Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Nadržujete bulváru, nařkl manžel Vondráčkové státní orgány

  19:54aktualizováno  19:54
Partner a manažer zpěvačky Heleny Vondráčkové Martin Michal obvinil policii, státní zastupitelství i soudy z toho, že svými rozhodnutími nadržují bulvárnímu tisku. Napsal to v otevřeném dopise adresovaném ministrům vnitra Ivanu Langerovi a spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi.

Martin Michal kritizuje způsob omluv v periodikách a odškodňování postižených. | foto: KORZO

"Policie a státní zastupitelství ve svých rozhodnutích legalizují smyšlenky, lži a pomluvy, tedy ve smyslu platných zákonů České republiky trestnou činnost, kterých se dopouštějí někteří rádoby novináři," uvádí Michal v prohlášení.

Například časopis Rytmus života před časem otiskl článek o údajném potratu Vondráčkové. Zpěvačka periodikum zažalovala. Nejvyšší soud pak na podzim loňského roku při rozhodování o dovolání potvrdil, že Vondráčkové náleží omluva, satisfakce 250 tisíc korun ale ne. - čtěte Vondráčková vysoudila další omluvu

Právě způsob omluv v periodikách a odškodňování postižených Michal v otevřeném dopise kritizuje. "Povětšinou je rozhodováno tak, že omluvy za rozsáhlé a nezřídka titulní články, pokud jsou přiznány, jsou zastrčenými a snadno přehlédnutelnými sděleními někde v nejzazším rohu a případné finanční odškodnění je pro poškozenou osobu výsměchem," tvrdí manažer.

Spor s Rytmem života patří k mnoha soudním přím jedné z nejpopulárnějších českých zpěvaček s novináři. Vondráčková několikrát u soudů různých stupňů uspěla, v řadě případů ovšem nebyly její nároky uspokojeny.

Rejžek se za slova o mafii omluvit nemusel

Spor vedla Vondráčková také s kritikem Janem Rejžkem. Ten naznačil, že zpěvačka za svůj polistopadový návrat na výsluní zřejmě vděčí kontaktům s mafiány, kteří ji v 70. a 80. letech prosazovali v médiích.

Případ doputoval až k Ústavnímu soudu, podle kterého se Rejžek omlouvat nemusí, právo na svobodu projevu je prý v tomto případě nadřazeno právu na ochranu osobnosti. - čtěte Soud potvrdil, že se Rejžek nemusí omluvit

Martin Michal je zpěvaččin druhý manžel. V minulosti se již mnohokrát vyjadřoval ke kauzám své ženy a bulvárního tisku. V září dokonce spustil webovou galerii prolhaných novinářů, jak ji sám nazval.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Policie zkoumá stamilionovou reklamu firem Agrofertu na Čapím hnízdě

Farma Čapí hnízdo Andreje Babiše u Olbramovic na Benešovsku

Společnosti z holdingu Agrofert si v letech 2009 až 2013 na Čapím hnízdě objednaly reklamu za 300 milionů korun. Jenom...

Do někdejší litvínovské polikliniky přijdou po opravě znovu lékaři

Dvě zchátralé prvorepublikové budovy v litvínovské Tylově ulici už kdysi...

Trojice podnikatelů se pustila do obnovy dvou památkově chráněných a od revoluce opuštěných budov bývalé polikliniky v...

Dřevotřísková drť v Cerekvi hoří už přes týden. Firma z městyse odejde

S požárem obrovské haldy dřevotřískové drti v Nové Cerekvi bojují hasiči už...

Společnost Silva CZ, v jejímž areálu už přes týden hoří dřevotřísková drť, z Nové Cerekve odejde. Obyvatelům to s...

Najdete na iDNES.cz