Pražský hrad - sídlo českých prezidentů

Stát ve státě s vlastní policií, armádou – Hradní stráží, hasičskou stanicí, samosprávou a přísně střeženou hranicí. To...

Najdete na iDNES.cz